Чемпіонат Європи з виїздки серед юніорів, юнаків та дітей

З 6 по 11 липня 2021 в іспанському містечку Олива Нова проходив молодіжний Чемпіонат Європи з виїздки, на який прибули і представники України. Звичайно ж, досягти успіхів на міжнародній арені їм допомагали вірні чотириногі партнери, більшість з яких вже непогано знайома українським прихильникам кінного спорту. Формування складу команди нашої країни відбувалось виключно за результатами рейтингу ВФКС і до її складу ввійшли: Кіра Лященко (Дніпро), Вікторія Гут (Львів), Олександра Шликова (Донецьк), Анастасія Стаднік (Дніпро), Тетяна Соколова (Харків), Любомир Якимов (Київ), Данило Коновалов (Дніпро), Олександра Потієнко (Рівне), Ірина Сорока (Київська обл.), Діана Боровик (Суми).

«Чемпіонат Європи почався для нас – розповіла Олександра Потієнко — ще за довго до його офіційного відкриття: всеукраїнський рейтинг, ліцензія, підготовка на національних та міжнародних змагань — все це було позаду і ось ми готуємо коней до першого і, напевно, найтяжчого випробування — дорога в 4000 км…: Київ-Новояворівськ (700км) зупинка — коні відпочивають, далі кордон — наступна зупинка Лешно (Польща), потім 800 км до Лейпцигу (Німеччина) знов зупинка, відпочили і 1100 км — Леон (Франція), нарешті останній ривок в 1100 км — Гандія (Іспанія), ми мали вдосталь часу відновити коней. Відновивши сили, фізичний стан 5.07 ми переїхали на офіційну базу Чемпіонату Европи в Оліву Нову!

Всі коні доїхали до місця призначення здоровими і Оліва зустріла учасників, як і всі інші місця нашої планети в цей час, спекою, але коні розмістились у заздалегідь заброньованих стайнях, а члени команди та група підтримки самостійно добрались до зарезервованих місць у готелях.

Перший відповідальний момент будь-яких змагань – ветінспекція.. «Вівторок 06.07 почався з ветеринарної інспекції – розповідає Олександра Потієнко — перші діти, далі юнаки та юніори. І саме тут нашу команду очікувала перша неприємність – не допускають до стартів Патріота Олександри Шликової – всі інші з цим завданням впорались. А далі тренування команд та парад відкриття! Емоції переповнюють, словами не передати».

Тож перш ніж приступити до розповіді про перебіг самих змагань, хотілось би декілька слів сказати про парад відкриття чемпіонату Європи, на якому представники нашої країни – насамперед дівчата — виглядали досить привабливо. Ця складова частина організації змагань завжди викликає у її учасників піднесений настрій, але, в той же час, стимулює зайве хвилювання стосовно відповідальності за свій виступ на чемпіонаті.

Категорія “Діти” на Чемпіонаті Європи з виїздки була досить численною — в ній стартував 41 спортивний дует вершник-кінь.

У Попередньому призі трійка лідерів склалася з представниць Німеччини. Перше місце в цьому виді програми посіла Clara Paschertz в парі з Danubio OLD (Dante Weltino OLD/Donna Leon) з результатом 83.226%, Lotta Plaas на Balsamico (Blue Hors Hertug/Bernina V) з оцінкою 82.643% була другою, а бронзу виборола пара Martha Raupach-Jack Sparrow (Expression/Florenca), чий результат дорівнював 82.179%. Від України у турнірі взяли участь дві юні спортсменки. Kira Liashchenko в дуеті з сірим Budweiser’ом (nr/nr) посіла 36 місце серед 41 учасників, цій парі виставили оцінку 63.256%. Victoria Hut разом з кобилою Tradytsiya (nr/nr) отримала оцінку 62.387%, що відповідало 38-му місцю.

Ті ж самі місця посіли українські вершниці в індивідуальному заліку в тесті Командний приз. Результати тут були трохи вищими у Кіри з Будвайзером, які наїздили 64.917%, а Вікторії з Традицією судді виставили оцінку 61.667%.

Людмила Удовиченко — тренер Кіри Лященко: «У цілому виступом я задоволена. Кіра в зовсім юному віці стартуючи у змаганнях такого рівня гідно витримала і високу конкуренцію, і сам масштаб чемпіонату Європи, і кількість суддів рівня 4 та 5 зірок. Вже  в другий день вони з Будвайзером показали більш високий результат, хоч і допустила одну помилку. Але треба врахувати, що на момент змагань в Оліві вона була наймолодшим учасником, що вже дає велику надію та шанс у наступні два роки показати більш високий рівень виконання тестів на будь-яких національних та міжнародних змаганнях».

