Чемпіонат Європи з подолання перешкод 2021 (випуск журналу №53)

З 31 серпня до 5 вересня 2021 р. у німецькому місті Різенбек відбувся Чемпіонат Європи з конкуру CHEUS. Усього на чемпіонаті стартувало 65 спортивних пар вершник-кінь. Українських дуетів серед них не було.

Формат Чемпіонату Європи передбачає три етапи змагань. Перший — однораундовий конкур з висотою перешкод 150 см., який судиться за таблицею «С» — тобто швидкісний, в якому в секундах вимірюються і всі помилки під час проходження маршруту, які по завершенні трансформуються у штрафні очки. У другий етап проходять 50 кращих дуетів, які вже беруть участь у розіграші Кубка Націй. Це двохраундовий конкур з урахуванням часу, висота перешкод на маршруті досягає 160 см. Штрафні двох етапів сумуються, і за результатами визначаються переможці у командному заліку. Далі коні проходять другу ветеринарну інспекцію, після чого 25 дуетів з найвищими показниками виходять у індивідуальний фінал. Це також конкур у 2 гіти з висотою перешкод 160 см. та врахуванням часу проходження маршруту.

Командне золото виборола збірна Швейцарії, яка на другому етапі виступала у такому складі: Elian Baumann – Campari Z (Contact v.d.Heffinck/Olivia van het Provahof), Bryan Balsiger – AK’s Courage (Chepetto C/Orchieede), Martin Fuchs – Leone Jei (Baltic VDL/Dara), Steve Guerdat – Albfuehren’s Maddox (Cohiba 1198/Miami). Команда отримала у сумі лише 9.47 штрафних очок. Сподівання німецької збірної на золоті нагороди розвіяла ветеринарна інспекція, яка зафіксувала ураження копита у Дона Діарадо, чотириногого напарника Моріса Теббеля. Втім, навіть за відсутності лідера, команда лишалася потужною, тож решта дуетів з приймаючої країни — Andre Thieme – DSP Chakaria (Chap 47/Askaria 3), Marcus Ehning – Stargold (Stakkato Gold/Charme), Christian Kukuk – Mumbai (Diamant de Semilly/Ischgl de Muze), David Will – C Vier 2 (Cardento 933/S-Via Thia) удостоїлася комплекту срібних медалей; а результат у сумі склав 12.77 штрафних очок. Шведські вершники, які дуже вдало відстрибали перший конкур, на другому послабили свої позиції та поступилися третім призовим місцем збірній Бельгії. Бельгійці виступали у зірковому складі: Pieter Devos – Jade vd Bisschop (Ogano Sitte/Priscilla), Jos Verlooy – Varoune (Verdi TN/Landgirl), Olivier Philippaerts – Le Blue Diamond v’t Ruytershof (Plot Blue/Diamanthina van t Ruytershof), Nicola Philippaerts – Katanga v/h Dingeshof (Cardento 933/Tabelle Dingeshof Z) та завершили етап з результатом 17.34 штрафних, тоді як шведи записали у пасив 27.59 ш.о.

Аж ось нарешті усі перерахунки завершено, позаду другий ветчек, і учасники індивідуального фіналу збираються на розминочному полі, готуючись до виходу на трав’яну бойову арену. У стартовому протоколі зафіксовано 24 фіналісти, і слід зауважити, що чимало зірок конкуру до цього списку увійти не змогли. За проміжними результатами в лідери виходить німецький атлет Andre Thieme разом з DSP Chakaria — свої персональні штрафні він заробив лише на першому, кваліфікаційному маршруті. З нульовим результатом завершив перший раунд і його співвітчизник David Will, але напарник Девіда C Vier встиг покласти до скарбнички 8 ш.о. у командному змаганні, тож поки він шостий у заліку. У більш вигідний позиції перебуває найуспішніший спортсмен поточного сезону — швед Peder Fredricson, у якого під сідлом Catch Me Not S (Cardento 933/Ralmea (ex.Black Lady). Вони подолали маршрут чисто, і наразі посідають друге місце. Четвертий учасник, який відстрибав раунд без помилок, турецький спортсмен Omer Karaevli в дуеті з Cheston de la Pomme d’Or Z (Chippendale Z/Celia d’Airsain) за підсумками двох днів заробив забагато штрафних, тож до другого раунду він не проходить. Останній маршрут Чемпіонату Європи долатимуть лише 12 спортивних пар.

Другий раунд стає випробуванням як на майстерність подолання перешкод, так і на міцність нервів. Учасники, які до останнього маршруту посідали вищі місця, стрибають останніми, і їм дуже непросто зберегти спокій та витримку, аби пройти по дистанції впевнено і без помилок. Вдало стрибає Christian Kukuk в дуеті з Mumbai, але штрафних у попередніх маршрутах забагато, і німецький вершник лишається поза п’єдесталом — на 4-му місці. Не дотягує до срібла Peder Fredricson — Catch Me Not не лише збиває жердину на маршруті, але й перевищує норму часу, в результаті шведський ас завершує індивідуальний фінал із бронзовою нагородою. Швейцарець Martin Fuchs разом з Leone Jei мав усі шанси претендувати на золоту медаль, але пара помиляється у першому, а далі й у другому раунді — ну що ж, індивідуальне срібло стає непоганим доповненням до золота у командному заліку.

Andre Thieme також трохи не впорався з емоціями – Chakaria помиляється на маршруті другого гіту, але ж напередодні пара стрибала бездоганно, та й перший раунд пройшла без порушень. Нарешті збірна Німеччини здобуває золото на Чемпіонаті Європи 2021 року. На вищу ступінь п’єдесталу сходить 46-річний Andre Thieme, а допомагає йому досягти цієї мети чудова 11-річна кобила Chakaria, з якою атлет із задоволенням працює вже 3 роки, але вважає, що її потенціал наразі повністю не розкритий, тож головні перемоги очікують на них попереду.