Дні свят в «кінному» Слов’янську

Традиційно, вже вкотре кіннотники м. Слов’янськ проводять свої змагання в середині жовтня. І цього року на День захисника та захисниць України вони також порадували містян не тільки спортивними змаганнями, а й гарною показовою програмою.

Але почнемо саме з спортивних змагань.

По-перше що до змагань Всеукраїнської Дитячої Ліги.

Наразі це вже ІХ етап Всеукраїнської Дитячої Ліги і вдруге ми в КСК «Алюр».

В перший день змагались спортсмени з виїздки.

З ранку було заявлено «Початковий рівень на стиль посадки та керування з ведучим». Відкрили програму діти, які показали спеціальні вправи на корді, уміння злагоджено рухатись з конем, координувати свої дії на рисі та кроці. Тут ми побачили, як новеньких вершників, так і тих хто вже брав участь у попередньому етапі. Майже півтора місяці тому першою була Марія Пацкань, а зараз найсильнішою стала Лілія Красатюк. Небагато поступились їй Злата Кузьменко (друге місце) та Аліса Плесканьова (третє місце). Приємно було спостерігати за тим, як відповідально діти готувались до виступу та уважно виконували команди ведучого.

На церемонію нагородження було запрошено не тільки переможця та призерів, а і всіх учасників даного змагання.

Наступним випробуванням, відповідно до програми змагань Етапу Всеукраїнської Дитячої Ліги, став ТЕСТ «А». І тут ми знов вітали з перемогою Лілію Красатюк та її вірного вороного партнера Тезіса, який дуже старанно виконував всі команди юної вершниці. Друге та третє місця відповідно посіли Михайло Соколов та Злата Кузьменко, які виступали разом з Біохарі.

 

Заключним тестом був «Командний приз» для дітей. Як і в попередньому етапі перемогу тут святкувала Софія Дорноступ та її беззмінний Вільям. Наймолодша десятирічна учасниця «Командного призу» Кіра Горбаньова та Хай Хоупс змогли конкурувати з більш досвідченими вершниками та посіли друге місце. Вперше взяла участь у змаганні Вероніка Кличкова разом з Ільханом та за показаним результатом одразу потрапила на третю сходинку п’єдесталу пошани.

Другий день змагань співпав з Державним святом — Днем захисників та захисниць України. В цей урочистій та святковій день юні вершники змагались у подоланні перешкод. На свято до КСК «Алюр» завітали представники Харківської області – КСК «Щаслива підкова» та КСК «Лакі Хорс», а також КСК «Віртуоз» з міста Сєверодонецьк.

Вершники віком від десяти до чотирнадцяти років вийшли на старт для участі у двох маршрутах, в яких оцінювались стиль та посадка вершника.

У маршруті № 3 (50 см) стартувало 17 претендентів на перемогу. Завданням для учасників було не отримати штрафних очок і показати елегантну, впевнену посадку не тільки під час подолання перешкод, а й при пересуванні по дистанції. 

Тільки одну учасницю було виключено зі змагання за непідкорення коня, і перед суддями стояло не дуже легке завдання визначити найкращих та «найСТильніших». В результаті проведеного маршруту переможницею стала Поліна Сіротіна та Атос з КСК «Віртуоз», м. Сєверодонецьк. На другу сходинку піднялась Кіра Горбаньова, яка виступала на Куссімо зі ОСДЮСШОР м. Слов’янська. Третьою була Альона Єльнікова та Реверс, вона представляла КСК «Щаслива підкова» з м. Харкова.

Не всім підкорився наступний маршрут № 3а (90см). Умови проведення та вимоги до посадки не змінились, але висоту перешкод було підвищено. Тут не обійшлось без помилок, бо коні часом міняли алюр – переходили в рись, вершники не завжди чітко дотримувались траєкторії проходження дистанції та підходу до бар’єрів, втрачали баланс при подоланні перешкод. Так на цій висоті невдача спіткала призерку попереднього маршруту Альону Єльнікову, її було виключено зі змагання. Найвправнішою стала Вероніка Кличкова з КСК «Алюр» м. Слов’янська, яка впевнено та без помилок завершила дистанцію. Свою гарну посадку та стабільність показала Кіра Горбаньова в парі з Куссімо зі ОСДЮСШОР м. Слов’янська. Вони, як і в попередньому маршруті посіли друге місце. Поліна Сіротіна та Атос з КСК «Віртуоз» м. Сєверодонецьк на цей раз поступилась першим місцем – в них був третій результат.

Незважаючи на холодну погоду спортивний захід пройшов у святковій теплій та дружній атмосфері, глядачі підтримували всіх учасників незалежно від показаного результату, бо саме такі змагання для цієї вікової категорії вершників дають їм в майбутньому дорогу у «великий» спорт.

На церемонії нагородження лунали вітання з перемогою, та побажання подальших успіхів у спортивній кар’єрі. Учасники отримували нагороди та призи, і всі посміхались, коли витягували символічні глиняні «мішечки» з різними побажаннями.

