50 років — З ювілеєм, Руслан Ісматович!

Руслан Нормуратов — 13.02.74: Майстер спорту міжнародного класу (конкур).

Головний тренер, власник та засновник KCK «Imperial Hors Club».

Кінним спортом почав займатись з 13-річного віку у Покровській кінноспортивній школі й незабаром вже став членом юнацької збірної України з конкуру, а в 16 років розпочав тренерську діяльність. На початку 2000-х перейшов працювати в Жашківський кінний завод, який на той час став одним з перших в Україні, хто зайнявся розведенням коней вестфальської породи. Для досягнення максимальних результатів у роботі з молодими кіньми Руслан протягом довгого часу проходив стажування в Губерта Форнхольда (10-ти разовий переможець Бундес чемпіонату серед молодих коней, Німеччина). Згодом продовжив свої виступи та тренування в Європі під керівництвом Катаріни Оффель.

За свою спортивну карʼєру був неодноразовим переможцем та призером Кубків та Чемпіонатів України, безлічі міжнародних й національних турнірів. Досі в очах всієї конкурної спільноти України його прекрасні виступи на багатьох конях.

Нікого з спортсменів, тренерів взагалі не дивувала можливість побачити постать Руслана на п’єдесталах пошани.

 У скриньці здобутків цього спортсмена також отримані кваліфікації на Чемпіонат світу в Тріоні та Олімпійські ігри в Лондоні. Володар найціннішого призу серед регіональних турнірів, а саме у фіналі Кубка Ніко Руслан виборов приз — автомобіль Mitsubishi Outlender XL. У 2018 році в складі збірної України був бронзовим призером етапів Кубка Націй в Болгарії та Греції. «И еще один ответственный старт предстоял украинским конкуристам в Божуриште — в рамках турнира проводился очередной для второго европейского дивизиона квалификационный этап Кубка наций. По сумме двух раундов наша команда в составе Alisa Danilova — Hending van de Bresser, Konstantin Zolin — Valmy de Seraincourt, Ruslan Normuratov — Chervona Ruta и Mykhailo Pilipenko — Chacco Cento (Chacco Blue/Wentora) набрала 24 ш.о., что позволило ребятам стать обладателями комплекта бронзовых наград» — (з статті у номері 41 нашого журналу «Horses Ukraine»).

Ми добре знаємо Руслана не тільки як відомого спортсмена, але і як тренера, то ж в першу чергу зауважимо, що саме він у 2011 році очолив першу дитячу збірну України з конкуру для виступу на Чемпіонаті Європи в Португалії у складі Івана Ярового, Олександра Продана, Ірини Константинової та Дар’ї Наталухи. «На свої очі – розповіла головний редактор журналу Віра Кириченко – під час цієї поїздки щоденно бачила наскільки уважно Руслан відноситься не тільки до своїх безпосередньо тренерських обов’язків на чемпіонаті, а і як просто людина, якій батьки довірили своїх 13 річних дітей – повз його уваги не проходили такі, здавалось би непомітні речі, як харчування, відпочинок спортсменів». Цій події, з інтерв’ю Нормуратова був присвячений матеріал у друкованому №4-5 нашого журналу. До речі, Руслан ніколи не відмовлявся (за винятком сьогоднішнього матеріалу) поспілкуватись з пресою.

За час своєї тренерської діяльності Руслан Ісматович підготував ще чотирьох учасників Чемпіонатів Європи серед дітей та юнаків і виховав не одну плеяду талановитих та успішних спортсменів.

Наразі він відійшов від спортивної та тренерської діяльності та втілює свою найзаповітнішу мрію, а саме — активно займається розвитком власного кінного клубу “Imperial Horse Club”, що на Білоцерківщин, навіть попри важкі часи для всього кінного спорту України.

Тож побажаємо Руслану доброго здоров’я та втілення в життя своїх мрій!