Чемпіонат Європи з подолання перешкод серед юніорів, юнаків та дітей 2021 (випуск журналу №53)
У португальському містечку Віламоура 18-25 липня відбувся Чемпіонат Європи з конкуру серед дітей, юнаків та юніорів. Україну на цьому статусному турнірі представляли Andriy Tyshchenko на Colt’і (Cornet Obolensky/Penny Lane) (категорія “Діти”) та три дуети в категорії “Юнаки”: Anastasiya Bondarieva — Quickborn 8 (Quintender 2/Canchanchara), Illiya Tyshchenko — Forsazh (nr/nr), Timofiy Tyshchenko — Bueno (Colandro/Unice).
Перш ніж розпочати безпосередню розповідь про події в Португалії приведемо декілька висловів наших хлопців стосовно їх почуттів, коли вже точно дізнались що їдуть на Європу.
Ілля: «Вся наша работа была направлена на то, чтобы попасть и выступить на Чемпионате Европы и узнав об этом окончательном решении, однозначно был счастлив».
Андрей – «Я был очень рад что поеду на такой серьёзный турнир».
Довгу дорогу чотириногі партнери наших вершників перенесли добре і до місця призначення прибули в порядку. Розмістились, прикрасили стайню прапором України, сфотографувались.
Ну а далі почалась підготовка до ветінспекціїї — Ілля: «Все было спокойно. Только пробежал пару кружков перед выводкой».
Так, дійсно, ніяких проблем у наших коней не було і всі отримали «добро» на старт.
У нас була можливість задати нашим хлопцям таке питання: «Коли приїхали на місце та побачили «кучу» народу – пробив мандраж?
Андрій: «Я был спокоен, но не ожидал такого количества людей».
Ілля: «Был сконцентрирован на турнире больше чем на людях».
У членів нашої команди, так саме як і у команд інших країн, була можливість провести повноцінні тренування, в тому числі і одне на бойовому полі – це було дуже доречно, бо наявність незвичайного оточуючого середовища у вигляді спортсменів та тренерів з інших команд завжди примушує трохи нервуватись відчуваючи зацікавлені погляди в свій бік.
На чемпіонаті Європи у категорії “Юніори” наші співвітчизники не виступали. З 16 команд-учасниць кращою тут було визнано збірну Бельгії, яка завершила виступ з результатом 21.35 ш.о. Друге місце у команди Ірландії (23.56 ш.о.), третє посіла збірна Великої Британії (28.72 ш.о.).
Щодо індивідуального заліку, кращим вершником виявився представник Німеччини Matthis Westendarp в парі із мерином Stalido (Stakkato/Carmen), який заробив мінімальну кількість штрафних — 5.45. Продовжувач славетної британської династії Jack Whitaker, у якого під сідлом стартував Scenletha (Scendix/Coletha), завершив виступ на чемпіонаті з 6.67 штрафними та посів друге місце. Третьою в рейтингу стала молода бельгійська конкуристка Emilie Conter в дуеті з Balento C.S (Balou du Rouet/Cinderella L), ця пара набрала у сумі 7.14 штрафних очок.
Категорія «Діти»
Перше місце у індивідуальному заліку посів угорський вершник Guyla Szuhai Jr, який, виступав на Perthy Jackson (Casall/Thamara M) та завершив усі маршрути без жодної помилки. З нульовим результатом штрафних очок фінішував також фінський юний атлет Hugo Kogelnig в дуеті з Vermont 2 (Valentino/Future), але показники швидкості в нього були трохи гіршими ніж у суперника — 30.72 сек., тоді як результат угорця склав 30.43 cек. Третє місце посіла чеська вершниця Anna Marie Vitek, за результатами усіх випробувань вона у парі з Chacco’s Amke (Chacco-Blue/Ambition) заробила лише 4 штрафних очка.
У командному заліку золоти нагороди виборола збірна Бельгії з 4 штрафними, другими фінішували італійці з результатом 8 ш.о., комплект бронзових медалей поїхав до Великої Британії, збірна якої заробила 11 штрафних.
Наймолодший з українських вершників, 13-річний Andriy Tyshchenko в першому маршруті фінішував всього з однією помилкою і з 4 штрафними посів 59 місце серед 92 учасників. А от виступ у двухраундовому випробуванні завершився 42-ма штрафними — 25 у першому гіті та 17 у другому. Такий результат не дозволив парі Tyshchenko-Colt взяти участь у фіналі, але зауважимо, що на міжнародному рівні на маршрути з висотою перешкод 130 см юний спортсмен вийшов вперше, тож сподіваємося на подальше вдосконалення його майстерності та бажання перемагати.