На вищі позиції знов вийшли німецькі спортсменки: Lara Lattermann в парі з Soleil de la Coeur H (Boston/Schoene Maid) фінішувала з оцінкою 85.034%, Lotta Plaas та Balsamico вибороли срібло з результатом 82.994%, а третє місце в цьому виді програми посіли Clara Paschertz з Danubio, чию їзду оцінили у 82.534%.

Вікторія Гут: «Для нас з Традицією це був перший виїзд за межі України. Ми трохи переживали, адже ми вперше на змаганнях такого рівня, але за декілька днів у всьому розібралися. Нам не вдалося показати результат на який ми розраховували, але завдяки цьому старту ми отримали хороший досвід, зробили висновки і будемо рухатися далі. Також хочу подякувати своєму тренеру та батькам, адже саме ці люди підтримували мене увесь цей час».

 

Щодо командного заліку, і тут кращими були молоді представниці німецької школи виїздки. Загальний результат команди Німеччини склав 250.452%. Срібні медалі отримали юні таланти з Нідерландів, які поклали до командної скарбнички 228.084%. Голандські вершниці виступали в такому складі: Flore Woerts-Vlingh (Flemmingh/Krista), Fleur Kempenaars-Armano (Morgenland’s Fabian/Heidehof’s Nathalie), Kyra Jonkers — Eyecatcher (Uphill/Parelprinses) та Lize van den Heuvel-Hilton-S (Florencio 2/Anour S). А на третю сходинку п’єдесталу пошани піднялися спортсменки з Росії. Чотири дуети Ksenia Silyutina-Simfonia (San Dominik/Filadelphia), Sofiya Romanova-Skyfall (nr/nr), Polina Trofimova-Jerome vd Anjershof (nr/nr) та Agata Zakharbekova-Ein Champion ZS (Winningmood/Darlanda K) завершили змагання в Командному призі з сумарним результатом 221.118%.

А ось в Особистому призі німецькі вершниці все ж таки були змушені поступитися одним з призових місць представниці голландської збірної Lize van den Heuvel в парі Hilton-S, яка з оцінкою 81.570% виборола бронзу Чемпіонату Європи. Срібну медаль вручили парі Clara Paschertz-Danubio, яка наїздила 84.834%, а найвищу нагороду турніру з результатом 85.548% отримав дует Lara Lattermann-Soleil de la Coeur H. Всього за медалі в цьому виді програми змагалися 19 найсильніших дуетів, до складу яких наші вершниці наразі увійти не змогли.

У категорії “Юнаки” за нагороди європейського чемпіонату змагалися 65 дуетів, серед яких були і 4 українських. У індивідуальному заліку Командного призу кращим з вітчизняних вершників виявився Danylo Konovalov в парі з VHS Concetti (Casall/Solle). Отримавши від суддів високу оцінку 69.182%, він розділив 29-30 місця з іспанським дуетом, і ми щиро радіємо новому досягненню талановитого вихованця кінноспортивної школи Дніпра.

Tetiana Sokolova разом з Energy (Ampère/Twendolyn) закінчила виступ з оцінкою 68.030%, і це було 34-е місце, слідом за нею з 35-м результатом фінішувала Anastasiia Stadnik в парі з San Fransisco PKZ (Sir Donnerhall II OLD/nr), оцінка українського дуету склала 67.970%. Не зовсім вдало цього разу впорався з тестом Lyubomyr Yakimov на Savoy (nr/nr), з результатом 66.848% він посів 50-е місце в даному виді програми.

«Що до моїх виступів, то можу сказати – написала нам Тетяна — що перший день був значно краще ніж другий, але в цілому я задоволена, ми всі отримали дуже великий досвід»

Найвищу оцінку 75.455% отримала від суддів Annabella Pidgley з Великобританії, яка виступала на коні Sultan des Paluds FRH (Soliman de Hus/Wanja), майже незначно поступилася британській парі представниця Німеччини Lucie-Anouk Baumgürtel, разом з Zinq Hugo FH (Spielberg/Zerkeja) вона наїздила 75.364%, а третє місце посіла пара з Нідерландів Sanne van der Pols-Excellentie (Blue Hors Don Schufro/Fiesta), їхня оцінка склала 74.242%.

