Кінний спорт в Україні у першому кварталі 2023 року

Українці практично за рік повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України показали всьому світові свою незламність. Нас вже нічим не можна залякати – пройшли випробування й обстрілами деяких міст, містечок, сіл, тимчасовою окупацією, руйнуванням стаєнь, загибеллю наших чотириногих партнерів, відсутністю світла, води і не тільки. Але, попри всі зусилля росіян, нас залякати та зламати не вийшло. Не встигали наші доблесні захисники звільнити чергове місто, як одразу у стайнях відроджувалось життя. Спортсмени тренери, обслуговуючий персонал докладали максимум зусиль і згодом саме спортивне життя налагоджувалось.

Редакція нашого електронного журналу присвячувала окремі статті життю кінноспортивних клубів, шкіл до, під час тимчасової окупації, та після звільнення.

У черговому матеріалі ми зробимо огляд безпосередньо спортивних подій, що відбулись в Україні з початку нового календарного року, однак одразу зауважимо, що ми ставимо за мету перерахувати всі заклади та заходи.

Безумовно не всі були у рівних умовах, але все ж-таки початок Нового 2023 року відзначався проведенням святкових заходів, які дуже допомагали відволіктися від жахіть війни не тільки тим хто їх організовував, а й тим, хто їх відвідував. Та, костюмованим вертепом на конях порадували спортсмени Дніпропетровської СДЮСШОР з кінного спорту ДМР – саме цей захід знімало обласне телебачення й показало на екранах телевізорів містянам. Святково, з піднесеним настроєм, пройшли заходи у КСК «Ескадрон» у м. Одеса та у багатьох інших.

Кіннотники Україні під час перед та новорічних свят провели не тільки показові святкові виступи, а й присвятили їм змагання. Зрозуміло, що спортивні змагання з подолання перешкод та виїздки пройшли у школах, які мають давні традиції — ДЮСШ «Буревісник» нашого славного міста Львів, у Сумській кінно-спортивній школі та інших. Доречно зауважити, що таким святом відзначився і, наприклад, досить молодий клуб «Іхор» на Дніпропетровщині.

А надалі, з середини лютого, розпочалась вже ціла низка різноманітних турнірів. Серією таких заходів відзначилась КСБ «Динамо» — саме їх першому турніру була присвячена окрема стаття в нашому журналі. Серію благодійних відкритих тренувань з подолання перешкод «Незламні» під гаслом «Наближаємо перемогу разом із нашими захисниками!»

було проведено Kyiv Jumping Team, спільно з Adamant Eventing Club та Free Riding Club на Київському Іподромі. Тільки за перші 2 етапи організатори відправили два планшети з картами пам’яті для воїнів аеророзвідки, а також каліматорний приціл та кевларові шоломи для бійців морської піхоти. «Ми усі скучили за стартовою атмосферою! – зазначив на сторінці у ФБ мс Олег Перелигін — тому було так радісно організувати турнір, бачити усміхнені обличчя глядачів, тренерів та вершників. Юні та дорослі, професіонали та любителі, завзято змагаючись за перемогу на спортивному полі, робили свій вклад і у майбутню перемогу України».

Прийшла вже весна – березень! Перші сонячні дні!

«Прибираємо свій «Тамерланчик» — написала з Хмельницького Ольга Гарапенчук — перестеляємо плиточку де потрібно, перефарбовуємо кімнати готелю, підрізаємо дерева. Війна триває, але ми, українці, і квіти сіємо, і одружуємося, й діток народжуємо… Вже цілий рік у нас не було ні змагань, ні майстер-класів, ні семінарів…. Не хотілося нічого….

Але потрібно було відроджуватися! Отже, з першим подихом весни ми й почали.

Перший майстер-клас у нас був за участі Karina Pylypenko! 2 дні інтенсиву. Давно нас так не ганяли. Каріна пройшлася по слабеньким місцям кожного вершника — і допрацювала недоліки. Дуже круто! А ще ми провели перший у цьому році «залік» по конкуру з Евгеном Якименко та нашим курс-дизайнером Віктором Коломойцем.

Довго ми не відпочивали, і вже 23-24 березня провели чудові два дні майстер-класу з Майстером Спорту Міжнародного класу Svitlana Kiselova!» Здається такими дописами можуть похизуватись практично всі клуби, кінно-спортивні школи України».

Перший національний турнір – Етап Кубку України з виїздки прийняв на своїй території Жашківський кінний завод. Проведено також національний семінар з виїздки. – Цим подіям ми також присвятили в журналі окремі статті.

Але не тільки змаганнями жив кінний спорт у першому кварталі нового року.

Продовжує забезпечувати нужденних гуманітарною допомогою у вигляді гранульованого комбікорму Благодійний фонд кіннотників України й вдячні пости ми постійно спостерігаємо на сторінках ФБ. Окрему подяку йому просили передати приватні власники, чиї коні стоять у стайнях СДЮСШОР міста Дніпро, бо коли прийшла біда — в  аварію потрапила машина з отриманою гумдопомогою і вона практично вся була втрачена – Фонд миттєво зреагував та відправив додатковий вантаж, а адміністрація СДЮСШОР безплатно вивезла корм з міста зберігання.

Протягом березня Президент ВФКС Андрій Мілованов, Генеральний секретар та засновник фонду Ukrainian Equestrian Charity Foundation Михайло Пархомчук здійснили низку робочих візитів і відвідали деякі українські кінноспортивні клуби. Під час зустрічей у Київській, Рівненській областях, місті Харків, Дніпро, Запоріжжя було обговорено питання утримання коней, зокрема евакуйованих під час бойових дій, а також подальшого розвитку кінного спорту в нашій країні. Так, більш детально про відвідування КСК «Вільні» на Рівненщині розповів керівник федерації Денис Косик: «Разом ми обговорили чимало питань, зокрема утримання і догляд за кіньми, яких вивезли з територій, де наразі відбуваються бойові дії. Ще з перших днів повномасштабної війни Мирогащанський іподром прийняв понад 50 коней з територій, атакованих окупантами.

Також з депутаткою Рівненської облради, засновницею Федерації кінного спорту Рівненської області Юлією Шигоревою обговорили програми, спрямовані на допомогу в реабілітації, всебічній підтримці та створенню нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, військових та їхніх родин, людей у складних життєвих умовах, які проживають у Мирогощанській ОТГ, Дубенщині та на заході України в цілому. Обговорили й подальші спільні плани щодо відкриття та розвитку спортивної секції та багато іншого».

Дійсно, життя триває, працюємо й, без сумніву, віримо в перемогу ЗСУ!