2021 рік: Федерації кінного спорту Харківської області – 12 років: підводимо підсумки (випуск журналу №55)

У порівняні з віком Всеукраїнської федерації кінного спорту, 30-річний ювілей якої ми відзначили наприкінці 2021 року, Харківська обласна федерація ще зовсім юна — їй на цю дату виповнилося 12 років. На час її організації в області було біля десятка кінних клубів та стаєн, але тільки у двох з них були криті манежі. За період її існування чисельність харків’ян, які займаються верховою їздою та кінним спортом, постійно зростала. Якщо при створенні федерації до її складу входило декілька десятків членів, то у  році що минув ця кількість перевищила 110 осіб.

Першим Президентом Федерации був Ковальов Сергій Леонідович, замісником — Янковський Сергій Юрійович, Генеральним секретарем Фомичева Аліса Ігорівна, а з 2014 року  Дубенко Інна Василівна.

У 2020 році на посаду Президента Федерації було переобрано Безуглого Миколу Дмитровича, його замісником став  Петрушко Микола Петрович, а Генеральним секретарем на наступний термін залишилась Інна Дубенко.

З’явилися інвестори, які збудували і продовжують будувати сучасні кінно-спортивні комплекси. За цей період було створено 4 кінних клуби загальноукраїнського масштабу: «White Stable», «Nikolo’s horse club», «VG» і «J.B.Stable», що мають необхідну інфраструктуру для проведення національних і міжнародних змагань. У році що минув власники команди «Соллі+» почали будівництво ще одного кінно-спортивного комплексу.

Значне збільшення кількості кінних клубів і створення добрих умов для занять верховою їздою і кінним спортом зацікавлює все більше харків’ян. Більше тисячі дітей, юнаків, юніорів, аматорів і спортсменів займаються улюбленою справою у 26 кінних клубах і стайнях. Не дивлячись на незначні обсяги бюджетного фінансування, продовжує роботу Дергачівська дитячо-юнацька школа – головне джерело підготовки кадрів для кінно-спортивних клубів Харківщини і інших регіонів України. Наші спортсмени гідно представляють область на національних та міжнародних змаганнях у таких дисциплінах кінного спорту як виїздка та конкур.

Федерація планує продовжувати проведення регулярних змагань в Харківській області на задоволення чисельних побажань спортсменів. Так, тільки у трьох клубах в поточному році заплановано проведення не менше 14 етапів змагань, серед яких 4 будуть міжнародними, 4 – національними і 6 – комерційними турнірами.

 Харківська федерація кінного спорту плідно співпрацює з регіональною владою. За підтримки Харківської міської ради у 2021 році на базі кінного клубу «Nikolo’s horse club» був проведений фестиваль верхової їзди і кінного спорту, який за своїми масштабами набув статус Першого загальноукраїнського фестивалю. Більше 6 тисяч чоловік протягом двох днів були глядачами різних кінно-спортивних і культурних заходів фестивалю, 350 осіб вперше у житті сіли на коня і випробували свої сили як вершники.