Новий конкурний проект в Україні «Young rider to Young rider» (випуск журналу №55)

Young Ridersспільнота молодих вершників, які захоплюються конкуром та ставлять перед собою доволі амбітні цілі.

Саме це спонукало сім’ю української конкуристки Анастасії Бондаревої створити новий проект для тих молодих людей, які уявляють себе на п’єдесталі пошани не тільки чемпіонатів та Кубків України, а й багатьох міжнародних змагань. Ідея даного проекту, левова частина роботи над яким випала на долю сестри Анастасії – Маргарити, виношувалась досить довго і будувалась з метою допомогти молоді розширити свій кругозір знань в подоланні перешкод базуючись на основі досвіду вершників з інших країн, мотивувати українських вершників на отримання результату та збагатити багаж своїх знань про конкур.

Проте практично організувати та здійснити перший захід в рамках нового проекту вдалось досить оперативно. Це був майстер-клас Анастасії Бондаревої, в скарбничці медалей якої налічується велика кількість нагород з багатьох міжнародних змагань. За 8 років своєї спортивної кар’єри вона посідала призові місця у Longines Global Competition, National Cups, Гран-прі фіналу Кубку Націй, пройшла понад 1000 маршрутів на міжнародних змаганнях.

Настя, під час проведення першого майстер-класу, з радістю та великим ентузіазмом ділилась своїм практичним стартовим досвідом, набутим за значний проміжок часу участі у міжнародних турнірах та розповідала про принципи європейської їзди. Саме після того, як організатори спільноти побачили інтерес з боку наших молодих вершників у подібних зустрічах, було прийняте рішення організувати приїзд в Україну молодого вершника з Європи. Вибір пав на шведську конкуристку Джанель Ларсон.

Janelle Larsson – член національної збірної команди Швеції з конкуру. Вона учасниця та призер багатьох міжнародних змагань, в тому числі тільки за останні декілька років:

2021рік це Geneva 5* U25 /7-е місце/, та Гран-прі у Wieden на CSIOYR.

У 2020 році — 5* шоу в Gothenburg.

У 2019 Janelle Larsson здобула перемогу у маршруті висотою 150 см /Гран-прі/, а також на Чемпіонаті Європи в Fontainebleau посіла 5-е місце, на CSIO у Hagen у Гран-прі 6-е місце.

Потрібно зауважити, що Janelle тренується у феноменальних тренерів Марлона та Анжеліки Занотелли (Marlon and Angelica Zanotelli), найвищий рівень майстерності яких викликає захоплення навіть у найдосвідченіших конкуристів світу вже багато років. В процесі тренувань та виступів на конкурних аренах під керівництвом своїх наставників вершниця перейняла їх досвід та набула нових знань. Тому зовсім не випадково вибір організаторів наступного майстер-класу в України випав саме на цю молоду конкуристку, яка з радістю погодилась на отриману пропозицію.

«Я впевнена, що мої знання та досвід, якими я поділюсь з українськими молодими вершниками, стануть їм в нагоді – сказала Janelle — і дуже рада приєднатись до команди «Young rider to Young rider».

Після узгодження всіх питань було прийняте рішення призначити проведення наступного майстер-класу на 1-2 лютого поточного року. Місцем зустрічі став сучасний комплекс європейського типу неподалік від Києва — Dergaсhov Club — він спеціалізується на послугах з розвитку та популяризації кінного спорту, активного відпочинку, екологічного харчування.

Під час роботи з вершниками, які були поділені на дві групи, Джанель Ларсон постійно звертала їх увагу на важливість досягнення ритмічності руху коня та потребу постійного руху вперед «від себе». Спочатку відпрацьовувались підходи та долання окремих перешкод, а вже потім учасникам майстер-класу було запропоновано по черзі пройти невеличкий маршрут. Всі зауваження та поради Джанель під час роботи з вершниками перекладала з англійської Анастасія Бондарева, яка сама, і це було помітно навіть зовні, дуже активно співпрацювала і з керівником заходу і з кожним спортсменом – вона навіть сама (без коня!) відстрибала весь маршрут супроводжуючи свої дії коментарями щодо методики руху та долання кожної перешкоди.

«Нам здається, — підкреслила в своєму інтерв’ю після закінчення майстер-класу Анастасія, — що поради Джанель допоможуть нашим молодим вершникам застосувати її досвід та зосередитись на розвитку навичок, необхідних для успішного виконання стрибків та проходження маршрутів».

Тільки один такий відгук, який ми приводимо, свідчить про досягнення поставленої мети:

Юрій Кондратенко: «Про майстер-клас швецької вершниці Janelle Larsson ми дізналися із соцмереж. Мої спортсменки Єва Павліська та Ліза Бліхар-Абакумова, які є приватними власниками коней і показували хороші результати на обласних і регіональних змаганнях, одразу виявили бажання стати його учасницями, і наша команда розпочала організацію поїздки.

Оскільки від Тернополя до клубу «Дергачов», досить велика відстань, вирішили орендувати коней у клубі. Організатори дуже швидко допомогли нам з цим питанням. З самого ранку 1-го лютого ми розпочали свою подорож і вже в обід наша команда була на місці. Зустріли нас дуже гостинно. Моїм ученицям майстер-клас дуже сподобався. Вони вперше відвідали подібний захід і їх роботою в манежі я, як тренер, повністю задоволений. Майстер-клас був організований на високому рівні, комфортні умови для тренерів та спортсменів. Дуже хороша ідея організації таких семінарів для дітей та молодих вершників. Дякуємо організаторам за можливість познайомитися з міжнародним досвідом підготовки спортсменів!».

Аналогічних відгуків як від безпосередніх учасників майстер-класу, так і від тих, хто спостерігав за його проведенням, організатори нового проекту отримали безліч і всі впевнені, що такий досвід допоможе підготуватись до перших стартів сезону 2022.

«Саме це і є стимулом, що мотивує нас продовжувати виконувати свою місію і сприяти просуванню європейського менталітету серед молодих українських вершників» — прокоментувала Анастасія Бондарева.