Чемпіонат Європи з триборства 2023

Три вершниці піднялися на п’єдестал пошани за результатами Чемпіонату Європи з триборства  CH-EU-CCI4*-L, що завершився 13 серпня у французькій комуні Ле Пен-о-Ара. Всього на чемпіонаті стартувало 56 пар, але повністю завершити три дні випробування змогли 37 з них, українські вершники на цьому турнірі присутні не були.

Золото та срібло чемпіонату вибороли британські дуети. Rosalind Canter у парі з мерином британського розведення Lordships Graffalo (Birkhof’s Grafenstolz/Cornish Queen) блискуче відпрацювала манежну їзду, єдина з учасників подолала нулем дистанцію крос-кантрі, тож навіть 4 штрафних, зароблені на конкурній арені не завадили їй завершити виступ з найкращим результатом 25.3 ш.о.

Kitty King та її французький сель Vendredi Biats (Winningmood/Liane Normande) також виглядали впевнено у виїздковому манежі, на польових випробуваннях заробили штрафні лише за перевищення встановленої норми часу, конкурний маршрут подолали без руйнувань, але з мінімальним штрафом — знов-таки за час. Результат цієї пари склав 32.0 ш.о.

Третє місце посіла триборка з Німеччини Sandra Auffarth, яка також стартувала на французькому селі Viamant du Matz (Diamant de Semilly/Heralina). У манежній їзді цей дует трохи поступився британкам, крос-кантрі додав штрафних за порушення часової норми, конкурний маршрут був завершений бездоганно, що у сумі дало результат 34.6 ш.о.

У командному заліку перемогу виборола збірна Великої Британії з підсумковим результатом 103.90 ш.о. Друге місце посіла команда Німеччини, в її скарбничку було зараховано 31.20 ш.о. Третій результат 134.20 продемонстрували триборці країни. які приймали змагання, тобто Франції.