Чемпіонат Європи 2022 для вершників на поні

Тетяна Маринич

Вже втретє Стржегом (Польща) приймав Чемпіонат Європи для вершників на поні. Цього року змагання відбувалися з 3 до 7 серпня. В них взяли участь близько 150 вершників на конях, чий зріст не перевищує 149 см. Як і в минулому році, нагороди розігрувалися у всіх трьох основних дисциплінах кінного спорту: конкурі, виїздці та триборстві.

Конкур. У командному заліку за нагороди змагалися збірні 10 країн. Бездоганний виступ спортсменів Ірландії з результатом 0 штрафних очок приніс команді комплект золотих медалей. Срібні нагороди повезли додому конкуристи Франції, які заробили в сумі 4 штрафних, а бронзовими медалістами стали представники Нідерландів, чий результат склав 12 ш.о.

У індивідуальному заліку було визнано 4-х переможців, які завершили змагання з однаковим чистим проходженням обох маршрутів. Ними стали представниця Фінляндії Rachel Törnblom, яка виступала в парі з Helga TH.O. (Q Breitling LS/Annebel TH.O.), член збірної Франції Lou Ann Beraud разом з Ungaro of Qofanny (Linaro*SL (de) Poet/Qofanny PFS), а також два кращих дуети з команди Ірландії, James Brennan — MHS Glow (Dondoctro Ryal K/Limitless) та James Derwin — Rincoola Babog (Luidam/Rincoola Abu).

Триборство. Ця найскладніша дисципліна кінного спорту популярна серед вершників на поні менш за конкур та виїздку. Тому на старти змагань з триборства вийшли представники лише 8 країн. Перемогу у командному заліку знов виборола збірна Ірландії, яка протягом трьох днів накопичила мінімальну кількість штрафних — 104.10. Команда Німеччини, результат якої дорівнював 107.60 ш.о., здобула срібні нагороди, бронзу з показником 108.90штр.оч. вибороли спортсмени Франції.

У індивідуальному заліку місця розподілилися таким чином: 1-е посів дует з Франції Mae Rinaldi — Boston du Verdon (Salam du Roc/Dame des Vents), який чисто відпрацював як польові випробування, так і конкур, тож штрафні у сумі 25.6 вони заробили лише у манежній їзді. 2-е місце виборов представник Ірландії Ben Connors, в якого під сідлом стартував Cornafest Fred (Gwennic de Goariva/Corrnafest Nora): 28.9 ш.о. цієї пари також були зароблені у манежі, ані крос-кантрі, ані конкур не змінив цього показника. 3-й результат продемонструвала пара з Німеччини Merle Hoffmann — Penny Lane WE (Calido-G/Piorett). За результатами двох днів змагань цей дует посідав проміжне друге місце, але помилка на конкурному полі відкинула його на третю позицію із сумарним показником 31 ш.о.

Виїздка. У змаганнях з цієї дисципліни кінного спорту взяли участь 16 країн. Виїздка традиційно відноситься до найбільш стабільних дисциплін, тож інтриги у результатах виступів не спостерігалося. Саме в змаганнях з цієї дисципліні кінного спорту взяла участь збірна команда України у складі Олесі Волковецької, Серафіми Пуртової та Марії Рибачук. Потрібно зауважити що на чолі зі своїми тренерами Варварою Сорокіною і Олександром Бершовим вони вступили у боротьбу з найдосвідченішими вершниками Європи в цій категорії.

Група підтримки безпосередньо на місці змагань та всі вболівальники вдома в Україні всіляко їх підтримували і бажали хороших результатів.

Разом – ми сила!

63 спортивні пари вступили у боротьбу за командні місця та комплект нагород у тесті «Командний приз». У командному заліку золоті медалі, як то і очікувалося, вибороли вершниці з Німеччини, які наїздили у сумі 226.371%. Друге місце з результатом 223.298% посіла збірна Нідерландів, а на третю сходинку п’єдесталу піднялася команда Данії, чий загальний показник склав 221.800%.

Кращій результат серед наших вершниць (34 місце — 69.086%) показала Олеся Волковецька.

Серафіма Пуртова та Марія Рибачук зайняли місця в останній десятці.

Пуртова Серафіма і Tackmann’s D-Jay 

 

Рибачук Марія і Crommentuyns Fuego

Таким чином Українська збірна посіла на Чемпіонаті Європи 15-е місце, набравши у підсумку 199.629%.

У «Особистому призі» повний комплект медалей “захопили” німецькі дуети. Кращий результат 77.865% продемонструвала Lilly Marie Collin разом зі своїм постійним партнером Cosmo Callidus NRW (Cosmopolitan NRW/Coco Chanel). Mia Allegra Lohe, пару якій склала Tovdals Golden Future Imperial (CJ Chargon Bredager/Tovdal’s Ice Dream Queen), наїздила 76.243%, що відповідало срібній нагороді. Виступ бронзової призерки Julie Sofie Schmitz-Heinen разом з Carleo Go (Constantin/Welfe) було оцінено в 75.460%.

Lilly Marie Collin і Cosmo Callidus NRW

У цьому тесті результати наших спортсменок були у відсотках нижче ніж у попередньому змаганні, але місця практично однакові. І знов кращою виявилась Olesia Volkovetska в дуеті з N-Constantino v/d Bolkerhoeve (Constantin/Ulysse vh Wilgenbos). Вони гідно посіли 33-е місце серед 62 учасників з оцінкою 69.000%, на жаль цього було недостатньо для можливості виступу у Фристайлі, тому що для участі в цьому виді програми відбираються лише 18 кращих дуетів.

Волковецька Олеся і N-Constantino V/D Bolkerhoeve

До речі, саме КЮР приніс неочікувані зміни у трійку призерів: якщо перше місце судді одностайно віддали парі з Німеччини Mia Allegra Lohe — Tovdals Golden Future Imperial, яка завершила виступ з оцінкою 80.355%, то на другу позицію впевнено вийшла представниця Нідерландів Maddy Dijkshoorn та її напарник Boogie de l’Aube (Don’t Worry/Krizette) — програму цього дуету оцінили в 77.795%. І вже зовсім несподівано у бронзові призери зуміла увійти представниця приймаючої країни Veronica Pawluk. Композиція, виконана у парі з D’Artagnan 187 (FS Don’t Worry/Chansonnette), сподобалася як вболівальникам, так і суддям, які виставили польському дуету високу оцінку 77.470%.

Mia Allegra Lohe -Tovdals Golden Future Imperial – ph. Marine Delie

 Завершився Чемпіонат Європи, уляглись емоції, але, зважаючи на те, в яких складних умовах доводилось готуватись до стартів та виступати нашим спортсменам під час жахливої війни з росією, треба їм, їх тренерам, батькам, подякувати за мужність, за організовану на місці проведення Чемпіонату інформаційну роботу на підтримку України, про що свідчить, в першу чергу, цей плакат.