Чемпіонат Світу з подолання перешкод серед молодих коней (випуск журналу №54)

У другій декаді вересня в бельгійському Ланакені відбувся чемпіонат світу з конкуру для молодих коней. У програмі було заплановано 12 маршрутів, по 4 для кожної з вікових категорій коней 5-ти, 6-ти та 7-ми років. Перш за все учасники мали пройти два кваліфікаційних випробування, за результатами яких 40 кращих дуетів виходили у фінал змагань. У фіналі учасникам був запропонований однораундовий конкур з перестрибуванням. Висота перешкод на маршрутах складала 130см. для 5-ти річних коней, 135-140см. для 6-ти річних та 145см. для коней 7 річного віку.

У віковій категорії коні 5-ти років перемогу здобув жеребець Querido VG (Dominator 2000 Z/Corsica VG Z) під сідлом відомого германського атлета Christian’a Ahlmann’a, який фінішував у перестрибуванні з результатом 37.49 сек. Другим до фінішу з показником часу 39.40 прийшов мерин Quabriolet van het Bildeken (Anakin van Schuttershof/Valiska va het Bildeken), на якому виступав бельгійський конкурист Arnaud Gaublomme. Третє місце посів дует з Нідерландів Loharna-P (Carrera VDL/Viantha-P) — Nicole Eggens, їхній час у перестрибуванні склав 40.99 сек. Слід зауважити, що перший раунд завершили без порушень 16 дуетів, але лише 3 з них фінішували з нульовим результатом — саме ці пари і отримали вищі нагороді чемпіонату у своїй віковій категорії.

За змаганням 6-річних коней ми слідкували особливо пильно, адже у цій категорії була представлена кобила, народжена у Петриківському кінному заводі. Сіра красуня Perfekt Star PKZ (Cooper vd Heffinck/Excellence VR D’19), на якій виступала українська вершниця Ganna Parkhomenko, вдало пройшла перший кваліфікаційний маршрут — двофазний конкур з висотою перешкод 135см. Результат нашої пари склав 0 ш.о. у першій та 0/32.11 сек.у другій фазі, що відповідало 92-му місцю серед 259 учасників.

У другій кваліфікації учасникам запропонували однораундовий маршрут з урахуванням часу, і у цьому випробуванні наш результат також був непоганим: 4 ш.о. та 71.02 сек. — 133-тє місце серед 256 дуетів.

Переможцем у цій категорії виявився жеребець Coros 3 (Cornet Obolensky/Atemlos B), на якому виступав представник Германії Philipp Weishaupt — їх результат дорівнював 33.77 сек. Друге місце посів ще один германський дует Crowny NW (Crown Z/Pepita N.W.) та Angelique Rüsen, який завершив перестрибування за 35.08 сек. Бронзову нагороду виборола бельгійська пара Parqeuita v.h. (Jamal vd Heffinck/Chablis Flandria Horse) — Virginie Thonon: стрімка гніда кобила незначно поступилася на фініші конкуренту-германцю, її результат дорівнював 35.14 сек. Всього у фінальному перестрибуванні у 6-річних коней взяли участь 11 дуетів, а 6 з них завершили маршрут без порушень, тож призові місця визначилися згідно показникам хронометрів.

Перше місце у віковій категорії 7-річних коней також виборола пара з Німеччини. У фінальному перестрибуванні взяли участь усього 4 дуети, і найкращій результат 39.30сек. продемонструвала сіра кобила Just a Dream (VDL Zirocco Blue/Sweet Dream), на якій виступав Harm Lahde. Ще одна чотиринога спортсменка J.Comghorla van Beek (Comme il Faut/Ghorla), пару якій склав бельгійський атлет Jilles Thomas, відстрибала без порушень і з показником 42.80сек. посіла друге місце. А от Etundel de Marocy (Diamant de Semilly/Elle van St Maarten) під сідлом бельгійця Dominique Hendrickx завершив маршрут за 41.28 сек., але привіз до фінішу 4 ш.о.

Втішний приз серед коней 5-ти років виграла Сamille van de Lentakker Z (Comme il Faut/Beausejour van de Abdijhoeve), яка під сідлом бельгійського атлета Tom’а Sneppe 63.15 дісталась фінішу за 63.15 сек. Висота перешкод на маршруті для 5-річок становила 125 см. У коней 6-річного віку кращою була Karienh2 (Carambole/Ginacolada). Разом із своїм напарником, італійцем Paolo Adamo Zuadelli вона подолала маршрут висотою 135 см за 63.94 сек. Вершники на конях 7-ми років стрибали маршрут з висотою перешкод 140 см, і краще за всіх з тестом впорався дует із США Honesty CTV Z (Hoegie van’t Bergske/Vals des Dames) — Stefanie Saperstein: їхній результат дорівнював 59.23 сек.