Етапи Кубка Світу з подолання перешкод (Бордо, Гетеборг)

 

Тетяна Маринич

 

Передостанній етап Кубка Світу з конкуру відбувся у Бордо (Франція). Тут з 6 до 9 лютого тривала запекла боротьба за дуже важливі рейтингові бали, що у підсумку формують перепустку до фінального Гран Прі турніру. Суттєво покращити свою позицію у таблиці лідерів зумів швейцарський конкурист Martin Fuchs, який разом з Conner Jei (Connor 48/Verona S) здобув блискучу перемогу на цьому етапі. Друге місце посів відомий бельгійський атлет Pieter Devos, якому на бойовій арені активно допомагала молода Casual DV Z (Cornet Obolensky/Just Me D). На третю сходинку нагородного п’єдесталу підвівся спортсмен з Нідерландів Willem Greve. Під його сідлом цього разу стрибав 14-річний мерин Grandorado TN N.O.P. (Eldorado vd Zeshoek/Charmique). Жоден з представників приймаючої країни, а їх у Гран Прі стартувало 13, не спромігся посісти призових місць, хоча шанси на медалі в декого з них здавалися дуже високими.

Курс-дизайнер етапу Жан-Франсуа Моран встановив на маршруті Гран Прі дуже поблажливу норму часу: вона дозволяла учасникам маневрувати, обираючи найзручніший для себе шлях до фінішу. Проте перешкоди та лінії між ними були по-справжньому складними, і це особливо відчувалося у перестрибуванні, до якого доволі легко увійшли 12 дуетів, аж тут багатьох із них спіткало суцільне розчарування.

Першим на старт перестрибування вийшов голландець Willem Greve. Його напарник Grandorado від природи не є спринтером, але відрізняється розгонистим рухом, чим майстерно скористався вершник. Пара фінішувала з показником часу 39.74, без руйнувань, але спочатку було ще незрозуміло, чи зможе хтось з конкурентів поліпшити цей результат.

Наступний учасник, Gregory Cottard в парі з кобилою Cocaine du Val (Mylord Carthago HN/Mission) зробив таку спробу, але зруйнована перешкода завадила потрапити у призери, з результатом 4/39.21 француз посів у підсумку 6-те місце. Його співвітчизник Julien Anquetin разом з Blood Diamond du Pont (Diamant de Semilly/Line du Pont) виявився набагато спритнішим, але також заробив 4 ш.о. за руйнування та лишився поза призами на 4-му місці.

Martin Fuchs розпочав сезон доволі невдало, але непоганий виступ у Базелі посилив бажання потрапити до фіналу, що має відбутися у його рідній країні. Conner Jei наче відчував, наскільки серйозну задачу ставить перед собою його напарник: він відпрацював на повну, утримуючи надвисокий темп протягом усього маршруту, але зберігаючи разючу акуратність у стрибках. Результат 0/37.45 значно перевершив показник Greve, але попереду лишалось ще чимало учасників.

Однак подальші виступи один за одним завершувалися з руйнуваннями. Лише Pieter Devos та Casual фінішували бездоганно, а показником часу 39.54 поступалися Фуксу, але вигравали у Греве.

Щодо решти учасників, четверо з них завершили маршрут з одним руйнуванням та посіли місця відповідно показників швидкості. Німецький дует Sophie Hinners та Iron Dames my Prins (Zilverstar T/Iselle van Orshof) були 7-ми з результатом 39.96 сек., голландка Kim Emmen разом з Imagine (Cassini Gold/Nigel) 8-ми, вони фінішували за 40.92 сек. Французька спортсменка Marie Demonte разом з Epona du Quesnoy (Ogrion des Champs*HN/Quilaura du Seigneur) лишилася 9-ю з показником часу 41.28, на 10-й позиції завершив перестрибування представник Німеччини Marcus Ehning разом з Priam du Roset (Plot Blue/Ganaelle du Roset CH), їх результат становив 42.24 сек.

Австрієць Max Kühner та Eic Up Too Jacco Blue (Chacco-Blue/Celestial Up Too) скидали жердини на пісок двічі, тож з результатом 8/41.27 посіли 11-те місце. Француз Philippe Rozier не зумів змусити Le Coultre du Muze (Presley Boy/Geneve de Muze) відпрацювати з належною швидкістю — хоча пара припустилася лише одного руйнування, вона додатково заробила 7 штрафних за перевищення норми часу та посіла у перестрибуванні останнє 12-те місце з показником 51.51 сек. Після цього останній шанс покращити результати трьох претендентів на медалі лишався у французького дуету. Julien Epaillard в парі з Donatello d’Auge (Jarnac/Tequila d’Auge) розпочав маршрут на притаманній цій парі надвисокій швидкості, чим змусив добряче понервувати Мартіна Фукса. Але дива французькі вболівальники не дочекалися. Коли жердина з останнього оксера скотилася на покриття арени, питання про медалі вирішилося остаточно. Показник часу був блискучим — 36.91 сек., але прикрі 4 штрафних очки відкинули Епайяра на 5-те місце, хоча у загальному рейтингу він все ж таки посідає високу позицію і може розраховувати на вдалий виступ у фіналі.

