Чим жив кінний спорт в Україні у 1-му кварталі 2024 року
До уваги наших читачів: редакція журналу не претендує на вичерпний перелік всіх подій, бо мета матеріалу — окреслити основні напрямки життя кінноспортивних установ України на початку спортивного сезону 2024 та проілюструвати їх.
Війна – це зло, що руйнує душу й тіла, але воно стало невіддільною частиною повсякдення тих, хто знаходиться в Україні. Віддають своє життя за наше майбутнє люди знайомі кіннотникам і як воїни – нещодавно ми попрощались з чоловіком нашої Лілії Недолі – і як мирні мешканці, власники невеличких стаєнь — у лікарні померла Анастасія Носова — 39-річна жінка була однією з постраждалих внаслідок російського удару по Голосіївському району столиці 07 лютого.
Але незламний дух українців дозволяє, попри все, продовжувати працювати, займатись нашим улюбленим видом спорту і, в першу чергу, допомагати своїми донатами, реальними речами потрібними військовим. Нещодавно ми стали свідками чергової передачі Президентом ВФКСУ Андрієм Міловановим партії речей, дуже потрібних воїнам. Уся кінна спільнота знає про добрі справи улюбленої Камалії. А чого вартує вчинок Віталія Осовського, який вирішив продати свою картину з портретом відомого Корнета Оболенського, щоб за виручені кошти придбати тепловізор для бійця, який вже 21 місяць поспіль захищає рідну Україну і боронить наші позиції на передовій. «Уклінно дякую пану – написав у БФ Віталій Осовський -, який побажав залишитися невідомим, ваш вчинок дуже гідний!, а також Андрію Анатолійовичу Мілованову — його донат закрив необхідну суму. Картина «Жеребець Корнет Оболенський» відтепер поповнить його власну колекцію предметів кінного мистецтва. Зробили добру справу, дякую всім! Бережи Боже наших захисників !»
Ми також вдячні нашим спортсменам, тренерам, суддям, які знаходяться за кордоном, за їх участь у різноманітних заходах на підтримку рідної України. Так нещодавно наш міжнародний суддя Ірина Шульга та Олена Гук приєднались у Люксембурзі до акції, проведеної з нагоди річниці повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави. Своїм оптимізмом заряджають нас на добрі справи спортсмени, тренери, адмінперсонал шкіл, баз, секцій, клубів – більшість з них на постійній основі працюють з військовими, які проходять реабілітацію та відновлюються після поранень на фронті й не тільки. Наприклад, проект підтримки ментального здоров’я рятувальників та їхніх дітей за допомогою живого спілкування з кіньми на базі кінно-спортивної школи у Малій Данилівці став можливий за сприяння волонтерів «Асоціації захисту прав людини в Україні». До нього долучились і психологи Головного управління ДСНС України у Харківській області. Таких добрих справ десятки, бо навіть маленькі клуби піклуються про психологічне та фізичне здоров’я захисників, намагаючись відвернути їхні думки про війну хоча б на хвилинку. Але не тільки військові потребують особливого піклування – наше майбутнє у дітях, це добре розуміють практично у кожному кінно-спортивному клубі, спортивній школі та коли за свої «діяння» отримують слова вдячності – це дуже здорово, а прикладом може слугувати Подяка Управління освіти, культури, молоді та спорту Дергачівської міської ради за віддану працю та допомогу в організації психологічно-реабілітаційних зустрічей в Дергачівській ДЮКСШ. Постійні екскурсії для дітлахів – буденна справа у Дніпропетровській СДЮСШОР, у КЗ ДЮКСШ «Буревісник» у м. Львів та багатьох інших кінно-спортивних установах.
Життя, в тому числі й спортивне, продовжується. Здається спортивний сезон має тільки-но набирати оберти, але до стартів треба готуватись заздалегідь. Дуже приємно, що наші тренери не вважають себе «най», «най», «най…», а продовжують вчитись самі й спонукають до цього своїх вихованців. Свідоцтвом цього є семінари-практикуми, зустрічі за круглим столом, які пройшли у деяких спортивних школах, кінно-спортивних клубах протягом січня-лютого. Наприклад, під час навчально тренувальних зборів з підготовки коней та вершників до змагального сезону 2024 року на базі КСК «Патріот», за ініціативи Федерації кінного спорту Рівненської області було проведено ряд семінарів, під час яких присутні розглядали теоретичні питання, пов’язані з особливостями тренувань коней різного віку, їх утриманням та перевезенням, а також з веденням документації стайні, підготовкою заявок на турніри та інш. Питанням додержання правил техніки безпеки поводження з кіньми був присвячений семінар у кінному клубі «Arion Endurance» що спеціалізується на пробігах. Навчально-практичний семінар для спортсменів, тренерів з кінного спорту, ковалів та власників коней французького коваля-ветеринара Патріка Феррере був організований КСК «Шевальє» та КЗ ДЮСШ «Буревісник» й на ньому понад 20 учасників, які представляли кінно-спортивні клуби Львівщини мали змогу почерпнути для себе багато нового.
Безпосередня підготовка коней до стартів розпочалась вже у січні. Вирує життя у КЗ ДЮСШ «Буревісник», ми про це дізнаємось з постійних публікацій у ФБ — тут провели не тільки зимовий чемпіонат, а й вже у березні оголосили про проведення турніру пам’яті відомого кіннотника Бориса Трутнева. Відкрито змагальний сезон на КСК «Equides Club» — «Indoor Show Jumping Equides Cup» CSN 1*, готується прийняти спортсменів на у свої обійми КСК «Parade Allure». Серія клубних змагань свідчить про відповідальну підготовку до майбутніх Чемпіонатів та Кубку України, перебіг подій на яких ми будемо висвітлювати в окремих статтях.
Цього року, як ніколи, до Єдиного календарного плану змагань ВФКСУ крім офіційних державних змагань III –IV рангів, відкритих регіональних, кінноспортивні установи з різних областей внесли до нього цілу низку відкритих клубних змагань, що значно спрощує спортсменам та тренерам планування своїх виступів протягом сезону. Редакції журналу залишається очікувати інформативного та ілюстративного матеріалу про ці події, на що ми сподіваємось. Зазвичай плани кожен вершник в парі з тренером будує залежно від рівня своєї спортивної підготовки та фізичних можливостей чотириногих партнерів, і яскравим прикладом є висловлювання з цього приводу Лесі Гордієнко: «Так, ми наближаємось до своєї мети – WEC, а наступним етапом стане CEI2*120 в Шаморині. Потім – Монтальчіно, куди вже готуються спортсмени нашого клубу на CEN80. Я можу уявити, що за кілька років наша велика команда поїде виступати на найкращих пробіжних трасах світу! А в мирній Україні відбуватимуться потужні міжнародні старти».
Редакції журналу залишається побажати всім вершникам разом зі своєю командою тренерів, ветлікарів, грумів, адміністрацією установ за які вони виступають, їх спонсорам, втілення в життя намічених планів на спортивний сезон 2024.