“Le Printemps des Sports Equestres”: кінно-спортивна весна у Фонтебло

На відстані близько 60 км від французької столиці розкинулися лісові угіддя, справжньою зіркою яких є старовинний ліс Фонтенбло. Це мальовниче місце, яке часто називають зеленими легенями регіону Іль-де-Франс, щороку відвідує близько 17 мільйонів туристів.

У Фонтенбло можна знайти варіант відпочинку на будь-який смак — скелелазіння, полювання, кінні та велосипедні прогулянки, різноманітні фестивалі, концерти, тематичні екскурсії тощо. На території лісу крім іншого розташований і найвідоміший у Франції кінноспортивний стадіон Гран Парке (Grand Parquet), місце проведення не лише регіональних, а й міжнародних змагань з різних дисциплін кінного спорту. Зокрема цього року з 22 до 28 квітня вже втретє стадіон приймає “Кінноспортивну весну” — яскраве свято, центром якого виступає Його Величність Кінь.

Вперше в історії шоу до його програми включені змагання майстрів паравиїздки та триборства, а конкурний та виїздковий турніри найвищої п’ятизіркової категорії вже можна вважати традиційною окрасою цього спортивного свята. Окрім змагань програма заходів передбачає виставки спорядження для коней та вершників, традиційний аукціон Fences, знайомство з конями-кінозірками, виступи вершників Республіканської гвардії, різноманітні майстер-класи для дітей та дорослих, катання на великих конях та поні та багато інших цікавинок. Всі заходи впродовж тижня на “Le Printemps des Sports Equestres” відбуваються у теплій і дружній сімейній атмосфері, яка сприяє пропаганді кінного спорту серед пересічних відвідувачів свята, участь у якому доступна для всіх охочих — вхід на Гран Парке е вільним.

Звичайно ж, нашу увагу насамперед привернули спортивні змагання, серед учасників яких є й початківці, і аматори, а також відомі у світі кінного спорту майстри виїздки, конкуру та триборства, саме про них, про їх виступи наступна частина нашого матеріалу.

Конкур 23-28 квітня

У категорії CSI5* 49 представників світової конкурної еліти вийшли на старт Гран Прі з висотою перешкод 160 см, маршрут якого розробляли найвідоміші курс-дизайнери —  француз Gregory Bodo та іспанець Santiago Varela Ullastres, тож можна уявити наскільки складним, але водночас і цікавим виявилося це випробування. Основний раунд чисто подолали лише три дуети: головний приз змагань виборов чинний чемпіон Європи, швейцарський вершник Steve Guerdat, під сідлом якого стрибала Dynamix de Belheme (Snaike de Blondel/Soudaine du Montet). Досвідчений стратег, Guerdat в основному раунді вів напарницю по маршруту доволі спокійно, що дозволило йому викластися на повну у перестрибуванні — час переможця становив 39.28 сек. Не набагато поступився швейцарцю представник  країни що приймає  змагання Aurelien Leroy, він стрибав у парі з конем з кличкою Croqsel de Blaignac (Ugano Sitte/Tara de Blaignac) та завершив маршрут перестрибування з показником 39.91 сек. Третє місце посіла молода вершниця з Ліхтенштейну Jennifer Hochstadter в парі з Golden Lady (Cassini Gold/Ieapostara D), результат бронзової призерки дорівнював 42.61 сек.

CSI2*. У цій категорії переважну більшість учасників склали представники країни що приймає турнір, то ж відповідно серед призерів були три пари з Франції. Перше місце посів дует Francois Xavier BoudantBrazyl du Mezel (Haloubet de Gorze/Unizie du Mezel), він фінішував у Гран Прі з показником 0/0/35/26. Alexis Goulet, в якого під сідлом стартував Cordico (Cormint/Weijana) був другим з результатом 0/0/36/40, а Charles Henri Ferme разом з Bellini Dufaure du L (Mylord Carthago*HN/Pomone d’Ouilly) продемонстрував результат 0/0/36.53, який відповідав бронзовій нагороді.

Категорії CSIYH1*

Фінальний маршрут змагань для коней 7-річного віку був двораундовим з висотою перешкод 135 см, . З переконливим результатом 0/34.90/0/29/86 його виграв бельгійський атлет Nathan Budd в парі з HAubigny de Talma (Ogrion des Champs/C-Unity de la Nutria). Срібну та бронзову нагороди здобули французькі конкуристи Max Thirouin разом з Hurry on Champlong CH (For Feeling/Tessafield) з результатом 0/36.64/0/30.54 та Cedric Bellanger зі своїми чотириногим напарником How are You (Candy de Nantuel*GFE/Magic Blue Z) з показником 0/37.02/0/30.66.

Випробування для 8-річних коней — конкур у два гіти з висотою перешкод 140 см з незначною перевагою над конкурентами завершила із золотою нагородою пара з Німеччини Kendra Claricia BrinkopLot Sport (Hot Spot/Huretta), чий результат дорівнював 0/36.87/0/29.38. Шведська вершниця Petronella Andersson разом з Coyotte Pommex Z (Windows vh Costersveld/Zhalita) посіла друге місце з результатом 0/36.52/0/29.42. Бронзу здобув представник Австраліі Christopher Burton, він з допомогою Carly 14 (Checkpoint 19/Grandessa) продемонстрував на бойовій арені результат 0/33.95/0/29.75.

CSIAm-A

У Гран Прі для аматорів висота перешкод становила 125 см. Всі призи у цьому однораундовому конкурі з перестрибуванням здобули представники Франції. Першої нагороди було відзначино пару Olympe Zouin Virag – Kansas van de Hagenhorst (London/Getina), яка фінішувала у перестрибуванні з результатом 0/0/39.51. Anne France Dolleans та Atout Coeur d’Yville (Diamant de Semilly/Gavotte en Ut) завершили виступ з показником 0/0/40.62, що відповідав другому місцю. Третьою була пара Emma Taleb — Guido (Montender/Kim de Dampierre), її результат становив 0/0/41.27. 

Виїздка CDI5* 22-28 квітня

У двох змаганнях, передбачених для майстрів виїздки, участь взяли 14 спортивних пар, але основна боротьба розгорнулася, й це не дивно, між трьома вершницями.

У Великому призі першість захопила представниця Нідерландів Emmelie Scholtens, вона «наїздила» разом з Indian Rock (Apache/Crisjena) у цьому тесті 75.478%. Друге місце з повністю ідентичним результатом 73.543% поділили британська зірка виїздки Charlotte Fry в парі зі своїм незмінним напарником Everdale (Lord Leatherdale/Aliska K) та французька вершниця Pauline Basquin, пару якій склав Sertorius de Rima Z IFСE (Sandro Hit/Siolita).

У довільній програмі саме ці пари розіграли призові місця і, але у результатах фрістайлу відбулись певні перестановки: тут на перше місце судді вивели дует з Великої Британії Charlotte FryEverdale. Програму було оцінено у 82.340%. Особливо сподобався арбітрам артистизм британської пари, за який одна з оцінок навіть перевищила 90%. Emmelie Scholtens разом з Indian Rock посіла друге місце з оцінкою 81.815%, а Pauline Basquin та Sertorius de Rima в цій їзді лишилися на третій позиції, їх загальний бал пари трохи не дотягнув до 80-відсоткової відмітки та склав 79.890%.