Чемпіонат Європи з виїздки серед юніорів та юнаків 2022

Тетяна Маринич

У Хартпері (Велика Британія) наприкінці липня проходив Чемпіонат Європи з виїздки серед юнаків та юніорів. Турнір тривав з 26 до 30 липня. У змаганнях взяли участь близько 100 спортивних дуетів вершник-кінь, в тому числі і представники України – шеф де екіпом нашої команди була Інна Логутенкова.

У категорії “Юніори” в боротьбу за командні медалі включились 12 команд по 4 дуети в кожній. Цілком передбачувано першість у командному заліку виборола збірна Німеччини із сумарним результатом 223.25%. Друге місце із досить значним відривом від лідера посіла команда Данії, чия оцінка склала 217.38%. Третій результат 216.76% продемонструвала збірна Швеції. Вершники з приймаючої країни лишилися командних нагород, оскільки остаточно поступилися шведам, набравши у підсумку 215.97%. Україна в командній боротьбі участь не брала.

В індивідуальній першості два перших місця також посіли представниці Німеччини. “Золото”, згідно з оцінкою 76.949%, здобула пара Helena Schmitz-Morkramer – DSP Lifestyle (Lord Fantastic/Santana), срібну нагороду виборов дует Lucie-Anouk Baumgürtel – Zinq Hugo FH (Spielberg/Zerkeja), чий результат склав 75.3685%. Третім в індивідуальному заліку завершив виступ датський атлет Paul Jöbstl в парі з конем Bodyguard 49 (Burlington/Power Girl JL), разом вони наїздили 74.706%.

Українська вершниця Anastasiya Cherdak в парі з вестфальцем Seven (Captain Fire/nr) приблизно однаково були оцінені суддями в обох тестах:

Наша пара Diana Borovyk разом з Baby Royal (nr/Royal Lady) отримали оцінки 64,677% та 65.883% . «Какие потрясающие эмоции у меня были на этом Чемпионате Европы 2022. Я горжусь своей лошадью, которая дрстойно справилась с поставленной задачей. Хочу отдельное спасибо сказать моему тренеру Іnna logutenkova и конечно, моей команде, которая находится сейчас в Украине, и поддерживает меня в это непростое время» — написла Діана у ФБ під час змагань.

Щодо фрістайла, попри значні розбіжності у суддівських оцінках золоту нагороду знов виборола Helena Schmitz-Morkramer в парі з Lifestyle’ом. Виступ цього дуету оцінили в 80.419%. Результат 79.206% приніс срібну медаль парі Paul Jöbstl — Bodyguard. Lucie-Anouk Baumgürtel та Zinq Hugo з оцінкою 78.900% задовольнились бронзовою нагородою.


У категорії “Юнаки” збірна Німеччини у черговий раз відірвалась від суперників і з оцінкою 222.24% стала переможницею Чемпіонату Європи 2022 у командному заліку. Друге місце, якому відповідала сумарна оцінка 218.58%, посіла команда Нидерландів. Третьою була збірна Великої Британії, яка наїздила 216.88%.

Команда України була представлена чотирма вершниками: Данило Коновалов та Vhs Concetti, Анастасія Сакович та Крумель, Любомир Якімов та Савой, Софія Констянтинівська та Аквафортіс.

За підсумками всіх виступів наш команда отримала 193.85% та завершила змагання на 12-му місці серед 13 команд. До суми залікових відсотків команди не був врахований результат Софії Констянтинівської.

Особиста першість.

Перемогу в індивідуальному заліку віддали німецькій вершниці: Allegra Schmitz-Morkramer разом з Libertad (Londontime/Shelbyville) отримала за їзду оцінку 77.030%. Представниця Данії Sophia Boje Obel Jorgensen в парі з Brilliant (Bretton Woods/Die Minelli) наїздила 74.618%, що відповідало другому місцю. Британська спортсменка Annabella Pidgley та її Espe (Escolar/Delice) з показником 74.382% фінішували на третій позиції.

Виступи українських вершників після першого тесту примусили нас трошки похвилюватись, але надалі ситуація склалась більш вдало:

Sofiia Konstantynivska —  Aquafortis

«Я очень горжусь Аквафортисом, это просто невероятной души лошадь! И даже если первый день у нас не очень удался, я все равно горжусь своим невероятным партнером! Пусть будут ошибки, мои ошибки, но я очень довольна всей проделанной работой! Большое спасибо Инне Логутенковой» — відмітила на своїй сторінці у ФБ вершниця.

Переможницею КЮРу згідно з рішенням суддівської колегії стала датська пара Sophia Boje Obel Jorgensen — Brilliant, яка отримала 77.695%. Друге місце віддали британському дуету Annabella Pidgley — Espe, чий результат 77.600% зовсім незначно поступився лідерці. Бронзу з показником 77.225% зуміла вибороти пара з Франції Mathilde Juglaret – Caporal de Massa (Rieto MKL/Vexame SPP).

Технічні результати змагань за посиланням:
https://horses.dp.ua/tehnichni-rezultati-2022/