«Klimenko Stable» підвів риску стартам сезону у своєму клубі

Сумно що спортивний сезон 2023 завершено, але завершено гідно, тут вже не заперечиш. Адміністрація комплексу доклала всіх зусиль задля того, щоб спортсмени та їх коні, суддівська бригада, глядачі почувались на змаганнях комфортно. Практично не підвела й погода – принаймні дощу не було. До послуг присутніх на території у ці дні було організовано Фут-корти та фото зони.

Членами родини Анатолія Володимировича Клименко проведено для відвідувачів майстер-класи з малювання та виготовлення ручних поділок. Насичена спортивна програма у суботній день для глядачів дала змогу спостерігати також за костюмованим конкуром, який викликав на трибунах прояв здорових емоцій, особливо під час сценки з відомого мультфільму.

Три дні представники однієї з олімпійських дисциплін кінного спорту з Полтавської, Сумської, Запорізької, Київської, Харківської, Дніпропетровської та м. Одеси змагались за нагороди фіналу Відкритих регіональних змагань «Klimenko Stable Cup». За сприянням ВФКС за перебігом спортивної боротьби всі зацікавлені особи мали змогу спостерігати у прямому ефірі, який здійснював телеканал ДІВІСПОРТ. Від імені всіх дотичних до цієї події ми висловлюємо подяку й тим, хто безпосередньо працював у ці дні над організацією трансляції. 

Про особливості турніру, тенденції розвитку кінного спорту в Україні в умовах війни розповідали в інтерв’ю місцевим телеканалам Президент федерації кінного спорту Дніпропетровської області, власник клубу Анатолій Володимирович Клименко, присутній на змаганнях Президент Всеукраїнської федерації кінного спорту Андрій Мілованов, головний суддя змагань Віра Кириченко, директор КСК Євген Лапа.

На наш погляд, аналізуючи результати змагань, доцільно, досить умовно, розподілити їх в залежності від складності маршрутів. 

Тому почнемо зі змагань, у яких висота перешкод коливалась від 50 до 70см. Всі вони судились за ідеальним часом, що дало змогу молодим спортсменам відпрацьовувати неквапливий рух по дистанції, зосереджуючись на засобах управління кіньми. Традиційно в кожному з них розігрувалось 2 комплекти нагород. Серед учасників категорії «діти» у всіх трьох маршрутах переможцями були вихованці тренерів Олександра Хадановича та Валерії Вакуленко — представники СДЮСШОР м. Дніпро Марія Стрижевська, Маргарита Нестерова та Таїсія Гулова.

У «відкритому класі» відзначились вихованка Олега Топольницького Анна Тарасюк, Марія Лежньова (тренери Олександр Хаданович та Валерія Вакуленко), а також Олександра Свістунова (тренери Артур Гафілін та Катерина Нестерова).

Що до маршрутів висотою 80-90 см, то серед переможців були представниця КСК «Klimenko Stable» Рената Чугунова з чотирьохрічною Ком он Легендс DP, а також Дар’я Копішинська з КСК «Патріот Запоріжжя», представниця КСК «Суми» Кіра Колодяжна, та дві вихованки «Gafilin Jamping Team» – Олександра Свістунова та Марія Водовозова.

Наступна група маршрутів висотою 100-115см була самою численною за кількістю учасників – до 30 спортивних пар в кожному з них виходило на старт, тому здобути перемогу було вже набагато складніше. У категорії «діти» знов відзначилась Марія Водовозова та Далія Вайсберг, яка, до речі, також була переможницею на маршруті висотою 110см. у відкритому класі, та Софія Яричевська. Саме у відкритих класах в цій категорії серед тих, хто виборов перше місце були Руслан Калініченко, Владислава Фомяченко, Віктор Губанов, Наталія Нормуратова, Марія Тарасова.

Маршрути висотою 120-125см. На таких висотах випробували своїх чотириногих партнерів Олександр Іванов з кіньми Каравелла та Стіл Хартс, Євген Індюшкін з Еір Джокером, Кіборгом, Лакі Боєм та інші наші відомі конкуристи, але серед переможців можна відзначити Валерію Вакуленко разом з Дарко, Софію Закорко в парі кобилою Батерфляй та Олександра Іванова з конем Стілл Хартс.

