Danube Champions Tour IV у Шаморині

Тетяна Маринич,

Віра Кириченко,

Ольга Слободенюк

На початку вересня на конкурному турнірі Danube Champions Tour IV у Шаморині (Словаччина) стартували й українські вершники. Змагання тривали протягом двох тижнів, з 6 до 10 та з 13 до 17 вересня. Наші спортсмени взяли участь майже в усіх категоріях змагань — CSIYH1*, CSI1*, CSI2* та CSI3*-W.

Eduard Slobodeniuk на цьому турнірі виступав на трьох молодих конях та в маршрутах рівня 2-х зірок та 3 зірки на основному жеребці My Blue Pleasure. У маршрутах для коней 5 років Едуард стартував разом з вестфальським жеребцем Cornet Gold, народженим у Жашківському кінному заводі (Cornet Obolensky/Guatemala) та на рудому Ogano Du Rouet (Ogano Sitte/Baghira de Rouet) у програмі для коней 6-7 років. Обидва молодих коня демонстрували гарну техніку та хороший рівень підготовки, вони вже мають досвід участі у міжнародних турнірах, адже у червні, під сідлом цього ж вершника, стартували в Афінах (Греція). У другий день першого тижня Едуард, разом з Cornet Gold, посів 3 місце серед майже 40 учасників і залишився 4-м у фіналі. На другому тижні, зробивши по одному повалу у кожному з трьох маршрутів, пара двічі посідала 8 призове місце, та залишилась 7-ю у фіналі.

В парі з Ogano Du Rouet вершник також займав призові місця на першому та другому тижнях турніру, долаючи маршрути без помилок. Результати пари відповідали п’ятому та другому призовим місцям. Прикру помилку вершник допустив на останній перешкоді маршруту перестрибування на Основній арені на другому тижні змагань. При цьому час пари був кращим серед усіх 59 учасників.

На другому тижні в Едуарда додався ще один 5- річний партнер — Кабардін (Der Tancer/Caretino). Перший день був не зовсім вдалим — 19 штрафних, але вже у наступному маршруті з перестрибуванням вони посіли 2-е місце й лише соті секунди програли переможцю. У фіналі Едуард ризикнув, але не зовсім добре розрахувавши поворот, пара в підсумку залишилась на 12-й позиції. «Зараз у світі така тенденція, — зауважив Едуард, — що нікому вже не цікаві просто чисті проходження маршрутів. Тому треба ризикувати, їхати швидко, навіть на молодих конях. Звісно, не завжди ризик веде до перемоги, але в нас все ще попереду». Разом з 13-річним жеребцем My Blue Pleasure (Mr.Blue/Fortunata d’Ive Z) на першому тижні Едуард стартував у маршрутах «Gold Tour» CSI2*, де висота перешкод дорівнювала 140 та 145см. Кваліфікацію пара відпрацювала без помилок й двічі їх результат відповідав 7 місцю серед 64 вершників. У маршруті Grand Prix My Blue після необережного входу в подвійну систему допускає руйнування. Другий повал був на останній прямовисній перешкоді з планкою. Результат 8 штрафних та 33-е місце в підсумку. На другому тижні складність маршрутів «Gold Tour» підвищилась та відповідала вже рівню CSI 3*, збільшилась також й висота перешкод – 145см. у перший день кваліфікації до Grand Prix. My Blue відволікається на трибуни перед третьою перешкодою (чорним оксером) й робить повал, але далі все без помилок — 4 штрафних очки та 28 позиція з 57. Пара кваліфікується на Grand Prix, але вирішує стартувати й на наступний день в маршруті 150 см. В цьому складному випробуванні було встановлено дві подвійні та потрійна системи, саме в подвійній системі пара допускає перше прикре руйнування. Друга помилка на вертикальному передостанньому бар’єрі й 8 штрафних, що відповідає 33 місцю. Переможець цього маршруту сильний й дуже швидкісний турецький спортсмен Derin Demirsoy, друге місце посідає цьогорічний Чемпіон Європи — Steve Guerdat, а третім залишається Kristaps Neretnieks з Латвії. Кульмінацією тижня стає маршрут Grand Prix висотою 155 см, в якому, з українських вершників стартував лише Едуард. Впевнено почавши маршрут, він занадто «відкриває» свого партнера перед третьою перешкодою, що призводить до порушення її цілісності. Це єдина помилка на маршруті й в підсумку лише 4 штрафних очки, які не дали можливості взяти участь у перестрибуванні.

