Щорічна звітна Конференція ВФКС (випуск журналу №51)

Перегорнута ще одна сторінка в історії Всеукраїнської Федерації кінного спорту і дійсно, ця подія залишиться в ній назавжди по багатьом причинам. По-перше тим, що вперше вона проходила за межами столиці нашої держави – в мальовничому Прикарпатті, в Східниці. П’ятизірковий готель «Три сини та донька» в період пандемії мав всі умови прийняти учасників з дотриманням всіх вимог МОЗу України. Але милуватись мальовничою природою, дихати вражаючим повітрям Карпат учасникам Конференції було ніколи. Практично по двадцять годин на добу протягом чотирьох днів тривали запеклі офіційні та неофіційні обговорення нагальних проблем розвитку кінного спорту, самої Федерації, в яких, окрім членів Правління ВФКС, активну участь брали не тільки делегати від відокремлених підрозділів, а й запрошені працівники Міністерства молоді та спорту України, Національного Олімпійського Комітету, місцевих органів влади, гості.

Перша така офіційна зустріч напередодні самої Конференції відбулась з представниками Всеукраїнської Федерації на чолі з її Президентом Андрієм Анатолійовичем Міловановим, який, в першу чергу, привітав всіх присутніх, подякував їм за небайдужість до проблем розвитку кінного спорту та передав слово Генеральному Секретарю Михайлу Антоновичу Пархомчуку. У своєму виступі М.А.Пархомчук детально зупинився на першочергових завданнях ВФКС і відповів на численні запитання присутніх, і це був прямий діалог, без приховування існуючих на сьогодні недоліків в роботі Федерації і шляхів їх подолання.

Відбулась і офіційна зустріч всіх бажаючих з начальником відділу олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту Нельсоном Юрійовичем Гайріяном. Після його промови всі присутні змогли задати будь яке питання і отримати висококваліфіковану відповідь. Основні моменти стосувались діяльності кінно-спортивних шкіл всіх рівнів – від відділень ДЮСШ до шкіл олімпійського резерву — та шляхів комунікації з державним органами влади, громадськими установами.

Для багатьох присутніх несподіванкою стала зустріч з начальником Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської місцевої Ради Вікторією Грецькою-Міргородською та її розповідь про методи співпраці з обласною федерацією кінного спорту Харківщини, яку доповнив Президент федерації Микола Дмитрович Безуглий. В обговоренні прийняла активну участь Президент обласної федерації Хмельниччини Ксенія Новік, Івано-Франківської – Волковецький Степан Михайлович. Багато цікавого розповів нещодавно призначений ВФКС керівник відокремленого підрозділу Луганської області Юрій Гарбуз, поділився задумками та розповів про свій проект також і Олександр Твердохліб.

Такі зустрічі і прямі, відверті розмови напередодні самої звітної Конференції надали можливість в неофіційній обстановці висловити свої претензії та побажання щодо питань подальшої роботи Федерації і посприяли її чіткому проведенню.

Тепер безпосередньо про саму звітну Конференцію

Цей щорічний захід почався з привітання Президента ВФКС Андрія Мілованова, який оголосив, що для участі у звітній Конференції, згідно діючого Статуту, кворум є і запропонував обрати Головою Конференції Безуглого Миколу Дмитровича. Всі, хто мав право вирішального голосу, проголосували за цю кандидатуру одноголосно. Таким чином наділі головуючий, у відповідності до порядку ведення, запропонував обрати Президію Конференції та інші робочі органи. Голова мандатної комісії Віктор Доскич повідомив присутнім, що загальна кількість осіб, які мають право вирішального голосу на Конференції дорівнює кількості наявних членів Правління та делегатів від відокремлених підрозділів, Президента ВФКС та Генерального Секретаря і доповів, що зареєструвалось всього 23 особи з яких: членів Правління 11, Президент ВФКС та 11 делегатів.

Після затвердження всіх регламентуючих документів Конференції головуючий запропонував приступити до обговорення питань, що були внесені до порядку денного.