Наступна група маршрутів передбачала висоти від 130 до 140см. 

Дві золоті медалі на маршрутах висотою 130см. поклав у свою скарбничку досягнень Євген Лапа з Генералом та Новеллою PKZ, але спочатку більш детально зупинимось на маршруті «6 перешкод», який вперше було включено у Програму відкритих регіональних змагань «Klimenko Stable Cup».

Шість спортивних пар вирішили спробувати максимальні можливості своїх коней у плані висоти, яка мала бути у п’ятому колі піднята до 160см. Перше коло — висота 120см. й першою на бойове поле вийшла Тетяна Слиш з Кріштіано (м. Люботин) та вони одразу вибули з подальшої боротьби. Всі інші учасники отримали дозвіл на висоту 130см, на якій така ж сама участь спіткала Анастасію Власюк в парі з конем Спартан (Klimenko Stable»). Залікова перешкода підіймається на висоту 140см, й саме тут вибувають з боротьби пари Ірина Топольницька-Коррадо (м.Одеса) та Євген Індюшкін–Лакі Бой (Klimenko Stable). У обоймі залишаються Євген Лапа-Корамбо та Олег Топольницький-Брейв Харт PKZ. Висота 150 см. Першим з нею впорався Олег, але і Євген також долає цю перешкоду чисто! Обидві пари виходять на завершальну висоту 160см. й також без проблем з нею впорались! – обидві пари поділили перше місце.

У маршруті «Джокер», на якому висота перешкод дорівнювала 135см, взяли участь десять спортивних пар. Першим, згідно зі стартовим протоколом, судді викликали Євгена Індюшкіна разом Ікаром PKZ, але їзда, як-то кажуть, не задалась – після декількох допущених руйнувань Євген відмовився від подальшого проходження маршруту, але вже наступна пара порадувала результатом. Практично бездоганно впорались з перешкодами Євген Лапа в якого під сідлом Генерал – максимально можливі 65 балів з часом 60,48сек, що, до речі й відіграло вирішальну роль у розподіленні призових місць. Наступні шість вершників не змогли показати такий самий результат. Передостаннім на конкурному полі ми побачили знов Євгена Лапу, але вже під сідлом в нього була Новелла PKZ – й знов чисто! Знов результат 65 балів з часом 62,00сек. Залишається Олександр Іванов разом зі своїм постійним напарником Браксіс Стар KZ. Зрозуміло, що перед ним наразі буде стояти вибір – або «акуратненько» пройти маршрут й ввійти у призову трійку, або ризикувати та йти на Джокер. Олександр ризикує й не дарма — 65 балів та ще й з кращім часом!

Як завжди на будь-яких змаганнях з подолання перешкод найпрестижнішим є ГРАН ПРІ.

Шість спортивних пар взяли участь у розіграшу, у прямому сенсі слова, кубку фіналу всеукраїнських змагань з подолання перешкод «Klimenko Stable Cup», але тільки Євген Лапа, причому на обох своїх основних конях Новелла PKZ та Корамбо, зміг подолати маршрут без штрафних очок. Трете місце з результатом 8 штр. посів Олександр Іванов, в якого під сідлом на цьому маршруті був Браксіс Стар KZ.

Євген Лапа – переможець та срібний призер, а також бронзовий призер фіналу всеукраїнських змагань з подолання перешкод «Klimenko Stable Cup» Олександр Іванов отримали свої заслужені нагороди на церемонії нагородження з рук Президента федерації кінного спорту Дніпропетровської області, власника клубу Анатолія Володимировича Клименко.

 

З заключним словом до всіх присутніх звернувся Анатолій Володимирович, який, подякував спортсменам, тренерам, обслуговуючому персоналу за спортивні досягнення, суддям за роботу, всім присутнім за підтримку, але, зауважив Анатолій Володимирович, все це неможливо було без збройних сил України, які дають нам можливість тренуватись та проводити змагання. Пам’ятний кубок з портретом славетного генерала ЗСУ він вручив переможцю Гран-Прі Євгену Лапі.

Спортивний сезон 2023 на КСК «Klimenko Stable» завершено! 

Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити, працювати та проводити змагання!