Варто зазначити, що «чисто» подолали дистанцію лише 6 спортивних пар, які й боролись за перше місце. Переможцем Grand Prix став Steve Guerda на 10-річному меріні від Kannan, друге місце з різницею у 20 сотих секунди залишилось за італійцем Roberto Previtali, третій — відомий топ вершник Marco Kutscher на чудовому жеребці Karajan, також сині Kannan. «Для мене змагання такого рівня другі в житті, відповідно й моє друге Гран Прі на міжнародному турнірі – зазначив Едуард. — Ми з Май Блю непогано впорались, були прикрі помилки, але він справжній боєць і друг. За досить короткий проміжок часу мені вдалося знайти з цим конем «спільну мову». Молоді коні також чудово себе проявили, але втома далася в знаки під кінець другого тижня. Дуже цікаво змагатися на одній арені з вершниками світового рівня, це додає концентрації й впевненості у своїх силах. Завдяки Збройним силам Україні, ми можемо представляти нашу країну на міжнародних змаганнях».

Yevhen Lapa стартував у Шаморині з чотирма напарниками. Шестирічний Kandinsky (nr/nr) розпочав змагання впевнено — у «Youngster Tour 1 та 2» він фінішував у першій двадцятці, та на жаль невдача спіткала їх у фіналі. На другому етапі висновки були зроблені, тож у фінальному випробуванні український дует посів високе 9-е місце серед 47 учасників з результатом 0/0/67.02. Семирічний General (nr/nr) перший та другий «Youngster Tour» з висотою перешкод завершив з руйнуваннями, але фінальний Гран Прі відпрацював чудово та посів 13-е місце з 59 можливих з результатом 0/75.18. Наступний етап виявився більш складним для нашого дуету — лише перший маршрут було завершено чисто, тоді як фінальний завершився з результатом 4/62.44, що відповідало 22-му місцю з 47 можливих.

Novelle PKZ (nr/nr) під сідлом Євгена розпочала випробування з категорії CSI2*, але на жаль всі три маршрути пара завершила з помилками. Виступи у категорії CSI3*-W почалися з чистого фінішу у «Gold Tour» (14-е місце серед 57 учасників, результат 0/71.42), втім далі пішла низка руйнувань на наступних маршрутах. У підсумку фінал «Silver Tour» вони завершили з 8 штрафними в основному раунді.

Восьмирічний Corambo (nr/nr) під сідлом Євгена чисто завершив перший «Gold Tour», далі відстрибав з руйнуваннями «Silver Tour», а у фіналі вони розташувались у другій половині турнірної таблиці. Дійсно вдалим виступом пара порадувала українських вболівальників у фіналі «Bronze Tour» з висотою перешкод 135 см, тут Lapa та Corambo фінішували з результатом 0/75.57 та посіли 12-е місце серед 39 учасників.

Yevgeniy Indyushkin у Шаморині також виступав на чотирьох конях. Ikar PKZ (nr/nr) та Kiborg (nr/nr) взяли участь у випробуваннях «Youngster Tour»для коней 6-7 років. Ikar на першому етапі турніру стрибав чисто й у фіналі посів високе 16-е місце серед 59 учасників з результатом 0/82.65. На другому етапі помилки траплялись на кваліфікаційних маршрутах, втім у фіналі вони фінішували з результатом 4/77.14. Дебютант міжнародного турніру Kiborg почав з чистого фінішу на кваліфікаційному маршруті, де серед 67 учасників посів дуже гідне 20-е місце, але далі результати дещо погіршилися, проте у фіналі пара отримала всього 4 штрафних очки. Другий етап розпочався невдало, натомість знов фінальний виступ потішив — результат 0/73.67 відповідав 17-му місцю з 47 можливих. Compliment PKZ (nr/nr) стартував на п’яти маршрутах «Gold Tour», однак всі завершив з помилками. Результат 6/81.24 у Гран Прі не дав можливості взяти участь у перестрибуванні. Невдало завершився також й фінал «Silver Tour». 