«Результат выступления был хуже, чем я ожидал, — розповів нам Андрій — хотя разминка была хорошая. Мы сделали примерно 8 прыжков. Когда выезжал на поле волнение полностью не уходило. Было не просто, но этот турнир дал мне очень хороший опыт, считаю, что на такие турниры ехать необходимо, если хочешь добиться в этом спорте высоких результатов».
Нам залишається тільки побажати йому набиратись досвіду на міжнародних турнірах.
Категорія «юнаки»
Перше місце у індивідуальному заліку посіла британська спортсменка Ava Vernon в парі з Jolie Fleur van de Noordheuvel (Cassini II/Fortuna van de Noordheuvel), її сумарний результат склав 4.39 ш.о., а друге та третє місця посіли брат та сестра з родини відомих бельгійських кіннозаводчиків — Tristan Guisson в парі з Naturelle vh Legitahof Z (Nabab de Reve/Sauterelle de la Pomme) поклав до персональної скарбнички 4.4 ш.о., а Aurelia Guisson в дуеті з No Limit vh Legita Hof Z (Nabab de Reve/Berlin from Seconden Life Z) 4.6 штрафних очка.
Бельгійці також здобули перемогу і в командному заліку, заробивши у сумі 9.83 ш.о., друге місце у збірної Швейцарії — 14.98 ш.о., третє у Великої Британії — 16.56 штрафних. Україна з результатом 64.24 посіла 17-е місце серед 20 команд-учасників чемпіонату.
Спостерігаючи за тим, як курс-дизайнер вибудовує маршрути, можемо зробити висновок: ніяких перешкод зовсім незвичайно оформлених на бойовому полі не було. Зазвичай одна з них, так би мовити, іменна – федерації кінного спорту Португалії, декілька інших оформлені стійками у вигляді мушлей. Конфігурація звичайна – прямовісні змінюються широтними, обидві подвійні системи стояли на першому маршруті в два темпи. Але на що ми звернули увагу і торік і цього року — багато розворотів на 90, а то й на 180 градусів.
А тепер більш детально про виступ українських конкуристів.
Наші юнаки у першому маршрут і виступили не зовсім так, як би нам всім бажалось – звичайно хотілось щоб не було жодного штрафного.
А в дійсності наші результати на першому маршруті були такими: lliya Tyshchenko з 13 річним конем Forsazh завершили маршрут із 4 ш.о., пара Anastasiya Bondarieva — Quickborn набрали 8 штрафних, а Timofiy Tyshchenko разом з Bueno зробив на маршруті 5 помилок, що відповідало 20-ти штрафним очкам.
«Разминка прошла нормально, сделали где-то 6-8 прыжков и меня пригласили на боевое поле» – розповідав потім Тимофій. Так, саме йому довелось розпочинати виступи наших юнаків, однак, на жаль перший день склався не зовсім вдало для цієї пари, але вони дуже старались і зробили все, що було їм під силу, але хвилювання відіграло свою роль.
Понад годину доводиться очікувати старту Іллі Тищенко разом з Форсажем – і тут картина зовсім інша – впевнений розмірений рух по дистанції і ми, затамувавши подих, бачимо бездоганне долання однієї за другою перешкод, що стоять на шляху до фінішу. Пройдена більша частина маршруту – навіть місцеві коментатори не втримались від оцінки «гут», але, на жаль передчасно – на одній з передостанніх перешкод, на якій до речи були помилки у багатьох, наша пара все ж-таки кладе жердину на землю і – 4 штрафних. Ми запитали у Іллі чи пройшло хвилювання після в’їзду на поле і у відповідь почули: «Я был максимально сосредоточен на старте и поэтому не волновался».
Буквально за 20 хвилин на старті Анастасія Бондарева. Достатньо впевнено долає першу, другу перешкоду, трошки зарано знялась на третій, але чисто, без вагань долають обидві подвійні системи і тільки на 9-й вони, разом з Квікборном 8, отримують 4 штрафних за руйнування – вже невдовзі фініш – мабуть сама вершниця відчула це, але тут їх підстерігала неприємність у вигляді ще одного руйнування саме останньої перешкоди. Таким чином в свою скарбничку наша пара поклала 8 штрафних.
Пройшов час після фінішу, емоції вщухли і тоді вершники так оцінили свій першій старт: Ілля: «Я совершил некоторые ошибки из-за нехватки опыта», Андрій: «Этот турнир показал мне над чем нужно работать и я буду трудиться для улучшения своих будущих результатов».
