Чемпіонат світу з виїздки для молодих коней 2023

На початку серпня в Ермело (Нідерланди) відбувся Чемпіонат світу з виїздки для молодих коней. Українські виїздкові вершники на міжнародній арені зазвичай виступають в дуетах з кіньми старшого віку, чемпіонат в Ермело став для наших представників лише третім випробуванням подібного рівня. Честь України відстоювали дві пари — 5-річний Totalito (Totilas/Estelle) під сідлом Karine Pylypenko, та 6-річна Well Done EH (Franz Ferdinand/Whitney) разом з Daryna Kozachok.

Для виходу до фіналу парам потрібно було подолати два тести, оцінки за них нам виставили не дуже високі, хоча це було прогнозовано, беручи до уваги, з одного боку, недостатній досвід вершниць у міжнародних змагань такого рівня, а з іншого — надвисокий рівень конкуренції. Втім головну задачу продемонструвати спроможність не лише конкурних, а й виїздкових дуетів змагатися на престижних міжнародних шоу українські спортсменки та їх чотириногі помічники виконали. 

Щодо технічних результатів, то у змаганнях для коней 5 років дует Pylypenko — Totalito за першу їзду заробив 70.200%, за другу 72.800%.

«Для мого партнера ольденбурзького Тоталіто (Тотілас/Сір Доннерхал І), власником якого є Олег Остріков і без підтримки якого нас би тут не було – розповіла нам Карина — це був всього 6-й виступ за спортивну кар’єру коня, і це дуже небагато часу й досвіду для виступу на Чемпіонаті Світу. Отже, я дуже вдячна йому, він справжній боєць! В той самий час результати дають чітке розуміння, на якому рівні у Світі знаходиться кінна індустрія України. Звичайно війна вносить свої корективи, бо строки, умови підготовки зовсім різні, колосально різні. При всьому бажанні Україна не конкурентоспроможна у виїздці на цей час, але ми повинні багато працювати, заохочувати інвесторів, державні установи для того, щоб змінити цю ситуацію. Необхідно звернути увагу на розвиток дитячого спорту, підготовку суддів та тренерів, що дасть можливість створити виїздкову команду  це наше майбутнє і наше обличчя зараз на світовій арені! Отже, я дуже сподіваюсь, що загальними зусиллями ми зможемо позитивно вплинути на ситуацію!»

Перемогу у фіналі для коней 5-річного віку здобула пара з Данії Betina Jæger – Quinn G. (Quaterhit/Fystin Laura) з оцінкою 94.800%.

У змаганнях для коней 6 років після першої кваліфікації перша частина турнірної таблиці виглядала так:

У підсумку перемогу у фіналі для 6-річних коней виграв дует з Нідерландів Hans Peter Minderhoud – My Toto (Glock’s Toto Jr./Erlanda) з результатом 88.600%.

Що до пари Kozachok — Well Done, то вони краще виступили у перший день, тут їх оцінка дорівнювала 73.000%, проте результат другої їзди був трохи нижчим та склав 70.200%. Молодій українській спортсменці готуватися до чемпіонату допомагали тренери Оксана Гусарова та Dirk Meylemanns, який сказав, що це був для них довгий шлях за короткий час.

Якось у ФБ Дарина розповіла що вони поставили собі за мету стартувати у Чемпіонаті світу у тому році, але потім була довга перерва і шансів практично не було. Але, попри все, пара стартувала в Ермело й вершниця написала «…Несмотря ни на что, моя маленькая, смелая лошадка была яркой на большой арене и мы смогли показать достойный результат даже на фоне лучших из лучших!! … Я очень рада, что ты рядом, моя маленькая принцесса и всегда в тебя верю. Ты на 100% лошадь, о которой я мечтаю все свои 15 лет в седле! Огромное спасибо заводчику и владельцу Hedwig Eder за эту лошадь и за нереальную возможность быть здесь, за моих тренеров Оксана Гусарова и Dirk Meylemanns за все мои навыки и знания и конечно за большую поддержку, которую я чувствую каждый момент! Anna Ahlotkova спасибо за большую регулярную помощь по всем вопросам документов (я не такая сильная в этом вопросе), за супер удобное седло — и вообще за все. Огромное спасибо Hartmut Keitel и всей австрийской команде, AWÖ за большую поддержку. И отдельное большое спасибо, которое я хочу сказать доктору Ульфу Мёллеру, за много очень продуктивных и вдохновляющих тренировок до и во время этого замечательного турнира!!

Серед вершників на конях 7-річного віку також кращою була данська спортсменка данська спортсменка Anna Kasprzak в дуеті з Danciero 7 (Dancier/Floris), її оцінка за фінальну їзду склала 86.829%, наші пари у цій категорії не стартували.

Після повернення до дому редакція журналу попросила Карину Пилипенко поділитись враженнями від організації турніру: «Дуже масштабний турнір! Рівень селекції вражає, є до чого прагнути! Представлені 4-річні коні максимально природно сбалансовані, отже к 6-7 рокам це вже справжні атлети. Дуже вразив рівень організації, все налаштовано як часовий механізм і працює бездоганно. Координація заїзду на територію, фаміляризація на бойовому полі, менеджмент стайні, нагородження — все було організовано на вищому рівні». 

Можемо додати, що нас особисто вразив й той факт, що під час перерв у тестах на бойовому полі, поряд з трактором, дівчата протирали бортики манежу!

«Єдиним мінусом – продовжила Карина — були постійні ливневі дощі й, як наслідок, затоплені стайні. Підстилку ми були вимушені змінювати повністю 4 рази за турнір, щоб коні мали можливість відпочивати, однак цього не можна сказати про більш привілейованих коней, які були розташовані в стаціонарних стайнях. Приємно було відчути цю підвищену атмосферу, побачити роботу та виступи топ вершників, взяти участь в цій грандіозній події! Найкращі молоді коні з всього світу змагалися на цій арені! Для мене особисто це вже свято — бути тут».