 

Останній шанс забронювати путівку на фінал Кубка Світу з конкуру надав учасникам турніру Гетеборг (Швеція). Етап, що тривав з 19 до 23 лютого, завершився несподіваною перемогою місцевого дуету Linda Heed–Skylander VS (Stolzenberg/Caramba PJ), другу нагороду отримав німецький атлет Mario Stevens в парі з Starissa FRH (Stakkato Gold/Queen Larissa), третє місце посів голландський вершник Maikel van der Vleuten за допомогою свого чудового напарника Beauville Z N.O.P. (Bustique/Wrinton).

Маршрут, розроблений шведським курс-дизайнером Петером Лундстремом, всі вершники визнали складним, в першу чергу через його щільність — у разі щонайменшої втрати концентрації спортсмен втрачав шанс на успішне продовження маршруту, тому що відстані між перешкодами майже не лишали часу на відновлення. Втім 8 з 33-х дуетів все ж впоралися із завданням, щоб продовжити боротьбу у перестрибуванні. Тут цілі у вершників були різні, зокрема Max Kühner та Henrik von Eckermann вже забезпечили собі вихід у фінал, тож перемога на етапі була питанням престижу; тоді як дебютантки турніру Linda Heed та Oda Charlotte Lyngvaer прагнули довести, що вони здатні змагатися на рівних з найсильнішими конкуристами світу, а от ще чотири вершники, Mario Stevens, Maikel van der Vleuten, Sandra Auffarth та Edouard Schmitz намагалися саме вибороти останні квитки до Базеля.

Першою на старт перестрибування вийшла норвезька спортсменка Oda Charlotte Lyngvaer в парі з 11-річною кобилою Carabella vd Neyen Z (Carrera VDL/De-Lux). Це був чудовий виступ, продуманий, технічний, безпомилковий, проте час подолання маршруту 38.31сек. відкривав можливості для суперників. Як ми побачили дуже швидко, цей результат не був медальним, хоча відповідав високому 4-му місцю. Слідом за норвежкою стартувала представниця Німеччини Sandra Auffarth, вона вела Quirici H (FRH Quaid/Evita) по дистанції вправно та стрімко, але на 9-му паркані кінь зачепив ногою жердину, і з результатом 4/35.17сек. пара посіла 6-те місце. Голландський ас Maikel van der Vleuten поставив на кон дуже багато, тому на останній етап він обрав у помічники чудового бійця, і Beauville його не підвів. У бездоганному ритмі, без жодної помилки пара долала перешкоду за перешкодою та зупинила час на відмітці 36.47сек. — поки що це був кращий результат, хоча учасників попереду лишалося чимало.

Далі на бойову арену під останні настанови від шеф-д’екіпа вийшла шведська конкуристка Linda Heed, досвідчена спортсменка, учасниця Олімпійських ігор, але у Кубку Світу вона стартувала вперше. Її Skylander — кінь дуже швидкий від природи, тож у задачу вершниці входило насамперед вміле маневрування у щільній забудові маршруту. Були моменти, коли здавалося, що шанси на вдалий фініш втрачено, але після заминки на другій перешкоді парі вдалося відновити рівновагу, ще небезпечнішим було порушення ритму перед виходом на передостанню перешкоду, де коневі довелося замість 5 темпів подолати відстань у 4, але порозуміння у дуеті виявилося фантастичним: Skylander фінішував нулем, і час подолання маршруту виявився кращим, ніж у Beauville — 35.91сек.

 Австрійський атлет Max Kühner не зумів реалізувати амбітні наміри — його Eic Up Too Jacco Blue (Chacco-Blue/Celestial Up Too) завершив маршрут з результатом 4/37.54, що відповідало 7-му місцю. Вершник з Німеччини Edouard Schmitz також не врахував багатьох нюансів, через що Gamin van’t Naastveldhof (Chacco Chacco/Feria van’t Schrijberg) помилявся двічі та прийшов до фінішу з найгіршим часом. Ця пара завершила перестрибування на 8-й позиції, результат становив 8/39.37.

Ще один представник Німеччини Mario Stevens чудово розумів, що для виходу у фінал він має на цьому етапі посісти місце не нижче 4-го. Здається, це розуміла і його напарниця Starissa. Плавне маневрування між перешкодами не завадило їй демонструвати потужні стрибки з величезним запасом — здавалося, що кобилі допомагає стрибати невидима вбудована пружина. Маршрут ця пара подолала чисто, а показник часу 36.09сек. відповідав другому місцю.

 

Щодо останнього учасника перестрибування, шведська зірка Henrik von Eckermann разом з Toveks Azaria Dinero (Mylord Carthago HN/Noire de Tame) зафіксував на дистанції найкращий час 35.15сек., але, на жаль, ціною збитої жердини, це дало змогу увійти у топ-п’ятірку, але полишало сподівань на медалі.

Останній кваліфікаційний етап завершено, попереду у тих, хто подолав цей довгий та складний шлях, фінал Кубка Світу. Нагадуємо, завершальне шоу має відбутися у швейцарському Базелі з 2 до 6 квітня поточного року. Очікуємо на незабутні враження!