У командному заліку переможцями Командного призу з середньою оцінкою 73.859% стали німецькі вершники, які виступали в такому складі: Lena Merkt–Sarotti Mocca-Sahne (Soliman de Hus/Lifetime), Kenya Schwierking–Cecil (Bordeaux 28/Calaida), Jana Lang–Baron (Johnson TN/Sabatina), Lucie-Anouk Baumgürtel-Zinq Hugo FH. Збірній Нідерландів, яка посіла 2-е місце, судді вивели середній відсоток 72.697%. Срібні медалі отримали пари Pem Verbeek–Fernando Torres (Florencio 2/Blandiva), Evi van Rooij–Don Tango B (Contango/Oronia), Robin Heiden–Jivando S (Desperado/Zaginia P), Sanne van der Pols-Excellentie. Комплект бронзових медалей за результат 71.828% було вручено спортсменам з Данії. У складі датської збірної за нагороди змагалися дуети Sophia Ludvigsen-Blue Hors Quintana (Quantensprung 3/Desperanza), Annabelle Rehn-Vestervangs Garson (Vestervangs Chirano/Ragazzo), Frederikke Gram Jacobsen–Ryvangs Zafina (Blue Hors Zack/Candis), Alexander Yde Helgstrand-Grevens SA VA (Blue Hors Soprano/Grevens Rubina). Збірна України посіла 12-е місце серед 16-ти учасників з результатом 68.394%.

І як підсумок виступів нашої команди приводимо слова Генерального Секретаря ВФКС Михайла Пархомчука: «Все выполнили или подтвердили норматив Мастер Спорта Украины. Следует отметить что за всю историю это лучший командный результат сборной Украины среди юношей на Чемпионатах Европы».

В Особистому призі стартували 63 дуети вершник-кінь. Перемогу в цьому виді програми з оцінкою 76.529% здобула пара з Німеччини Lucie-Anouk Baumgürtel — Zinq Hugo, другий результат продемонстрував британський дует Annabella Pidgley-Sultan des Paluds, чия оцінка склала 75.382%, а третє місце посіла пара з Австрії Paul Jöbstl-Bodyguard 49 (Burlington/Power Girl JL), яка наїздила 74.647%.

Стосовно виступів наших спортсменів, то найкраще впоралася з тестом Anastasiia Stadnik з San Fransisco-PKZ, їх оцінка 68.147% відповідала 37-му місцю, Danylo Konovalov та VHS Concetti фінішував з оцінкою 67.735%, це було 41-е місце; Lyubomyr Yakimov та Savoy були 47-ми з результатом 66.912%, Tetiana Sokolova з Energy наїздили в цій програмі 66.235% (53-тє місце). «Что я могу сказать насчёт своих езд, так это то, что я невероятно горжусь своим конём – розповіла нам Анастасія Стаднік — он вёл себя как настоящий партнёр и друг, это был мой второй чемпионат и тут я могу сказать смело, что я к нему была моральна готова и конь был в отличной физической форме!».

Щодо фрістайлу, то право на участь в ньому надавалось лише 18-ти найсильнішим дуетам. До призової трійки у черговий раз увійшли переможці Особистого призу, причому на п’єдесталі пошани вони розмістилися в тому ж порядку, що і в попередньому виді програми. Оцінки призерів були дуже високими: 82.045% у пари Lucie-Anouk Baumgürtel — Zinq Hugo, 80.110% у Annabella Pidgley з Sultan’ом des Paluds та 79.060% у Paul’я Jöbstl’а на Bodyguard’і.

У категорії “Юніори” на старт Командного призу вийшли 63 спортивні пари. Першість одразу захопили молоді представники голландської школи виїздки, які й сформували трійку призерів. Marten Luiten та Fynona (Ampère/Wynona RB) були найкращими з високою оцінкою 77.677%, Milou Dees в парі з Francesco (Florencio 2/Tosca Peternella) стала срібною призеркою з результатом 74.000%, а Thalia Rockx та Golden Dancer de la Fazenda (Bretton Woods/Sanne M) отримали 73.853%, що відповідало бронзовій нагороді.

Дві українських вершниці виступили на чемпіонаті дуже гідно: Oleksandra Potiienko та її постійний партнер Dakar (Rotspon/Dorett) посіли 41-e місце У «Командному призі» Дакар відпрацював дуже добре, але одне не вірне рішення на переміні ніг вартувало нам поганих оцінок — в цілому 65,706% — так Олександра оцінила свій виступ.

Diana Borovyk, у якої під сідлом стартувала Baby Royal (nr/Royal Lady) фінішувала 48-ю з оцінкою 63.912%. Третю з наших юніорок, Iryna Soroka з Diaral’ом PKZ (Diarado/Urmel V), на жаль, були знято із змагань під час тесту за нерівномірність руху.

