Чемпіонат Європи з виїздки

З 7 до 12 вересня у Хагені (Німеччина) кипіли пристрасті — тут проходив Чемпіонат Європи з виїздки, в якому взяли участь 69 дуетів вершник-кінь.

На жаль, ми не побачили виступ української пари Anna Diachenko – Poseydon (Sandros Diamond/Pinega), яка, з погляду суворих суддів та ветлікарів, не пройшла ветчек. Щодо другого українського учасника Sergey Puzko, в якого під сідлом стартував представник Харківського кінного заводу вороний жеребець Ser Diamant (nr/nr), то він посів передостаннє місце у першому тесті з оцінкою 59.984%.

За вищі європейські нагороди змагалися кращі представники світової виїздки, багато хто з них нещодавно виступав у манежі Токіо на Олімпійських іграх, що анітрохи не завадило вершникам та коням продемонструвати відмінну форму та підтвердити майстерність у черговому випробуванні в хагенському манежі.

У перший день змагань спортивні пари їхали традиційний тест — Великий Приз, за результатами якого кращі 30 дуетів отримували право на участь у другому випробуванні — переїздці Великого Призу (Grand Prix Special), а завершальним етапом змагань був КЮР (Grand Prix Freestyle) — довільна програма у музичному супроводженні, до участі у якій допускалися лише 15 найсильніших пар.

Оцінювання на Чемпіонаті було дуже суворим, у першій їзді навіть серед переможців лише один дует заробив 84.099%, і це була представниця приймаючої країни Jessica von Bredow-Werndl разом з TSF Dalera BB (Easy Game/Dark Magic). Співвітчизниця Джесіки, найтитулованіша виїздкова вершниця Isabell Werth в парі з Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro/Weihewoll ) не змогла подолати 80%-ий бар’єр, її оцінка склала 79.860%. Третій результат — 79.829% продемонструвала пара з Великої Британії Charlotte Dujardin — Gio (Apache/Zenzi). У топ-п’ятірку увійшли також спортсменка з Данії Cathrine Dufour, яка разом з конем Bohemian (Bordeaux 28/Sunshine) наїздила 79.721%, та молода британська вершниця Charlotte Fry в дуеті з Everdale (Lord Leatherdale/Aliska K), чий результат був не менш вражаючим — 77.671%.

У переїздці до топ-п’ятірки увійшли ті ж самі дуети, хоча у фінальному протоколі вони розташувалися трохи в іншому порядку. Cathrine Dufour та Bohemian зуміли випередити британський дует Charlotte Dujardin — Gio: з результатом 81.079% датська вершниця посіла третє місце, тоді як обидві Шарлоти лишилися поза п’єдесталом. Dujardin та Gio наїздили 79.787%, а Fry та Everdale 78.146%. Другою знов була Іsabell Werth разом з Weihegold, їхня оцінка дорівнювала 81.702%. Найвищий результат знов продемонструвала Dalera під сідлом Джессіки Бредов-Верндл: 84.271%, такою була ціна золотої нагороди у Переїздці Великого призу.

Але справжнім тріумфом олімпійської чемпіонки став фрістайл. Дует Jessica von Bredow-Werndl та TSF Dalera BB з великим відривом від конкурентів здобув третє золото Чемпіонату Європи, отримавши від суддівської колегії оцінку 91.021%. Підтвердила високу майстерність і датчанка Cathrine Dufour, якій Bohemian вдруге допоміг вийти у срібні призери. Результат цієї пари склав 88.436%. На 1 бал поступилася датській вершниці пара Charlotte Dujardin — Gio: 87.246% — такою була оцінка бронзової медалістки чемпіонату Європи 2021. Isabell Werth та Weihegold випередили пару Charlotte Fry — Everdale зовсім незначно: німецький дует заробив оцінку 84.896%, тоді як результат британської пари склав 84.721%.