Етапи Кубка Світу з подолання перешкод

Тетяна Маринич

Фото: Гельсінкі: Copyright ©FEIHanna M Heinonen Photography
Ліон:PC©FEI/Lukasz Kowalski

 

Читачів журналу ми вже познайомили з результатами першого етапу нового сезону. Надалі мова піде про наступні турніри.

Другий етап Кубку світу з конкуру приймав Гельсінкі (Фінляндія) з 24 до 27 жовтня. Маршрут Гран Прі, розроблений та побудований бразильським курс-дизайнером Jorge Guilherme Nogueira за допомогою двох місцевих асистентів, виявився лояльним до спортсменів. Щоправда, невдачі на цьому маршруті теж траплялися, але все ж таки основний раунд без порушень подолали 13 з 30 дуетів, а перестрибування завершили нулем 8 спортивних пар. В подібних випадках пріоритетними стають показники швидкості, з якими пари перетинають фінішну пряму, і тут найспритнішим виявився Vermento (Argento/Vicky van de Grundeval) під керуванням британського вершника Robert Whitaker. Французький атлет Kevin Staut та Dialou Blue PS (Diarado’s Boy/Golousa) був другим, швейцарський ас конкуру Steve Guerdat разом з IS-Minka (Mylord Carthago HN/Weyminka) посіли третє місце.

Бойове поле у гельсінському Льодовому палаці звичайно ж було не надто просторим, тож на великій швидкості доводилося ще й добряче маневрувати. Але, на відміну від першого етапу, учасники вже непогано перелаштувалися на долання перешкод у закритих приміщеннях. Steve Guerdat та його стрімка IS-Minka впоралися із маршрутом майстерно, і якби швейцарець вийшов на старт одним з останніх, можливо його результат виявився б кращім. Втім Guerdat виглядав задоволеним результатом — його показник часу у перестрибуванні 37.56сек. відповідав не лише 3-му місцю, а й 15-ти балам у рейтингу. На минулому етапі він заробив 5 балів, тобто наразі має 20, відповідно його завдання полягає в тому, аби найближчим часом накопичити суму, потрібну для майбутнього виходу у фінал.

Kevin Staut в парі з 11-річною Dialou Blue фінішував на другій позиції з результатом 37.11сек. Чи можна було їхати швидше? Так, вважає французький конкурист, але він свідомо відмовився від зайвого ризику. На його думку це краще, аніж вибороти головний приз у проміжному кваліфікаційному етапі, а після цього, можливо, вимушено пропустити наступні змагання.

 Від британського вершника та його чотириногого напарника вражаючої швидкості ніхто не очікував, адже його вороний Vermento доволі масивний жеребець, що ускладнює маневрування між перешкодами, до того ж напередодні у International Grand Trophy він припустився руйнувань та посів у перестибуванні останнє 13-е місце. Але, за словами Whitaker’а, цей кінь не любить помилок, тож на вирішальному маршруті він був надзвичайно зосереджений, що дало британцю шанс на перемогу з чудовим результатом 36.84сек. 

 

Третій етап турніру відбувався у Ліоні (Франція) між 29 жовтня та 3 листопада. У напруженій боротьбі перемогу в кваліфікації здобув дует з Німеччини Richard Vogel – United Touch S (Untouched/Touch of Class). Пара з Нідерландів Harrie Smolders — Monaco N.O.P. (Cassini II/Ulla II) посіла друге, а іспанець Eduardo Alvarez Aznar разом з Legend (Ogano Sitte/Riante) третє місце.

Автором конкурного маршруту був славнозвісний Грегорі Бодо, а це означало, що вимоги до учасників будуть стосуватись не лише техніки стрибків, а й жорстко обумовленої швидкості. І дійсно, порушень встановленої норми часу в основному раунді спостерігалося чимало. Але 10 спортивних пар чудово врахували цей нюанс та впевнено увійшли до перестрибування. До речі, на заключному маршруті норми часу змогли дотриматися усі учасники, а от техніка декого підвела -троє з десяти фінішували з помилками. Французи відчайдушно вболівали за своїх улюбленців, адже на старт Гран Прі вийшли дуже відомі та досвідчені спортсмени, але… З 14 представників приймаючої країни серед топ-сімки лишилося два дуети, і один з них посів у перестрибуванні 6-е місце, а другий був дуже близький до призового п’єдесталу, бронзовому призеру він програв дві сотих долі секунди. На відміну від вболівальників сам Julien Anquetin був вельми задоволений виступом: він та його Blood Diamond du Pont (Diamant de Semilly/Line du Pont) вперше стартували на етапі Кубку світу, тож четвертий результат цілком можливо вважати дуже гідним. Іспанський конкурент француза Eduardo Alvarez Aznar ще до початку випробувань задекларував власні амбіції: атлет був налаштований на вищу сходинку п’єдесталу — його Legend дуже швидкий кінь, і результат у перестрибуванні він продемонстрував прекрасний — 37.62сек.

До речі, основний маршрут пара подолала не на граничній швидкості, можливо притримувала сили для останнього ривка. “Що сказати, мій кінь швидкий, але сьогодні суперники виявилися більш швидкими”, — зауважив іспанець після церемонії нагороди. Harrie Smolders був також вдячним своєму напарникові Monaco. “Цей кінь, який трапляється вершнику раз у житті”, — зазначив голландець. На минулому тижні Monaco також здобув срібну нагороду у п’ятизірковому Гран Прі, і сьогодні він знов другий з показником 37.52сек., кращого результату годі й чекати, — вважає Smolders.

Але найкращим все ж виявився показник швидкості 37.36, що його продемонструвала пара з Німеччини Richard Vogel–United Touch. В основному раунді Vogel остаточно переконався в тому, що його напарник здатний майстерно зрізати кути, він їхав ризиковано, але така стратегія себе виправдала. У перестрибуванні він також ризикував, але робив це, чудово усвідомлюючи, що кінь перебуває у відмінній формі — як бачимо, вершник анітрохи не помилився. “ United продемонстрував неймовірну майстерність”, — сказав 27-річний атлет — “я щасливий, що ми могли зробити це сьогодні”.

 Наступний етап чекає нас у Вероні, але у планах сьогоднішнього переможця зосередитись на п’ятій кваліфікації, яка відбудеться у Штутгарті у середині листопада. З цікавістю слідкуємо за подіями.