Кінний спорт України під час війни: огляд виступів наших спортсменів на міжнародних змаганнях (випуск журнала 56)
24 лютого всі плани українських спортсменів щодо змагань у 2022 році було зруйновано вщент, бо насамперед потрібно було подбати про безпеку коней, а все інше згодом.
Кіннотники України, як і всі українці, були вимушені навчитися жити в новій реальності, навчитися жити в умовах війни, а у випадку наших вершників, попри все — продовжувати тренуватись на славу України!
Україна обов’язково переможе, це лише питання часу, а час коштує дорого, особливо для українців.
Змагальний сезон не території нашої рідної землі довелось відкласти, але значна кількість спортсменів, які змогли виїхати за кордон рятуючи своїх коней, почали брати участь у міжнародних змаганнях, нагадуючи всесвітній кінній спільноті – Україна завжди була, є і буде у кінному спорті!
Пропонуємо вашій увазі огляд кращих результатів наших вершників на міжнародних змаганнях за кінець квітня, травень місяці.
Подолання перешкод
Анастасія Бондарева не припиняла брати активну участь у міжнародних змаганнях. Перший старт цієї вершниці в цьому році відбувся у лютому місяці, ще до початку війни. На сьогодні Анастасія стартувала вже у більш ніж 80 маршрутах з різними рівнями складності і висотами від 110 до 150, які проходили у Португалії, Бельгії, Франції та Нідерландах. Так, на церемонії нагородження у Франції, на честь перемоги Анастасії і QUICKBORN 8 у маршруті із висотою 140 см. лунав гімн України і ми всі бачили у ФБ це відео та були горді за українських молодих вершників.
Продовжує відточувати свою майстерність під керівництвом польського тренера Артем Цапін. Юний вершник часто приїздить виступати до Польщі –під його сідлом стартують перевірений партнер Rosomak, та молодий перспективний сірий красень M.Carmelyuk Dzhigitar MGR, який на початку сезону вже показав відмінний результат.
Ось, що написала Світлана Гончар після виступу сина у 2019 р. «Посчастливилось вживую услышать первый в этом году Гимн Украины в честь сына!». Бажаємо, щоб на честь цього юного вершника Гімн України лунав на кожному змаганні і у цьому році.
Брати Тищенко усією своєю дружньою родиною показали гарний результат у низці турнірів, що проходили в Нідерландах, додавши у свою сімейну скарбничку, і в цілому в скарбничку України, ще декілька перших і призових місць.
Також у містах Zuidwolde та Kronenberg (Нідерланди) виступала ще одна наша спортсменка Софія Юшкевич.
Перший виступ на міжнародній арені Керницької Софії та її чотириногого партнера CASTELANO відбувся у березні місяці цього року в Австрії (Ebreichsdorf). В маршрутах з висотою перешкод 115-120 см. Софія посіла шосте і два рази призові п’яті місця. Надалі вона представляла Україну не тільки на змаганнях в Австрії, а і в Словаччині.
Єлизавета Демченко, під сідлом якої виступала гніда кобила COSSINELLE, брала участь у змаганнях в Бельгії (Bonheiden) і на маршруті із висотою 130 см. посіла 4 місце із 38 учасників.
Данілова Аліса розпочала свій змагальний сезон ще у січні місяці гідно представивши Україну в Абу-Дабі (ОАЕ). Про її успіх на цих змаганнях наш журнал опублікував окрему статтю. Надалі Аліса взяла участь у низці турнірів у Бельгії. Під її сідлом стартують як молоді коні — п’ятирічний CAMARGO V/D HOLSTENHOEVE, та більш старший — HARVEY SPECTER, так і коні рівня Гран-Прі — CLINTO 2, HEARTBEAT S. «Clinto-2 демонстрирует свое хорошее качество на нашем первом соревновании и заставляет гордиться им так же, как и Харви Спектер (Корнет Оболенский), который для своего первого старта в этом сезоне делает впечатляющие прыжки» — відмітила вершниця.
Марина та Світлана Вінниченко також активно розпочали сезон цього року. В травні місяці вони взяли участь у низці турнірів в Словаччині, а Марина встигла побувати також і в Угорщині, де на одному із маршрутів із висотою 130 см. посіла гідне друге місце. «Для меня было нелегким решение вернуться в сам вид спорта и участвовать в турнирах — написала она в ФБ — Каким бы успешным ни было прошлое, мне нужно было с самого начала учиться старатовать. Год назад мы — я и Томас (Thomas Weinberg – ред.) — начали долгий путь, а сейчас, год спустя, я соревнуюсь на международных соревнованиях и возвращаюсь на более высокий уровень. И, конечно же, самая большая благодарность моим двум бойцам, Дантесу и Кенни! Мне невероятно повезло иметь таких партнёров».
Легіонери нашої збірної TEBBEL René та SZENTIRMAI Ferenc цього року вже стартували на аренах Німеччина, Португалії, Словаччини та Італії і продовжують брати участь у низці міжнародних змагань за кордоном.
Виїздка
З початком війни частина членів збірної команди України з виїздки змогла вивезти коней за межі території України та облаштуватись у різних країнах, що дало їм змогу потрошку відновити сили своїх чотириногих партнерів і почати брати участь у міжнародних змаганнях.
Так, представники юнацької збірної України Данило Коновалов і Любомир Якімов виступали на змагальних майданчиках Польщі, Чехії та Угорщини. Данило Коновалов у Польщі за програмою КЮР посів третє призове місце на кобилі La Reina, і в Чехії також отримав бронзову медаль, але вже у програмі Командного призу і в парі з рудим красенем VHS Concetti, а Любомир Якімов з Savoy неодноразово входив до четвірки кращих на змаганнях в Угорщині.
Більш досвідчена вершниця Анна Дяченко спробувала свої сили із своїм постійним чотириногим партнером Fabuloso у програмі Гран-Прі на змаганнях у Німеччині в місті Хаген набравши 63,413%.
У середині травня Оксана Друзева посіла третє місце за сумою двох днів у «Регіональному Чемпіонаті з виїздки» для коней 5-ти років у Польщі.
Редакція журналу не претендує на вичерпну повноту висвітлення участі наших вершників і буде продовжувати слідкувати за їх виступами на міжнародних змаганнях – плануємо огляд їх досягнень у червні опублікувати на початку липня, і редакція очікує від спортсменів розповіді і фото.
Бажаємо наснаги та успіхів і очікуємо, що ГІМН України неодмінно буде лунати на честь наших переможців!