Призи для церемонії нагородження переможців і призерів Всеукраїнської Дитячої Ліги, на яку були запрошені всі учасники змагань, було надано особисто президентом ВФКС Андрієм Міловановим, а також обласним відділенням НОКу України в Донецькій області та обласним управлінням фізичної культури та спорту.

 

Відкритий чемпіонат Донецької області з кінного спорту.

Середина жовтня місяця вже вкотре стає датою проведення чемпіонату з кінного спорту, що проводиться на території КСК «Алюр» у місті Слов’янськ. Цього року організатори змагань не відступили від традиції і в Програму були включені і виїздка і конкур.

У змаганнях з виїздки, які оцінювали суддя міжнародної категорії Ірина Шульга, суддя національної категорії Віра Кириченко та суддя 2 категорії Світлана Тверскова, вершники категорії «юнаки» показали свої вміння у тесті «Командний приз». Найкращій результат отримала спортивна пара Марія Бірченко в парі з гнідим жеребцем Бор – вони досить впевнено виконали програму і заслужено отримали за свою роботу 57, 273%. Друга пара значно відстала від них — це були Альбіна Гуцева з Бестом. Що до Максима Пономаренко, то він не зміг завершити даний тест.

Найчисленнішим за кількістю учасників став тест АФ-1. За своєю складністю він трошки поступається тестам FEI, але підходить для даного рівня підготовки учасників. Виставлені суддями оцінки коливались між 60 % та 50%. Гніда кобила Рулада допомогла своїй вершниці Риммі Кривцун отримати найвищий відсоток – 60,200% та зайняти на п’едесталі пошани перше місце. Друге місце посіла Софія Паліна, яка виступала на кобилі Яна, а трете – Іван Кубрак разом з Хоролом.

У змаганнях з подолання перешкод всі маршрути були «відкритими класами» і їх висота коливалась від 50см до110см.

31 спортивна пара стартувала в першому маршруті (50см.), який без штрафних очок під час подолання перешкод пройшла практично третя частина учасників, але деякі з них мали штраф за перевищення норми часу. 

І тільки після фінішу заключної пари судді визначили переможця і призерів, до речі, двоє з них представляли Харківську область. Представниця кінного клубу «Лакі Хорс» Домініка Репенцева в парі з Гермесом виявились кращими. Друге місце посіла Кіра Кобзар. А трете – Ніколь Момот з КК «Віртуоз» м. Сєверодонецьк Луганської області.

Маршрут висотою 90см. – 23 спортивні пари включились в боротьбу за медалі та призи і в цьому маршруті «приїжджі» вершники склали конкуренцію представникам КСК «Алюр» м. Слов’янськ та ОСДЮСШОР з кінного спорту, сучасного п’триборства та триатлону. Заключну крапку в цьому змаганні поставив Ігор Демченко з Сєверодонецька – його бойовий напарник Кесон не підвів свого вершника і вони отримали золоту медаль. Срібло опинилось в руках спортивної пари Марія Бірченко і Ардібаш, чим, безумовно, порадували свого тренера Світлану Тверскову. Що ж стосується бронзової медалі, то її володаркою стала Токар Марія з Ассоллю, які представляли КК «Щаслива підкова» з м. Харків.

Заключним акордом змагань з подолання перешкод став маршрут висотою 110см, але тут не все склалось як гадалось. З шести учасників, попередньо заявлених на старт, тільки два змогли досягнути фінішної прямої, причому Кіра Горбаньова, яка виборола золоту медаль в парі з досвідченим Куссімо, виконала спортивний розряд, маючи на маршруті 4 штрафних очки. На таку ж кількість штрафу відстав від неї Ігор Демченко з Кесоном.

Переможці та призери змагань і чемпіонату області і Всеукраїнської Дитячої Ліги були відзначені не тільки обов’язковими атрибутами спортивних змагань — медалями, грамотами, але й подарунками від Президента Всеукраїнської федерації кінного спорту А.Мілованова, від регіонального відділення НОК України, які вручав Подопригора Дмитро Юрійович — заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області, головний суддя змагань Світлана Тверскова та представник ВФКС Ірина Шульга.

 

 

 

Показові виступи вихованців КСК «Алюр» та ОСДЮШОР

Це окрема сторінка свята і завдяки їй у всіх присутніх в ці дні було помітно піднесений настрій – всі збирались на свято! День 14 жовтня став дійсно святом, на якому Світлана Тверскова відзначила внесок наших військових у збереження держави Україна, а також привітала з християнським та народним святом Покрови Пресвятої Богородиці.

І Свято почалось!

Поки всі милувались підкоренням коня вершниці, яка його вела в поводу, інші учасники готували своїх підопічних до наступного номеру.

А як всі вболівали і за Надю Оніщенко і за хлопців, бо змагання у доланні висоти поставленої перешкоди між конем і козаками дійсно захоплювало подих!

Перелічити всіх учасників і їх номери неможливо, але це була дійсно команда, команда, яка сама працювала з задоволенням і отримувала від присутніх також заряд енергії на майбутнє. Тому хочеться сподіватись, що на таких зустрічах, які готує Світлана Тверскова саме в Слов’янську не тільки нам, а й багатьом мешканцям міста ще не раз доведеться побувати.