По першому питанню «Зміни і доповнення до Статуту ВФКС» виступив Генеральний Секретар ВФКС Михайло Пархомчук, який детально, йдучи по пунктам діючого Статуту, ознайомив присутніх з тими змінами, які неодноразово вже обговорювались, в тому числі і на засіданні Правління ВФКС, що пройшло напередодні самої Конференції.

Надалі зі звітною доповіддю звернувся до всіх присутніх в залі Президент ВФКС Андрій Мілованов і, в першу чергу, висловив подяку, що незважаючи на досить тяжкі часи всі змогли знайти можливість та приїхати на Конференцію. Доповідь Президента у більшій мірі була не звітною, а такою, що давала можливість більш детально познайомитись з шляхами здійснення планів та задумів, які були оголошені в його передвиборчій промові у вересні місяці під час виборчої Конференції ВФКС. Крім того він презентував новий бренд-бук Федерації, в тому числі і на новий логотип, а також звернув увагу на нову нагороджувальну атрибутику розміщену на презентаційному столі в залі. Андрій Анатолійович висловив подяку особисто Авраменко Юрію за великий обсяг роботи в цьому напрямку.

Звіт Генерального Секретаря ВФКС робив Михайло Пархомчук і він також більш детально зупинився на поточних та перспективних планах Федерації.

Після обговорення цих основних питань порядку денного слово для звіту було надано члену ревізійної комісії Ірині Пономарьовій, і звіт, так само як і по попереднім питанням що обговорювались, був прийнятий присутніми до відома.

Під час обговорення п’ятого питання – Розгляд скарги А.Білого на рішення Правління ВФКС від 22.10.2020 року щодо зміни керівника відокремленого підрозділу ГО «ВФКС» в м. Києві, крім доповідача М. Пархомчука, який пояснив причини такого рішення Правління ВФКС, з «гарячою» промовою виступив Валентин Ничипоренко, який підкреслив, що бути членом ВФКС, її віце-президентом, і на цю ж організацію неодноразово подавати позиви до суду – це просто виходить за межі розуміння. Крім того, виступаючий запропонував глибше на цю ситуацію поглянути і підкреслив, що незважаючи на неодноразові спроби і Президента, і Генерального Секретаря ВФКС після виборів налагодити взаємовідносини і співпрацю, А.Білий давав негативну відповідь і продовжував свою роботу по розколу Федерації. У зв’язку зі сказаним, В.М. Ничипоренко вніс пропозицію рішення Правління підтримати. До речі, за це рішення «за» проголосувало з 23-х осіб, які мали право вирішального голосу, 20 осіб, «проти» – 0, «утрималось» — 3 особи.

Шосте питання, що було винесено на Конференцію, також стосувалось скарги А.П. Білого на рішення Правління ВФКС від 22.10.2020 щодо його відкликання  з посади віце-президента ВФКС та поновлення на цій посаді. З цього питання роз’яснення причини такого рішення Правління надав Президент ВФКС  А. Мілованов, який наголосив, що після виборчої Конференції в вересні місяці і обрання на наступний термін нового Президента, нового складу Правління, посад віце-президентів не передбачено, у зв’язку з чим і було відмовлено А.Білому в поверненні даної посади, так само, як і іншим віце-президентам минулого скликання. За цю пропозицію проголосували 21 особа, а 2 особи утримались.

Таким чином по всім питанням порядку денного звітної Конференції ВФКС рішення були прийняті більшістю голосів і вона була оголошена закритою.

Ну а буквально за декілька годин, всі, хто приїхав в ці дні до Східниці, зустрілись на Гала-вечорі.

Розпочав вечір член Правління ВФКС Юрій Авраменко і передав слово для привітання Президенту Федерації Андрію Мілованову та представнику Міністерства молоді та спорту України Нельсону Гайріяну.

