Чемпіонат Європи для вершників на поні 2021 (FEI European Championships for Ponies 2021), (випуск журналу №53)

Тетяна Маринич

Photo Copyright © FEI/Lukasz Kowalski

З 11 до 15 серпня 2021 р. у польському Стржегомі змагання проходили у всіх олімпійських дисциплінах кінного спорту — виїздка, конкур та триборство, і нагороди в кожній з них розігрувалися в командному та особистому заліках.

Огляд подій на чемпіонаті почнемо з виїздки насамперед тому, що в цій дисципліні взяла участь збірна України. Команда з трьох вершниць –  Марія Рибачук, Серафіма Пуртова, Олеся Волковецька — вихованок молодого тренерського подружжя Олександр Бершов-Варвара Сорокіна, вперше стартувала на турнірі такого високого рівня, і можна сміливо сказати, що дебют відбувся гідно!

У тесті Командний приз розігрувалась командна першість в якій українські вершниці посіли останнє місце з сумарним результатом 195.386%, але дівчата продемонстрували спроможність змагатися із спортсменами, за плечима яких, незважаючи на вік, вже чимала низка престижних міжнародних турнірів. Через помилки у їзді Командного призу не змогла піднятися на більш високу позицію 12-річна Serafyma Purtova, яка в парі з Tackmann’s D-Jay (nr/nr) отримала оцінку 59,986% та посіла 63-є місце серед 64 учасників змагань. Але Mariia Rybachuk, під сідлом якої виступав її постійний напарник Crommentuyns Fuego (Heitrak’s Marvin/Kooihuster Selmina), наїздила 66.800%, що відповідало 47-му місцю, а Olesia Volkovetska в дуеті з N-Constantino v/d Bolkerhoeve (Constantin/Ulysse vh Wilgenbos) завершила їзду на 37-й позиції з результатом 68.600% і розмістилась приблизно в середині технічного протоколу.

Детальну розповідь про нашу команду, їх враження, аналіз виступу, редакція журналу дасть окремим матеріалом.

Щодо переможців у командному заліку, то результати цілком відповідали попереднім прогнозам — першість виборола збірна Німеччини, представниці якої значно відірвалися від конкурентів, наїздивши у сумарному заліку 236.172%. З солідною різницею у більш ніж 10% завершила виступ команда Данії, їх результат склав 221.714%. На третю сходинку п’єдесталу піднялася збірна Нідерландів із загальним результатом 218.428%.

У Командному призі дві вищі особисті нагороди також отримали німецькі вершниці: золоту медаль здобула Rose Oatley, яка виступала на мерині з кличкою Daddy Moon (FS Daddy Cool/Chontell) і завершила їзду з оцінкою 82.629%, а срібної медалі удостоїлася Antonia Roth разом з жеребцем Daily Pleasure WE (HB Daylight/Gina D) — результат цієї пари дорівнював 78.114%. Бронзу здобула датська спортсменка Sophia Boje Obel Jorgensen в дуеті з мерином Adriano B (De Angelo B/First Lady B) — їх виступ судді оцінили в 77.914%.

У протоколах Особистого призу змінилися лише оцінки, а прізвища переможців лишилися незмінними: Rose Oatley-Daddy Moon 82.270%, Antonia Roth-Daily Pleasure 81.027%, Sophia Jorgensen-Adriano 79.676%. Українські дуети отримали такі оцінки: Olesia Volkovetska-N-Conctantino 68.243% (42-е місце), Mariia Rybachuk-Crommentuyns Fuego 66.270% (55-е місце), Serafyma Purtova-Tackmann’s D-Jay 62.270% (62-й результат з 63 учасників тесту).

Серед 18 учасників КЮРу в черговий раз вищу нагороду здобули Rose Oatley та Daddy Moon з оцінкою 89.700% — це світовий рекорд отриманих відсотків серед поні, друге місце посіла пара Antonia Roth-aily Pleasure з результатом 85.090%, третє судді віддали дуету Sophia Boje Obel Jorgensen-Adriano B, чию довільну програму оцінили у 83.050%.

