Чемпіонат Європи з подолання перешкод 2023

У перші дні вересня в італійському Мілані завершилася боротьба за звання чемпіонів Європи з конкуру в індивідуальному та командному заліку. За виходи у фінали змагалися 85 пар вершник-кінь.

Український конкур на цьому турнірі представляли два наших дуети Alisa Danilova – Cossinelle (Cascadello/Unka I) та Oleksandr Prodan – Moneymaker van’t Meulenhof (Elvis ter Putte/Female Touch van’t Meulenhof).

Ветінспекцію наші вершники пройшли – претензій до коней  не було.

Перше випробування — швидкісний конкур з висотою перешкод 150 см. Для Danilov’oї це вже 7-й Чемпіонат Європи, тоді як для Cossinelle це дебют. Не змогла наша пара показати все на що вона спроможна — завершили вони свій виступ на 70-й позиції.

Така сама участь чекала й наступного представника України — Prodan та Moneymaker фінішували 73-ми.

Наступна кваліфікація була ще складнішою: двораундовий маршрут з висотою перешкод 160 см спочатку долали всі учасники, але у другий гіт виходили лише 50 кращих. До їх числа українські вершники увійти не зуміли. Під 42 стартовим номером на трав’яне поле виходить Oleksandr Prodan з Moneymaker van’t Meulenhof. Лунає сигнал і почався відлік часу і наших сподівань. Після невдачі на 3а перешкоді, з крутого повороту на 180 градусів одразу наступна подвійна система – Олександр вдало підводить коня, стрибок відмінний, всі видохнули, але після відкритої канави на висотно-широтній перешкоді Олександр не зміг допомогти Moneymaker’у і він на жаль не дотягує ширину та задом таки чіпляє жердину. Попереду вже майорить фініш, на жаль добратись до нього без помилки не вдалось – ще 4 штрафних та у підсумку маємо 12. Таким чином Prodan, який заробив у першому раунді 11 штрафних, додав ще 12 та лишився у підсумку на 69-му місці

На старті наша друга пара Аліса Данілова і Кассинель. Ми розуміємо що хвилюються обидві. На відміну від Олександра, вони дуже впевнено починають рух по дистанції. Перша, друга перешкода, дві подвійні системи, кам’яна стінка, канава – половина дистанції – все в розрахунок, чітке підведення у точки відштовхування, крутий поворот і вже за два темпи до стрибка через перешкоду яка нагадує огорожу, стало видно що дуже близько підійде – саме так й відбулось – 4 штрафних лягли в пасив нашої пари, як наслідок, у подвійну систему також невдалий захід. Далі Аліса опановує темп руху, шикарний стрибок через фірмову FEI перешкоду – вже залишається заключна – але знов невдача, ще 4 штрафних. З загальним результатом у 16 штрафних наша пара покидає бойове поле. Прикро, але це спорт – ніхто не застрахований від помилок. Danilova через 16 ш.о. у цьому раунді спустилася у підсумку на 76-ту сходинку.

Вважаємо за доцільне декілька слів сказати про самі маршрути на бойовій арені. По перше, що стосується оформлення перешкод: на полі одна з подвійних систем була побудована з елементів у кольорах прапору Італії, як й на будь-яких міжнародних змаганнях на полі присутня також й фірмова перешкода FEI, до речі прикрашена по низу квітами фіолетового кольору, фірмові Longines з відомими всім годинниками, після подвійної системи прямовісна перешкода була оздоблена стійками у вигляді стародавньої італійської арки. Однак сказати, що арена майоріла буйним різнобарв’ям – так ні, зі сторони так не здавалось. На маршрутах чередувались прямовисні та висотно-широтні перешкоди, відповідно до правил змагань встановлювались подвійні та потрійні системи. Треба зазначити, що знов ми побачили круті повороти практично у 190 градусів між перешкодами, а це примушувало вершників дуже добре заздалегідь прораховувати місця поворотів під час руху по дистанції — курс-дизайнер добре знає свою справу.

