Початок сезону міжнародних змагань з конкуру у 2023 році: Олександр Продан – член збірної команди України

У лютому 2023 року у бельгійському містечку Лір відбулися турніри з подолання перешкод для закритих приміщень.

В програмі було заплановано чимало цікавих маршрутів у категоріях CSI1*, CSI2* та CSIYH1*, але українських конкуристів, серед яких багато читачів нашого журналу, звичайно цікавить виступ наших спортсменів.

У змаганнях категорії 2* взяли участь двоє представників України. OleksandrProdan, разом з яким на старти були заявлені Moneymaker van’t Meulenhof (nr/nr), Liarada S (Diarado/Amke S) та Nouvelle d’Or van’t Misthof (Dore van’t Zorgvliet/Forca van de Mespel), стартував у 8 видах програми турніру. Другий атлет, який виступав під прапором України, Andre Schröder у парі з Allegro (Cristallo/Allegra) взяв участь у 3-х конкурах, і ще два пройшов разом з Rosenhof’s Spartacus (Sandokan 290/Lima 38).

Редакція журналу звернулась до Олександра Продана з проханням коротко прокоментувати свої виступи:

«Для 12-річної кобили за кличкою Liarada розповів Олександр — ми запланували 3 маршрути висотою 140см. Це мій другий старт з нею в дуеті, тому основним завданням було пройти їх так, щоб краще взнати та відчути, зрозуміти яка їзда їй краще підходить. Перший день пройшов вдало. На маршруті ми не мали помилок за які судді нараховують штрафні очки, а за показником часу наше місце в турнірній таблиці було 6-м. Другий день був для нас, так би мовити, тренувальним, з тим, щоб дати кобилі більше впевненості — результат 0 штрафних. Щодо заключного, фінального маршруту, то тут вдача була не на нашому боці. Завдяки допущеній помилці ми не змогли потрапити у перестрибування. Втім, я дуже задоволений своєю партнеркою, нашою взаємодією, тим паче, що наша співпраця триває всього декілька місяців».

Пара Prodan — Nouvelle Dor vant Misthof також склалася нещодавно, у червні 2022 року, тому стабільних результатів продемонструвати вона ще не встигла. На бельгійському турнірі однораундовий конкур з висотою перешкод 140см. вони пройшли з результатом 3/81.11 (34 місце з 63), а в іншому виді програми, на маршруті з висотою перешкод 145см. пара фінішувала з показником 22/91.25, що звичайно не дало змоги взяти участь у перестрибуванні. Проте виступ у двораундовому конкурі був вдалим – 16-е місце з 46 можливих з результатом 0/45.84/1/40.56. «Завдання для нашого виступу з моєю основною напарницею Nouvelle було наступне: перший маршрут 140см., а надалі вже 145LR, й, в залежності від результату, вирішувати доцільність наступного старту. Кобила досить «гаряча», тому потребує особливого підходу у плануванні тактики проходження кожного маршруту, саме тому перший день був для нас, так би мовити, тренувальним, на досягнення врівноваженості, впевненості. Однак основний для нас маршрут 145LR нам не вдалось відпрацювати на всі 100%, а звідси й рішення в останній день спуститись на висоту 135см.».

У дуеті з Moneymaker’ом наш Олександр виступає лише з середини минулого року, проте ця пара вже встигла взяти участь у низці змагань, в тому числі у категорії 5*. На арені Ліру Продан в парі з Moneymaker’а спочатку відстрибав без штрафів однораундовий конкур з висотою перешкод 145см. та посів 7-е місце з 33-х учасників. В останній день турніру український дует стартував у Гран Прі, де висота перешкод також складала 145см., та завершив цей виступ з гідним результатом 3/84.03, що відповідав 18-му місцю з 49 учасників.

У перерві між змаганнями у бельгійському Лірі наш конкурист Oleksandr Prodan та Moneymaker van’t Meulenhof (nr/nr) встигли спробувати сили на ще одному значному конкурному шоу. Йдеться про Опглабек (Бельгія), де відбулися зимові старти у подоланні перешкод категорій 1*, 4*.

Це випробування було більш складним ніж у Лірі, адже висота перешкод на чотиризіркових змаганнях коливається від 140 до 150 см. Український дует стартував лише в одному виді програми — однораундовому конкурі з перестрибуванням. Як не прикро, до перестрибування наша пара не потрапила, «заробивши» 4 ш.о. в основному раунді. Цей результат дорівнював 19-му місцю серед 25 учасників. «З третім моїм основним чотириногим партнером — жеребцем Moneymaker — ми завжди беремо участь у змаганнях протягом всього двох днів — наголосив Олександр. Вже вдруге ми з ним беремо участь у Чемпіонаті Світу серед ліцензованих жеребців. Перший раз це було CSI5*-W в Mechelen наприкінці 2022 року, а цього разу це вже у Zentower Park в Бельгії й рівень CSI4*. Незважаючи на отримані 4 штрафних на маршруті, я задоволений його впевненим поводженням під час долання перешкод, його технікою та потужністю самих стрибків».

На запитання редакції журналу щодо поточних завдань та участі в низці міжнародних змагань у наступні місяці Олександр сказав:

«Найближчий турнір з Moneymaker vant Meulenhof — це CSI5* — Paris (FRA), 17 -19 березня (CSIU25-A), до речи, на який заявлена й Анастасія Бондарева. Надалі знов Лір — CSI2*, й Кубок Націй CSI3* у Gorla Minore».

 

Нам залишається побажати Олександру вдалих стартів.