У категорії CSI1* Євген стартував ще з одним дебютантом, шестирічним Air Joker (nr/nr). Вони взяли участь у тестах «Small Tour» й одразу ж вийшли на непогані позиції серед 57 дуетів. На першому маршруті це було 2-е місце, на другому увійшли у топ-двадцятку, а у фіналі їх результат 0/60.45 був найкращим з усіх дуетів! На другому етапі нашій парі не вдалося уникнути деяких помилок, втім у фіналі результат 4/74.90 відповідав 28-му місцю з 50 можливих, тож дебют відбувся непогано.

«Всі мої коні у повному обсязі виконали поставлені завдання – підсумував результати виступу у бесіді з ним Євген — я ними задоволений. Той же Комплімент у перший день фінішували на одному повалі, а на висоті 150см. він взагалі дебютував – це його перші 150, тому для нього це хороший результат. Стосовно Кіборга, така ж сама картина – перший результат на міжнародних змаганнях – це взагалі дуже добре».

Renata Chuhunova. Під сідлом цієї вершниці Oscar PKZ (nr/nr) добре виступив на першому етапі шаморинського турніру: він брав участь у маршрутах «Small Tour», всі завершив нулем та посів у фіналі високе 5-е місце з результатом 0/69.07. Другий етап, на жаль, дуже відрізнявся від першого — руйнування були на всіх маршрутах, хоча висота перешкод не змінилася.

Konstantin Zolin у Шаморині стартував разом з трьома кіньми. Carleyle (Connor 48/nr) чисто відпрацював маршрути «Big Tour», посів на першому з них 7-е місце з результатом 0/73.74, на другому 12-е з показниками 0/35.35/0/37.87, чисто завершив перший раунд фіналу, але відмовився від перестрибування. Orienta van het Audgoed (nr/nr) завершила з помилками як перший, так і другий маршрут у «Silver Tour», а у фіналі вершник відмовився від участі. Hending van de Bresser (Carabas vd Wateringhoeve/Tessa) взяв участь у найскладніших випробуваннях — «Gold Tou» з висотою перешкод від 145 до 155 см. Початок був вдалим — 5-е місце з результатом 0/67.05, та вже другий маршрут завершився відмовою вершника його продовжувати. На фінал World Cup Grand Prix наш дует все ж таки вийшов, але мав невтішний результат.

На міжнародних змаганнях в Словаччині дебютувала молода спортсменка Анастасія Павлось. Вона стартувала на першому тижні з двома партнерами — 9 річною кобилою Zlatka української верхової породи у програмі «Amator Tour» та 5 річним Кабардіном від Der Tancer у конкурах для молодих коней. У перший день змагань Анастасія не впоралась з хвилюванням, тому й зробила декілька помилок на маршруті зі Златкою, тож мала 8 штрафних, але вже в наступні два дні чисто закінчила обидва маршрути й у другий день на честь Анастасії лунав Гімн України. У фіналі, в маршруті з перестрибуванням, Настя та Zlatka посіли 3 місце з 27 учасників. Другий тиждень пара починає з перемоги у двофазному маршруті рівня CSI1* висотою 115см. й знов лунає Гімн України. Не вистачило Анастасії стабільності — в другий день вона помиляється у виборі швидкості на дистанції, прикрі помилки й, як наслідок, вони отримують 14 штрафних. У фіналі Насті не щастить на вході в потрійну систему – перешкода зруйнована. З найкращим часом, але з 4 штрафними вони фінішують. З іншим своїм партнером — п’ятирічним Кабардіном, Насті було впоратись складно: недостатній досвід молодого коня та деяка невпевненість вершниці не дозволили показати стабільний результат. В перший день вони отримали 5 штрафних за перевищення норми часу та залишились на 30-й позиції, проте наступні два маршрути завершити не змогли.

«Для мене став величезним досвідом мій перший виїзд на міжнародні змагання такого рівня – розповіла Анастасія – «Умови проведення змагань, організація турніру та грунти були на високому рівні, що, безумовно, дало нам та нашим коням можливості досягати поставлених цілей. Атмосфера змагань приносила величезне задоволення, тим більше, що тебе з твоїми досягненнями щиро вітають зірки світового рівня. Дуже дякую моїм тренерам Едуарду та Ользі Слободенюк за підготовку, підтримку та допомогу на турнірі, а також всій нашій команді».

Від імені всіх, хто вболіває за український конкур, бажаємо нашим спортсменам впевнено йти до перемог на міжнародних змаганнях, які можливі тільки завдяки нашим збройним силам України.