Наступне випробування –двораундовий конкур і в першому гіті 20 ш.о. набрав тепер вже Illiya Tyshchenko, Timofiy записав у свій пасив 16 ш.о., а от Anastasiya Bondarieva обмежилася 4 штрафними. Мабуть це надало нашій вершниці спортивного азарту, бо другий гіт вона відпрацювала на відмінно, без помилок.
Ілля: «На разминке всё было хорошо. Сделали 6-8 прыжков. Я не был уверен в отличном результате, но был настроен хорошо отпрыгать». На питання чи пішло хвилювання після вже в’їзду на бойове поле Ілля відповів: «Я был максимально сосредоточен на старте и поэтому не волновался, а некоторые ошибки были из-за нехватки опыта». Щодо Іллі, то йому в другому раунді також не судилося виступити вдало — по сумі двох гітів він набрав 40 штрафних.
Вдома ми всі вболівали за нашу команду і це підтверджують багаточисленні дописи на сторінках фейсбуку. Наприклад:
«Нашим вершникам, у категорії юнаки, довелось долати досить складний 2-х гітовий маршрут, на якому вони продемонстрували наступні результати:
Бондарєва Анастасія — 6 місце (4шо)
Тищенко Тимофій — 48 місце (16шо),
Тищенко Ілля — 82 місце (40шо).
Усьго змагалося 100 учасників, 11 з яких знялись з маршруту.
Ми вітаємо Анастасію Бондарєву з виходом до фіналу Чемпіонату Європи у категорії юнаки, який відбудеться вже цієї суботи та щиро бажаємо їй перемоги!!!
Україна вперед!! Вболіваємо разом!! »
А ми хочемо додати, що брати Тищенко тренуються на даний момент під керівництвом дуже досвідченого українського вершника Олега Красюка, але і їх перший тренер — Юлія Кондрашечкіна, як завжди, лишається поруч. Це молода і дуже дружна команда, яка обов’язково ще проявить себе і покладе немало перемог в скарбничку досягнень кінного спорту України.
Фінал
Ми звичайно ж дуже сподівалися на те, що зумівши пробитись до фіналу дует Anastasiya Bondarieva — Quickborn вдало пройде останнє випробування, але, на жаль, не склалося — в другому раунді фіналу українська пара не продовжила боротьбу, але навіть це не завадило Анастасії увійти до складу кращих 25-ти вершників серед 102.
По завершенню чемпіонату, через декілька днів Анастасія поділилась з нами своїми враженнями від цьогорічного чемпіонату Європи: «Ми з моїм партнером Quickborn 8 мали честь представляти Україну. Цього року Чемпіонат виявився дуже тяжким, в цілому через погодні умови в цій спекотній країні, але не дивлячись на це усі учасники команди чудово впорались з цією проблемою. Завдяки налагодженій роботі організаторів нас оточувала чудова атмосфера і найкращі умови для вершників та їх команд. Щороку, представляючи країну на такій великій Арені, хвилювання та тягар відповідальності тільки зростає, але хочу вас запевнити, що нам це тільки на користь. Одним з самих вагомих аргументів є те, що ти виборюєш результат для своєї країни. Я та мій партнер Quickborn відчули на собі оплески наших вболювальників. Наш відмінний результат в Кубку Націй (4 штрафних та 0 штрафних) підтвердив, що ми були гідні там знаходитись. Особливо для мене, як для спортсмена, виступ у Кубку Націй дуже важливий, адже на майбутнє я прагну представляти Україну в багатьох командних змаганнях. Хочу зауважити, що з 103 учасників дуже мала кількість спортивних пар змогла подолати два маршрути Гіту гідно, тому наше 6 місце, після закінчення Кубку Націй, було великим досягненням для нас та кінного спорту України. Я дуже вдячна своїй команді, яка зробила все для того, щоб ми зробили неможливе. Особливо вдячна своєму коню, який неперевершено впорався з цим Чемпіонатом.
Ще раз хочу наголосити що наша українська команда в цьому році, мабуть вперше за всі свої участі в Чемпіонатах, для мене відчувалась як справжня родина. Завдяки цьому для мене цей Чемпіонат став таким особливим, їх підтримка була важливою та потрібною, вони завжди були поруч, аплодували, раділи та хвилювались разом зі мною. Ілля, Тимофій, Андрій та я були одним цілим; я з нетерпінням чекаю наступної можливості знову потрапити до цієї команди для того, щоб і надалі боротися за честь своєї країни, адже тільки перемоги нас мотивують на більші звершення».
Ну що ж, нам тільки залишається повністю погодитись з словами Анастасії Бондаревої.