Чемпіонат Європи з конкуру серед дітей, юнаків та юніорів

У липні (10-16.07.23) Горла-Міноре (Італія) приймала Чемпіонат Європи з конкуру серед дітей, юнаків та юніорів. На цьому престижному турнірі збірна України стартувала у категорії “діти” у складі Yehor Tyshchenko- Pjakkur S, Valeriia Drohomyretska-Stella та Anastasiia Kvatyrko-Cassano BVR.

Як зазвичай яскравим було відкриття змагань.

Ветчек наші вершники пройшли без зауважень.

Всі вершники мали можливість працювати з кіньми на розминочних полях та готуватись до випробування на міцність, але одразу потрібно зауважити, що наша команда з таким завданням не впоралась.

Перший кваліфікаційний маршрут подолав чисто лише Yehor Tyshchenko зі своїм напарником Pjakkur S навіть попри те, що кінь не зовсім добре почувався. Тому цей його стан та фізична підготовка спортсмена на тлі спеки навколо ніяк не посприяли хорошому результату надалі. На наступних маршрутах кінь допускає два непідкорення, вершник сам «розклеївся» — не зміг допомогти коню та, на додаток, сам не міцно сидів у сідлі наслідком чого стали падіння. Але, попри все, Єгор на сторінках ФБ зазначив: «Участь в Чемпіонаті Європи – це великий досвід для мене. Дякую тренеру і всім, хто мене підтримував!». 

Зовсім не кращим чином показала себе на Чемпіонаті наступна наша пара Anastasiia KvatyrkoCassano BVR. Перед виїздом на старт першого маршруту стюарди помітили у вершниці недозволені шпори та запропонували їх замінити. (До речі, шпори з коліщатками, та ще й з зірочками вже декілька років як заборонені на змаганнях). Необхідність терміново шукати інші звичайно вплинули на емоційний стан спортсменки — вона знервована виїхала на поле і допустила порушення маршрути за що була виключена. На наступний день, коли розігрувалась командна першість, вона знов забуває порядок долання перешкод і знов її виключають.

Висновок однозначний – обидва вершники у цій категорії не були готові ні фізично, ні морально до такого масштабу змагань, бо задля підготовки до Чемпіонату Європи необхідні старти на змаганнях високого рівня, з великою кількістю учасників, наявністю декількох арен, де у повному обсязі працює стюардінг, де немає ніяких поблажок в порядку та часі старту. Все це має додавати спортсмену та його чотириногому напарнику впевненості у своїх силах під час підготовки до таких відповідальних змагань.

Пара Valeriia Drohomyretska та Stella досить гідно представили Україну на цих змаганнях, але цього було замало для командного заліку – наша команда у підсумку посіла останнє місце, але, на наш погляд, для впевненості в отриманні командного заліку бажано у складі команди мати не три, а чотири спортсмени.

Медальні місця у цій категорії посіли команди Німеччини (золото), Франції (срібло) та Великої Британії (бронза).