Етапи Кубку Світу з подолання перешкод 2024

Перший у 2024 році етап Кубку світу з конкуру у категорії CSI5*-W відбувся у Лейпцигу (Німеччина).

Змагання тривали з 18 до 21 січня та завершилися грандіозним Гран Прі з висотою перешкод 160 см. Серед 40 учасників до перестрибування увійшли 13 дуетів, за його результатами перемогу на етапі здобув ірландський атлет Daniel Coyle, якому допомагала 14-річна Legacy (Chippendale Z/Regina D). “Золотий” результат був справді вражаючим 0/67.68/0/31.70. Срібло та бронзу вибороли багаторазові переможці конкурних змагань найвищого рівня, вершники з Швейцарії. Martin Fuchs та Commissar Pezi (Commissario/Lady Gaga) посіли 2-е місце з показником 0/68.00/0/32.13, Steve Guerdat разом з Double Jeu d’Honvault (Kannan/Magie d’Honvault) трохи поступилися їм у швидкості подолання маршрутів, результат бронзового призера становив 0/69.24/0/33.78.

Черговий етап Кубку приймав Амстердам (Нідерланди) з 25 до 28 січня.

У двох Гран Прі в один гіт з перестрибуванням з висотою перешкод 160 см українські вершники участі не брали. У Grand Prix of Amsterdam перемогу здобув французький вершник Julien Epaillard в дуеті з незрівнянною Dubai du Cedre (Baloubet du Rouet/Urgada de Kreisker), результат цієї пари 0/65.89/0/34.16 значно переважав у швидкості показники ще двох претендентів на вищу нагороду. Срібна та бронзова медалі лишилися у межах приймаючої країни, ці нагороди отримали дуети Willem Greve — Pretty Woman van’t Paradijs (Vigo d Arsouilles STX/Sea Coast Monalisa van’t Para) з результатом 0/69.51/0/36.57 та Lars Kersten — Funky Fred Marienshof Z (Fantomas de Muze/Marien), який фінішував з показником 0/68.55/0/37.98.

На черговому етапі Кубка світу з конкуру CSI5*-W у Амстердамі (Нідерланди) з 25 до 28 січня стартувала також Anastasia Bondarieva, пару якій складали Calder та Nastelina vd Witte Driesendijk. Саме у лонжинівському Гран Прі наші дуети участі не брали, про перебіг подій у цих змагання ми розповімо в окремому матеріалі. Calder благополучно дістався фінішу у всіх трьох маршрутах, ба більше, у першому двораундовому конкурі він допоміг Анастасії увійти у топ-двадцятку серед 43 учасників — результат 0/50.78/4/28.05 відповідав 19-му місцю. Другий конкур в один гіт на швидкість, на жаль, завершився менш вдало, з двома руйнуваннями. Третій, однораундовий з перестрибуванням та висотою перешкод 150 см, був найскладнішим, і до перестрибування українська пара не увійшла, заробивши в основному раунді 16 штрафних. Nastelina у першому однораундовому конкурі фінішувала з гідним результатом 0/66.48 — 14-е місце з 42. Другий також складався з одного раунду, тут Nastelina стрибала краще ніж Calder та посіла 32-е місце серед 53 учасників з результатом 4/72.15.

Щодо Longines FEI World Cup, в цьому випробуванні знов відзначився переможець Лейпцігського Гран Прі, дует Daniel CoyleLegacy (Chippendale Z/Regina D). Продемонструвавши фантастичну швидкість подолання маршруту, представник Ірландії завершив виступ із результатом 0/68.65/0/35.45. Срібної нагороди було удостоєно атлета з Нідерландів Willem Greve, але у цьому випробуванні він стартував з іншим напарником, Highway TN N.O.P. (Eldorado vd Zeshoek/Zelana V). Результат срібного медаліста становив  0/71.63/0/38.33. Бронзу також здобув голландський вершник, титулований Jur Vrieling. Під його сідлом стрибала Griffin van de Heffinck (Castelino van de Helle/Happy Girl van d’Abdijhoeve), пара фінішувала з результатом 0/70.16/0/40.40.