Полтавщина радує відкриттям нового клубу (випуск журналу №52)

Марина Матвєйчук

Фото Тетяна Откидач

с. Поділ, Миргородський район, Полтавська область.

До відкриття клубу готувались дуже ретельно і вся суддівська бригада, спортсмени це відмітили. Конкурне поле з пісочним покриттям, новий, щойно пофарбований комплект перешкод, огорожа на розминочному полі, розбірні денники та денники в стаціонарній стайні, під автотранспорт викосили траву на стоянці. Не забули власники клубу і про кімнати для розміщення суддів, створення санітарно-гігієнічних умова для проживання. Спеціально до цієї події побудували альтанку, яка замінила нам їдальню. Від всіх учасників одразу велике спасибі за кофе машину (цукор та сливки також були), а млинці з сиром! просто чудові! Суддівську бригаду повністю забезпечили оргтехнікою. Начебто дрібниці, але і про них адміністрація клубу потурбувалась – дошка інформації, колонка з мікрофоном, ємність з водою та мийка для коней, вільний доступ як до сіна, так і до свіжоскошеної трави – таким не кожен клуб може похизуватись. Микола Зозуля та його донька Вікторія (вона ж директор клубу) зробили все, щоб учасники змагань відчували себе комфортно.

Старт було призначено на 29 травня, а за прогнозами – дощ. Ввечері 28-го скрізь полихали блискавки, рано вранці 29-го на небо було страшно дивитись, але щастя було на нашій стороні. О шостій ранку пройшов сильний п’ятихвилинний дощ, добре полив конкурне поле і надалі … ні жодної краплі! (Ось так і вір прогнозу погоди).

А зараз безпосередньо про змагання.

На відкриття нового клубу «Вікторія» приїхали вершники з трьох областей: Дніпропетровської, Запорізької, та, звісно, Полтавської і серед них, самі юні Пацаган Софія (КСК «Замкова гора» м. Лубни) и Денисенко Кароліна (КК «Деймос» м. Запоріжжя).

У першому маршруті, висотою 70 см. стартувало 11 спортивних пар і перше місце виборола Грядун Юлія («Amines Stable» м. Запоріжжя). Вершниця з м. Нікополь Дніпропетровської області Лобода Тетяна (КК «Біла Підкова») посіла 2-ге місце, а трете — Долженко Аліна (кінноспортивна секція ДКЗ №62, Полтавська обл.).

У другому маршруті висотою 90 см 14 вершників боролись за п’ять призових місць, і боролись, треба сказати, самовіддано, бо різниця у часі між першим та п’ятим місцем була менше 4-х секунд. Призові місця розподілились наступним чином:

1 – Розсоха Володимир та Джеллі (Релакс Парк «Верхоли», с.Соснівка ,Полтавський р-н);

2 – Кононенко Альона та Адвокат (КК «Деймос» м. Запоріжжя);

3 – Поздняков Ростислав та Беатріче (КСК «Golden Horse» м. Кременчук);

4 – Андреєва Оксана та Шелл (КСК «Golden Horse» м. Кременчук);

5 –  Грядун Юлія та Афіна («Amines Stable» м. Запоріжжя).

Призовий фонд на перший та другий маршрути був виділений КК «Вікторія», а нагороди вручала директор клубу Зозуля Вікторія, яка одночасно виконувала і обов’язки судді на старті .

Найбільш цікавий третій маршрут висотою 100см. з «Джокером» зібрав сім спортивних пар. Перші три вершники спробували подолати «Джокер», але ці спроби виявились невдалими. Інші, дивлячись на них, вирішили не ризикувати і заключною перешкодою для них стала та, що передбачалась схемою. Вдача була на стороні Позднякова Ростислава, у якого під сідлом стартувала Беатріче (КСК «Golden Horse» м. Кременчуг). Друге місце, поступивши переможцю по швидкості проходження маршруту, посіла Андреєва Оксана та Шелл, вони представляли КСК «Golden Horse» м. Кременчуг. Трете місце залишила за собою представниця кінного клубу «Деймос» з міста Запоріжжя Маяцька Вікторія — вона виступала на коні з кличкою Олігарх. Призовий фонд для цього маршруту надало приватне підприємство «Агроекологія» Шишацького району Полтавської області в особі директора Антонець Семена Свиридоновича — заслуженого працівника сільського господарства України.

Чудовий кінноспортивний старт порадував і учасників і глядачів. Всі переможці та призери від організаторів змагання отримали медалі та цінні призи. Їхати по домівкам не хотілось, доброзичливі господарі змогли забезпечити дуже теплу, домашню атмосферу. Сюди, без сумніву, буде бажання знов приїхати, тим більше, що банька практично готова.

Микола Володимирович! Вікторія Миколаївна! Велике вам спасибі за свято!