Перший Етап Кубку України з подолання перешкод у 2021 році (випуск журналу №52)

Вершники, тренери, всі хто був присутній в ці дні в Жашкові були приємно вражені оновленням не тільки самого бойового поля, а його оформленням. Новий комплект перешкод, серед яких була фірмова Жашківського кінного заводу, яскрава клумба, пальми біля перешкод значно прикрасили загальний вигляд манежу.

Як завжди гостинно всіх зустрічала на Reception Наталія Савчук, у вестибюлі готелю працював київський магазин кінної амуніції «Мустанг», вже стала традицією відео трансляція змагань та інтерв’ювання переможців маршрутів.

На конкурному полі, під орудою нашого знаного курс-дизайнера Сергія Жогова, працювала бригада його помічників і затримок з початком кожного маршруту не спостерігалось.

Як завжди на долю секретаріату на чолі з Анною Швецовою випадає достатньо великий обсяг роботи, з яким вони впорались на відмінно. Таймінг забезпечував Олександр Юрченко. Вже на других змаганнях працює зі створеною за кращими зарубіжними аналогами платформою, що дозволяє відслідковувати результати змагань практично он-лайн та зберігати їх в базі, співробітник ВФКС Оксана Вербова.

Не залишає поза своєю увагою змагання Президент ВФКС Андрій Мілованов. Не вперше ми бачимо в Жашкові керівника відокремленого підрозділу ВФКС в Сумській області Миколу Аліфанова, Київської області Костянтина Бондарєва, а в заключний день Етапу Кубку України в церемонії нагородження прийняли участь також і керівник відокремленого підрозділу ВФКС в м. Києві Сергій Дорошенко та голова дисциплінарного Комітету ВФКС Юрій Дубенко.

Що до перебігу змагань, то в маршрутах для дітей безперечним лідером була представниця Дергачівської ДЮКСШ Поліна Ільчинська, яка за три дні разом з Парусом тільки один раз допустили руйнування перешкоди – результат відмінний. Андрію Тищенко не вдалося повторити їх результат, хоча в перший день вони з Кольтом також мали всього 4 штрафних очка, в наступний пройшли дистанцію чисто, а вже в заключний день змагань крім повалу ще й перевищили норму часу. Хочеться відмітити вдалий старт в цій групі представниці Сумської області Ван Саєн Єви та подякувати її тренеру Олександру Іванову за підготовку претендентки на певне місце у всеукраїнському рейтингу, а там і до чемпіонату Європи не далеко.

Вершники категорії юнаки стартували в двох різних групах і саме такий підхід до формування програми Етапу кубку України дозволив їм не форсувати підготовку, тим більше, що це був перший офіційний старт на початку сезону.

В групі спортсменів, які змагались на висотах від 115 до 125 см, кращій результат показала Єлизавета Ткачук та Май Леді – два перших і одне трете місце — вони представляли КСК «Молода країна» з Київської області.

Після першого маршруту нам вдалось поспілкуватись з цією вершницею і на наше запитання як давно ти тренуєшся під керівництвом Ігоря Клімюка, Ліза відповіла що всього тільки один рік, що ж до характеру своєї улюблениці Май Леді, то ми почули таке: «вона, як кожна дівчинка, одночасно і нервова і добра, ласкава і сердита буває, тому я намагаюсь знайти до неї підхід, підібрати, так би мовити, ключик, і це триває вже досить багато часу – 2,5 роки». Софія Юшкевич з Левістено також всі три дні займали призові місця. Одна срібна медаль, яку отримала Марія Бірченко в парі з Куссімо у перший день турніру, «поїхала» до ОСДЮСШОР з кінного спорту, сучасного п’ятиборства та триатлону м. Слов’янськ. Нагороду такого ж ґатунку отримав і Дмитро Титов разом з Кейптауном.

Під час інтерв’ю з Іллею, володіючи інформацією про те що він з братами нещодавно почали тренуватись під керівництвом знаного не тільки в Україні тренера Олега Красюка, я поцікавилась що ж Олег намагається дати, або вже дав їм у порівнянні з тим, що до того вони вже знали та вміли. «Ми зосереджені зараз на тому, як правильно працювати з конем, щоб під час проходження маршрути був кращім галоп для більш якісного стрибка». Що до планів на майбутнє то відповідь була чітка та осмислена: «Попереду ще один Етап Кубку України, міжнародні змагання у нас в Україні, а головне – це Чемпіонат Європи». На ці слова мені тільки залишилось побажати спортсменам та їх тренеру успіхів і «нульових» результатів.

Чотири спортивних пари стартували на найвищих висотах – група коні 7 років та старше. Радіон Редько разом з Козирною Картою в перший день завершили маршрут на двох повалах, а з Легіоном – на трьох. З аналогічною кількістю штрафних фінішував і Дмитро Іващенко, у якого під сідлом був сірий жеребець Кромвелл. Ця пара змогла реабілітуватись вже в наступний день, завершив двофазовий маршрут всього з одним повалом і отримавши срібну медаль, тоді як Козирна Карта під орудою Радіона поклала на землю аж три жердини, плюс вони перевищили норму часу. Що стосується маршруту заключного дня висотою 145см., то він відповідав всім вимогам і був достатньо складним, тому вершники оглядали його дуже прискіпливо, відчуваючи попереду запеклу боротьбу.

Ця боротьба розгорнулась між Дмитром Іващенко – і треба сказати, що він не зміг достойно протистояти своєму суперникові, та Олександром Івановим. Спортивна пара Іванов – Браксіс Стар на цьому турнірі була просто неперевершена! Всі три маршрути вони відпрацювали на відмінно, не отримавши ні жодного штрафного очка! – такому результату і міцним нервам спортсмена можна тільки по доброму позаздрити.

І по традиції, після оголошення про закриття Етапу Кубку України з подолання перешкод, вершники і офіційні особи сфотографувались на пам’ять.

P.S. Дуже шкода, що на турнірі не було фотографа.