Royal Windsor Horse Show 2023

Тетяна Маринич

У Великій Британії 15 травня завершилося традиційне Royal Windsor Horse Show 2023. Вперше таке шоу відбулося у 1943 році у форматі звичайної виставки коней та собак, метою якої був збір коштів на потреби фронту. З часом формат змінювався та розширювався. У наші дні в програмі цього заходу можна знайти не лише виставки коней, а й кінні ігри, показові виступи кіннотників, театралізовані вистави за участю коней, а також спортивні змагання з конкуру СSI5*, виїздки CDI4*, драйвінгу, пробігам. Турніри відрізняються прекрасною організацією, до того ж вважаються вельми престижними, тому склад учасників, особливо конкуристів, тут завжди буває не просто зірковим, а суперзірковим.

В цьому році програма для конкуристів складалася з 6 випробувань, та найцікавішим з них, звичайно ж, був Ролекс Гран Прі — однораундовий конкур з перестрибуванням, з висотою перешкод 160 см. Участь у ньому взяли 32 дуети вершник-кінь, але подолати основний маршрут без помилок зуміли лише 9 з них. Перестрибування завершили без помилок 5 пар, місця між ними розподілилися згідно з показниками хронометрів. Перемогу здобув відомий швейцарський атлет Martin Fuchs, під сідлом якого стрибав 12-річний голштинський мерин Conner Jei (Connor 48/Verona S). Дует фінішував у перестрибуванні з показником 0/0/33.37. Срібну нагороду 0/0/33.73 виборов представник приймаючої країни Ben Maher. Медаль йому допоміг здобути давній напарник, 14-річний мерин голландської теплокровної породи Explosion W (Chacco-Blue/Untouchable). Третє місце посів дует з Ірландії Bertram Allen — Pacino Amiro (Pacino/Carnone Dancing Queen), який зупинив хронометр на відмітці 34.50 сек.
У змаганнях з виїздки всі призові місця вибороли представники британської школи, щоправда склад учасників цього року був не дуже численним. Довільні композиції представляли лише 10 дуетів, кращим серед яких було одностайно визнано пару Charlotte Dujardin — Imhotep (Everdale/Della d’Ottie). Талановита британська вершниця, яка напередодні виграла змагання у програмі Великого призу, остаточно закріпила перемогу у фристайлі з високою оцінкою 83.200%. Її співвітчизник Gareth Hughes в дуеті з Classic Briolinca (Trento B/Trolinca) отримав також високу оцінку — 80.510%, яка відповідала 2-му місцю. Молодий майстер виїздки Lewis Carrier та його постійний напарник Diego V (nr/nr) вибороли бронзову нагороду з результатом 77.405%.