Чемпіонат Європи з виїздки 2023 року

З 4 до 10 вересня Різенбек (Німеччина) приймав Чемпіонат Європи з виїздки та паравиїздки.

У кваліфікаційному тесті Великого Призу взяли участь близько 100 дуетів вершник-кінь. За результатами цього тесту визначалась командна першість. За підсумковими результатами серед 16 збірних команд золоті медалі отримали представники команди Великої Британії, їх загальна оцінка дорівнювала 242.220%. Друге місце посіла збірна країни що приймає чемпіонат з оцінкою 239.674%, на третю позицію вийшли данські вершники, які набрали у сумі 228.727%.

Право на виступ у переїздці згідно з результатами Великого Призу, вибороли 30 дуетів. Переможницею у цій їзді було визнано німецьку вершницю Jessica von Bredow-Werndl, яка у парі з TSF Dalera BB (Easy Game/Dark Magic) отримала від арбітрів оцінку 85.593%. Срібної нагороди з результатом 82.796% відзначився дует із Данії Nanna Scodborg Merrald — Blue Hors Zepter (Blue Hors Zack/Who’s Sunlight). Бронзу вручили британській спортсменці Charlotte Dujardin, під сідлом якої виступав Imhotep (Everdale/Della d’Ottie), ця пара завершила переїздку з оцінкою 82.583%.

Фрістайл. В останній день змагань 18 найсильніших віїздкових дуетів стартували в цій програмі. Перевищити 90-відсотковий рубіж в оцінках за довільні програми зуміли лише 3 дуети.

Срібну медаль виборола землячка Дюжарден, Charlotte Fry — її прекрасний вороний кінь з кличкою Glamourdale (Lord Leatherdale/Thuja) у цей день був явно налаштований на медальний виступ і також встановив особистий рекорд та рекорд чемпіонату Європи отримавши від суддівської бригади оцінку 92.379%.! Дуету Charlotte Dujardin-Imhotep за представлену композицію судді виставили 91.396%, і це знов була бронза. Через пів року після народження своєї маленької доньки Ізабелли Роуз вершниця повернулась та встановила нові рекорди.

Другу золоту нагороду додала до своєї скарбнички Jessica von Bredow-Werndl — її напарниця Dalera незначні недоліки у виконанні технічних елементів компенсувала неперевершеним артистизмом — вони перенесли кожного, хто спостерігав за виступом на романтичні вулички Парижу. Оцінка за КЮР 92.818% стала найвищим досягненням цього дуету за 7 років їх спільної спортивної кар’єри.