Підтримка світової кінноспортивної спільноти

Сценарій розвитку подій на геополітичній арені, що вважався найгіршим, але малоймовірним, на жаль, почав реалізовуватись. З ранку 24 лютого 2022 року на території нашої країни триває повномасштабна війна, розв’язана можновладцями Росії проти українського народу. Російські ЗМІ запевняють міжнародну спільноту в тому, що так звану спецоперацію спрямовано виключно на знищення стратегічних об’єктів мілітаристської України, але правда набагато гірша — під обстрілами руйнуються житлові будинки, медичні заклади і навіть дитячі садочки, від бомбових ударів гинуть мирні люди. З’явились повідомлення і про втрати серед кіннотників — вже на другий день війни, 25 лютого ми з болем почули про загибель Олександри Поліщук з Одещини. Саша була абсолютно невойовничою людиною, яка любила коней і собак, тай й взагалі усіх тварин; в одній з останніх публікацій у фейсбуці вона писала: “На фоне взрывов, стрельбы и бреющих истребителей, их спокойствие — дар. Глядя на них, я верю, что прорвемся». Неважко помітити, що ця миролюбна жінка належала до російськомовної частини населення, яку так прагнули “захистити” загарбники. Але російський снаряд, що влучив у стайню, не лишив Саші шансів побачити жаданий прорив…

Прикро, але у кінній спільноті чимало людей не сприймає адекватно ситуацію, що склалася, проте очільники Міжнародної федерації кінного спорту вже відреагували на безпрецедентний за цинізмом акт агресії проти України.

У зверненні до представників нашої національної федерації Президент FEI пан Інгмар де Вос побажав українським друзям зберігати спокій та сили духу, і запевнив, що з свого боку він робитиме все можливе, аби покласти край злочинним діям з боку керівництва Росії та Білорусі. За словами пана де Воса, він зателефонував міністрові спорту РФ та закликав припинити божевілля, наголосивши на тому, що в понеділок 28 лютого на розгляд Виконавчого комітету FEI буде представлено пропозицію скасувати всі міжнародні кінноспортивні заходи на територіях Росії та Білорусі, щодо саміту СпортАккорд, про його відміну у Росії вже оголошено офіційно.

У свою чергу, Андрій Мілованов, Михайло Пархомчук, Юлія Пархоменко від імені українських кіннотників висловили Інгмарові де Восу щиру подяку за моральну підтримку. Цей дружній жест наразі дуже важливий для країни, в якій спротив агресору оказують не лише збройні сили, але й національна поліція, і пересічні громадяни. Щодо санкцій, які FEI планує запровадити проти Росії та Білорусі, попри безліч друзів серед спортсменів цих країн, українці вважають такі заходи справедливими. Ігнорування злочину призведе до створення прецеденту, що загрожуватиме людству новими кривавими конфліктами, наголосили очільники ВФКС. «На жаль, ситуація, що склалася, не дозволяє нам цього року провести в Україні Генеральну асамблею FEI – зауважили керівники Всеукраїнської федерації кінного спорту у відповіді на зворотній лист Інгмара, — але ми щиро сподіваємося повернутися до розгляду цього питання після нашої перемоги». 

Автори подячного листа на адресу FEI разом з усією кінною спільнотою України вірять у силу нашої армії та моляться за свою країну, а дружня підтримка з боку світового суспільства ще більше загартовує нашу міць та віру. Разом переможемо!

Київ, Херсон, Харків, Миколаїв, Суми, Житомір, Вінниця, Одеса та інші міста нашої України – тримайтесь!! Потрібно вистояти, зберегти людей, коней. Хто тільки міг уявити – вчора Харків – Кінний фестиваль, Київ — святкування 30-річчя ВФКС, а сьогодні – війна і ми відстоюємо право на життя, але перемога буде за нами!

Слава Україні! Героям Слава!