Чемпіонат Європи з подолання перешкод серед юніорів, юнаків та дітей 2022 (випуск журналу №56)

Ecuestre Oliva Nova (Іспанія) – відомий світовій кінній спільноті як місце проведення щорічного Середземноморського кінного турніру, а з 11 по 17 липня 2022 року кінноспортивний центр Oliva Nova прийняв Чемпіонат Європи серед молодих вершників — юніорів, юнаків та дітей. Цей центр, оснащений декількома доріжками з системою Ebb&Flow, фіксованими боксами та іншими приміщеннями, ідеально підходить для проведення такої спортивної події.

У змаганнях взяли участь 89 дітей із 25 країн, 81 юніор з 26 країн і 94 юнаки із 23 країн. Україну представляли члени збірної команди нашої країни Цапін Артем, Тищенко Тимофій, Тищенко Єгор, Юшкевич Софія, Дрогомирецька Валерія. У ці нелегкі для нашої країни часи ми всі тримали кулаки за наших юних українців. Шеф де екіпом команди на змаганнях була Тетяна Шейніч.

Парадом учасників з різних країн відбулося відкриття змагань. Члени нашої команди разом зі своїми вболівальниками, в тому числі з зовсім маленькими, також з задоволенням, з піднесеним настроєм взяли участь у цій церемонії.

А далі вже були буденні справи – готуватись та долати маршрути, запропоновані курс-дизайнером з Іспанії Santiago Varela Ullastres. Всі вершники з різних країн мали змогу проводити в гарних умовах свої тренування напередодні стартів, а також «опробувати» бойову арену.

Категорія ДІТИ

Пройшли ветінспекцію та були внесені до стартового протоколу у категорії “Діти” 89 спортивних пар і завершили турнір команди 19-ти країн.

Індивідуальна першість. У боротьбі на змаганнях FEI Jumping European Championship for Young Riders, Juniors & Children 2022 у групі «діти» серед практично дев’яноста юних вершників взяли участь і наші Єгор Тищенко зі своїм конем Кольтом та Вікторія Дрогомерецька в парі з Стелою. «Круто представляти Україну на Чемпіонаті Європі з конкуру. Дуже радий бути тут, це великий шанс для мене», — зазначив напередодні старту член команди Єгор Тищенко.

Не можна назвати вдалими виступи наших юних конкуристів – вони не змогли потрапити до фінального конкуру, але це досвід, досвід дуже багатий і в них ще все попереду. Якщо Єгор Тищенко у підсумковому протоколі мав 76 місце, то у Вікторії Дрогомирецької воно дорівнювало 78 місцю.

Переможці у індивідуальній першості визначалися вже у перестрибуванні фінального конкуру з висотою перешкод 130см. Тут відзначився юний німецький вершник Tony Stormann. Разом з Dia Nova (Diamant de Revel/Cadinova) він завершив перестибування з результатом 0/32.05. Італійська пара Anna Ruggeri — Dakotah 2 (Diarado/Lambada) трохи поступилася супернику у стрімкості та виборола срібну нагороду з результатом 0/32.89. Бельгійський спортсмен Brent De Schrijver в парі з Liv Good VD Kattevennen Z (nr/nr) виграв у італійки в швидкості, але фінішував з повалом, але все ж-таки його результат у перестрибуванні 4/32.85 заслуговував на бронзу. Українець Yegor Tyshchenko, якому допомагав його постійний напарник Colt (Cornet Obolensky/Penny Lane), посів 76-е місце серед 89 учасників.

У командній боротьбі перемогу здобули конкуристи Німеччини із загальним результатом 0/241.35. Їх виступ дійсно виявився напрочуд вдалим — з 5-ти дуетів лише один фінішував з повалом, решта спортсменів завершила фінальний маршрут без жодної помилки. Друге місце посіла збірна Італії з показником 4/227.46/4/123.55. Бронзові медалі було вручено команді Франції, чий результат склав 4/225.43/8/122.21. Україна в цій категорії командою не була представлена.

Категорія “Юнаки” була менш численною — у змаганнях на маршрутах з висотою перешкод 140 см взяли участь 18 збірних команд. “Чистих” виступів представники цієї категорії також продемонстрували значно менше.

Командна першість. Звання чемпіонів Європи з конкуру серед юнаків виборола команда Бельгії, яка завершила змагання із загальним показником 8.71/231.01. Срібних медалей було удостоєно представників збірної Нідерландів, чий результат склав 9.89/233.47. На третю сходинку п’єдесталу пошани піднялася команда Ірландії з результатом 15.67/229.55.

Збірна України, на жаль, посіла останнє місце на чемпіонаті. Серед трьох українських пар, які представляли цю категорію, лише дует Sofiia Yushkevych – Forsazh (nr/nr) зумів, хоча й з помилками, подолати обидва кваліфікаційні маршрути та посісти 81-е місце серед 94-х спортивних пар. Щодо наших хлопців, і Timofiy Tyshchenko в парі з Bueno (Colandro/Unice) і Artem Tsapin разом з конем Rosomak’а (nr/nr) не впорались з обома маршрутами і таким чином їх результати не змогли потрапити до командної скарбнички.

Індивідуальна першість

Три перших місця поділили такі дуети: Jone Illi – Eolita L (Verdi TN/Iolita), Фінляндія, результат заключного конкуру 0/80.00/0/64.89; Aurelia Guisson – No Limit vh Legita Hof Z (Nabab de Reve/Berlin from Seconden Life Z), Бельгія, з результатом 0/81.07/0/66.04 у фіналі; Jennifer Billington – Flipper Darco UK Z (Flipper d’Elle*HN*/Donna), Велика Британія, з показником 0/80.96/0/61.27.

Категорія «ЮНІОРИ»

У змаганнях юніорів взяли участь 17 конкурних збірних. Командні підсумки тут підбивалися з урахуванням штрафних очок, зароблених спортсменами на трьох фінальних маршрутах. Найменше штрафних отримала збірна Бельгії, яка видобула чемпіонське звання з показником 14.08. Друге місце посіли конкуристи Німеччини з результатом 17.17. На третьому місці завершила змагання команда Великої Британії, результат якої дорівнював 18.84.

За медалі у індивідуальній першості змагався 81 конкурний дует, але право на участь у фінальному конкурі з висотою перешкод 150см було надано лише 30-ти найсильнішим. У у підсумку, в індивідуальній першості призові місця та звання були розподілені наступним чином: 1 місце – бельгійський вершник Thibeau Spits разом з конем Classic Touc DN (Cassall x Corrado 1). 2-е місце залишив за собою також представник цієї країни Thibault Philippaers у парі з Derby de Riverland (Kannan x L’Arc de Triomphe). Бронзу виборов представник Ірландії Harri Allen, в якого під сідлом був його напарник Over Luх (Lux Z x Padraic).