 

У конкуристів на перший заліковий маршрут з висотою перешкод 130см. вийшли 49 дуетів вершник-кінь, і лише 5 з них не зуміли дістатися фінішу, проте 18 пар подолали дистанцію без штрафних очок, тому місця розподілилися згідно з показниками часу: 1-е посів ірландський дует James Derwin–Cul Ban Mistress (Silver Shadow/Cloneenagh Lass) 68.35 сек.; 2-e — пара з Норвегії Dina Nicolaysen–Electra (Ivanhoe/Beauty) 68.41 сек. а 3-є  — датська пара Leonora Sandberg Nielsen–MHS Kilkenny All Star (Olympic Lux/Royal Charter) 68.50сек.

У конкурі Farewell Competition (однораундовому з перестрибуванням), де висота перешкод була 125 см., кращій результат показала італійська вершниця Agata Orlandi в парі з Lackagh More Golden Boy (nr/nr), їх результат склав 0/68.29/0/37.01. З другим показником 0/70.07/0/37.38 фінішував дует з Норвегії Rasmus Aasland–Poetics Floura (Poetic Justice RC 81/Cuffesgrange Falcon RC 1300/Dunlewey Sonny Jim IRL 690). Третє місце посіла пара з Бельгії Vic de Plecker–Orchid’s Anucia (Kanshebber/Orchid’s Sweet Harmony) з підсумковим результатом 0/69.95/0/38.69.

В Індивідуальному фіналі вершникам був запропонований складний двохраундовий конкур з висотою перешкод 135 см. без урахування часу. Лише три дуети подолали обидва маршрути без штрафних очок. Переможцями  та призерами стали пари Siebe Leemans–Voodstock de l’Astree (Quinola du Park/Sensation de l’Astree), Нідерланди; Thea Gunleksen-Parc Cookie (nr/nr), Норвегія; та Jeanne Hirel–Vedouz de Nestin (Imperial du Blin/Leila du Nereau), Франція.

У загальнокомандному заліку перемогу здобула збірна Франції, яка заробила найменшу кількість штрафних очок — лише 8. Доля срібних та бронзових нагород вирішувалася у перестрибуванні між командами Нідерландів та Норвегії, в пасиві яких нараховувалося по 13 штрафних. У голландських вершників нерви виявилися міцнішими — троє з них фінішували у перестрибуванні без помилок, і таким чином команда Нідерландів посіла 2-е місце. Серед норвежців лише два дуети змогли дістатися фінішу, але кожен з них заробив по 4 ш.о., проте бронзу вони все ж таки взяли, обігравши ірландську збірну, в якої по сумі тестів набралося 16 штрафних очок.

На змаганнях з триборства лідерство в індивідуальному заліку з першого дня захопила 15-річна французька вершниця Mae Rinaldi. На рябому жеребці з кличкою Boston du Verdon (Salam du Roc/Dame des Vents) вона продемонструвала дуже вдалу манежну їзду, за яку заробила мінімальний штраф у 23,2 ш.о. Результат другого дня змагань у цієї пари був також непоганим — лише 5,2 ш.о. за перевищення норми часу на дистанції кросу, а конкурний маршрут був відпрацьований бездоганно. Загальний результат 28,4 ш.о. підняв дует з Франції на вищу сходинку п’єдесталу.

Бронзовою призеркою Чемпіонату Європи стала 16-річна Sophie Weening із збірної Нідерландів. Її чотириногий напарник Hip Hop (Kashmir van Schuttershof/Dominique) також чисто пройшов польові випробування та конкурний маршрут, а у манежній їзді заробив невелику кількість штрафних — 30,4.

У командному заліку з триборства місця розподілилися таким чином: 1-е збірна Франції з результатом 104.4 ш.о.; 2-е — збірна Німеччини з 114 ш.о.; 3-є — збірна Ірландії з 132.3 ш.о.