им часом на міланській бойовій арені продовжилася боротьба за місця у командній першості, де у лідери першого фінального дня вийшли конкуристи Німеччини з 4-ма штрафними очками, друге місце посіли представники Швеції, які заробили у командному підсумку 8 ш.о. Стільки ж привезла до фінішу і збірна Швейцарії, втім вона незначно поступалася шведам за результатами першої кваліфікації.

Але другий етап командних змагань повністю змінив цей розклад. Заключна частина командного раунду. Спробуємо крок за кроком, у порядку старту спортивних пар, прослідкувати за тим, як стрімко змінюється командна таблиця з підсумковими результатами, бо по 3 спортивні пари з кожної країни вже поклали свої результати в командну скарбничку – залишаються завершальні, четверті, від яких багато чого залежить, втім кожна команда вже знає попередній розклад та сподівається на покращення результату, або вже задоволена тим що вже має.

  1. Британець Harre Сharles — 8 штр — команда дуже далеко!
  2. Француз Julien Epaillard – 4 штр.
  3. Іспанець — Alvares Moya — 2 руйнування.
  4. Нідерланди – Hsrrie Smolders – перед його виступом команда на 7 місці – 0 штрафних! Команда отримує 26.29 штр. оч у загальному підсумку.
  5. Італія – Giampiero Garofalo — 8 штр — 40.42 та команда переміщується на 10 позицію.
  6. Австрія – команда бореться за олімпійську ліцензію, але 22.47 та 9 позиція.
  7. Ірландець Mematto – до їх виступу команда займала 2 позицію – потрібно чисто, але вони точно з медалями навіть при 4 штр. 
  8. Швейцарець Martin Fuchs — на стадіоні тиша, але 8 штр. — чемпіони попереднього року втрачають все – це драма!
  9. Швед Rolf Bengtsson — у команди точно є простір для помилок – принаймні двох. Вони стануть чемпіонами Європи 2023 року – вже точно Ірландія срібні призери, а німці — саме зараз вирішиться їх доля.
  10. Німці – немає права на помилку – відповідальність на заключному вершнику найвища – дебютант Чемпіонату Європи 30-річний Niberg – одне руйнування вибиває команду Німеччини з призової трійки, а австрійці отримують бронзові медалі.

Таким чином: німецькі вершники в останньому випробуванні стрибали з помилками, набрали 16 штрафних та лишилися поза п’єдесталом — на 4-му місці. Натомість шведські атлети продемонстрували блискучі результати — три учасники збірної відстрибали нулем та вибороли золоті нагороди Чемпіонату Європи з конкуру 2023 року у командному заліку з загальним результатом 9.51 ш.о. Срібні медалі вручили команді Ірландії, яка до 10 штрафних перших двох днів змагань додала лише 8. Бронзовими призерами стали вершники Австрії — вони чудово завершили другий фінальний раунд та піднялися на третю сходинку п’єдесталу з результатом 22.7 ш.о.

Не менш драматичною виявилася боротьба за індивідуальні нагороди Чемпіонату Європи 2023. Група лідерів визначилася вже після перших кваліфікаційних випробувань, але до остаточного розподілу місць було ще дуже далеко. Вирішальну крапку у змаганнях між кращими вершниками Європи поставив двораундовий конкур з висотою перешкод 160 см. 

Двічі чисто його подолали три пари, після чого відбулися підсумкові перерахунки штрафних. Вершник з Німеччини Philipp Weishaupt в парі з 9-річним меріном-вестфальцем Zineday (Zinedine/Paola) з 4.31 ш.о. став срібним призером, а представник Франції Julien Epaillard та його напарниця 10-річна Dubai du Cedre (Baloubet du Rouet/Urgada de Kreisker), які набрали у підсумку 4.61 ш.о., здобули бронзову медаль в індивідуальному заліку. 

Протягом всіх днів турніру найменшу кількість штрафних заробив швейцарський конкурист Steve Guerdat, який разом з 10-річною представницею породи французький сель Dynamix du Belheme (Snaike de Blondel/Soudaine du Montet) завершив виступи з результатом 0.43 ш.о. та отримав вищу нагороду Чемпіонату Європи.

Steve Guerdat — Dynamix de Belheme