Цілком зрозуміло, що в командному заліку збірна Нідерландів стала переможницею європейського чемпіонату. Молоді голландці наїздили в сумі 225.530%, завдяки чому досить впевнено обійшли збірну Німеччини, яка заробила 216.294%. Німецькі спортсмени виступали в такому складі: Helena Schmitz-Morkramer- DSP Lifestyle (Lord Fantastic/Santana), Elisabeth von Wulffen-Fiesta Bonita (For Compliment/Antigone), Anna Middelberg-Blickfang HC (Belissimo/Berle), Luca Sophia Collin-Descolari (Desperados/Weica). За третє призове місце завзято боролися представники приймаючої країни, але іспанські вершники врешті-решт були змушені поступитися лише одним балом збірній Данії. Бронзові нагороди отримали пари Victoria Cecilie Bonefeld Dahl-Comtesse (Caprimond/Holt’s Guapa), Sofie K.Hansen-Dieu d’Amour 3 (Dimaggio/Ronja), Laura Jarlkvist Rasmussen-Aatoftens Dornier (De Noir 3/nr), Sara Hyrm-Skovborgs Romadinov (nr/nr). Сумарний результат датських спортсменів склав 211.295%, іспанці ж наїздили в сумі 210.236% та посіли 4-е місце.

У Особистому призі перемогу знов здобув дует Marten Luiten-Fynona, який значно відірвався від конкурентів. Результат цієї талановитої пари склав 79.617%. Друге місце посіла співвітчизниця Мартена Thalia Rockx разом з Golden Dancer de la Fazenda — цьому дуету судді виставили оцінку 73.765%. Бронзовою призеркою стала німецька спортсменка Luca Sophia Collin, яка із своїм чотириногим партнером Descolari наїздила 73.470% — як бачимо, ненабагато менше, ніж її голландська суперниця. Українська пара Oleksandra Potiienko-Dakar з оцінкою 66.353% в Особистому призі була 36-ю, а Diana Borovyk на Baby Royal з результатом 63.970% посіла 49-е місце з 57-ми учасників.

Останнім випробуванням для спортивних пар з багатьох країн став КЮР, і в цьому виді програми Marten Luiten і Fynona були поза конкуренцією. Оцінка 83.155% беззаперечно вивела 19-річного голландця на вищу ступінь п’едесталу пошани.

 За срібну та бронзову нагороди у фрістайлі змагалися ще дві представниці збірної Нідерландів — Thalia Rockx в парі з Golden Dancer de la Fazenda та Milou Dees з Francesco. Після тривалих вагань голоси суддів остаточно схилилися на користь Талії, яка з результатом 78.050% посіла друге місце, а її товаришка по команді отримала 78.005% та задовільнилась бронзовою медаллю чемпіонату Європи.

 

Завершився чемпіонат, наші вершники, як і всі інші, відбули по домівках, але безпосередньо в дорозі ми їх не залишили в спокої і отримали відповідь на питання стосовно наявності командного духу, командної підтримки під час змагань.

 Тетяна Соколова – «Атмосфера в команді і в цілому була просто чудова, під час виступів відчувалась підтримка і командний дух».

Олександра Потієнко: «Командний дух супроводжував нас постійно, навіть зараз у дорозі! Всі приходили підтримати на старті, навіть прилетів Президент ФКС Андрій Мілованов, який разом з шеф де екіпом, тренерами, представником міністерства Іриною Шульгою, батьками були поряд з нами, підтримували кожного з трибун! Цього року, як ніколи, нас підтримали всі: Міністерство видало форму і профінансувало більшу частину витрат, ВФКС також видало форму і допомагали у організаційних питаннях, а також команда «Magnat Shop» подумали про наших партнерів і зробили для них чудові вальтрапи та вушки з українською символікою».

 Анастасія Стаднік: «Не буду скрывать свои мысли, но ещё в начале года я мечтала поехать на Чемпионат Европы именно в таком составе юношеской сборной как сейчас. У нас вышла очень сильная команда, которая показала очень достойный результат в командном первенстве! Очень хочу поблагодарить всех, кто нас поддерживал (ВФКС, Magnat Shop, Stride и др.). На таких ответственных соревнованиях моральная поддержка очень важна, за что всем спасибо! Верю и надеюсь на участие в таких соревнованиях и в следующем году!!!».

«Так, дійсно, — наголосив шеф де єкіп команди, Олімпійський чемпіон Юрій Ковшов —  така підтримка відчувалась, але доцільно на майбутнє відшукувати можливість приїзду на місце таких відповідальних змагань заздалегідь з метою адаптації молоді і особливу увагу приділяти їх психологічній підготовці.».

 Милованов А А: «Всем Спасибо Большое!!! Было классно!»

 

Редакції журналу залишається побажати нашим вершникам здоров’я, здоров’я їх чотириногим партнерам і вже на наступних змаганнях досягати нових вершин у виїздці.