За дорученням Президента НОК України, олімпійського чемпіона Сергія Бубки, учасників конференції та Гала-вечора привітав голова Відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, який, несподівано для всіх присутніх, взяв в руки свій телефон, підніс його до мікрофону і на виклик відізвався сам Сергій Назарович, який, як з’ясувалось пізніше, очікував на цей телефонний дзвінок. В своєму привітанні Президент НОК України підкреслив, що підтримка національних федерацій є стратегічним напрямком діяльності Національного Олімпійського Комітету, тому й надалі ми будемо тісно взаємодіяти, активно реалізовувати наші програми підтримки й сприяти розвитку кінного спорту. Наприкінці своєї промови С. Бубка побажав усім учасникам форуму конструктивних ідей та плідного обговорення, міцного здоров’я, нових звершень та також всього найкращого номінантам церемонії нагородження, для яких НОК підготував цінні подарунки.

Основною, урочистою частиною Гала-вечора стала безпосередньо сама церемонія AWARDS-2020

Першою на червону доріжку залу де проводилась ця церемонія ступила нога самої юної учасниці, чемпіонки України з виїздки в категорії «Діти» ТЕТЯНИ СОКОЛОВОЇ, яка, звичайно, дуже хвилювалась приймаючи з рук Президента Всеукраїнської Федерації кінного спорту відзнаку, але зібралась і у звітному слові побажала всім спортсменам наполегливо працювати і обов’язково досягти бажаних результатів.

Слідом за Тетяною Соколовою ведучій церемонії проголосив: «В номінації «За вагомий внесок у розвиток кінного спорту в Україні» нагороджується КСК «VG Horse Club». Приймати відзнаку вийшли представники цього вже знаного клубу Олександр та Анастасія Чердак, Вікторія Голубєва, які подякували за оцінку їх праці, за організацію такої чудової зустрічі.

Ім’я наступного учасника церемонії нагородження примусило всіх затамувати подих – в номінації «За незламність волі» на червону доріжку викликали Мар’яну Бурак, яка після страшної аварії і довгої реабілітації знайшла в собі сили все ж таки сісти в сідло і виступати на змаганнях.

Світлана Євтехова – майстер спорту міжнародного класу отримала відзнаку ВФКС та подарунок як чемпіонка України з триборства в категорії «Юніори». До речі, вона у 2020 році виборола ще й звання «Володар Кубку України з триборства». Цій невеличкій на зріст дівчинці вистачає сил та мужності займатись такою складною дисципліною кінного спорту та ще навчатись у ВНЗ.

Чемпіоном України також з триборства, але вже серед дорослих, у 2020 році став Петро Плекан і його внесок у розвиток цієї олімпійської дисципліни кінного спорту також було відзначено. Викликаючи спортсмена на червону доріжку ведучий додав, що Петро не тільки знаний спортсмен, а ще й тренер, який готує до стартів молодь, а також запитав його, чи відчувають коні настрій, хвилювання спортсмена. На це питання номінант відповів стверджено і додав, що бажає в новому році здоров’я не тільки спортсменам, тренерам, а і їх чотириногим партнерам.

Чемпіонкою України, але вже з наступної олімпійської дисципліни – виїздки, в році що минає, стала Анна Дяченко, за плечима у якої багаторічний стаж та не одна сотня стартів. До речі, Анна також наприкінці року стала і володарем Кубку України. Всі без винятку аплодували цій красуні під час вручення відзнаки Всеукраїнської Федерації кінного спорту та подарунку від НОКу України. Навзаєм Анна побажала всім присутнім добра, любові та привітала з прийдешніми святами.

Назва наступної номінації — «Тренер — відкриття року». З вуст ведучого лунає прізвище Ірина Харченко і він продовжує: «Всі знають Ірину не тільки як спортсменку, а вже і як тренера – її вихованку Тетяну Соколову ми вже сьогодні привітали. Тому бажаємо нових досягнень і перемог на міжнародній арені», а у відповідь Ірина побажала всім спортсменам залишаться на коні.

Поступово надійшла черга до кращих виїздкових вершників в молодіжних категоріях. На червону доріжку отримати відзнаку викликають юніорку Олександру Потіенко, яка вже біля 10 років займається кінним спортом і вже має чемпіонське звання. Поряд з Олександрою в цей урочистий момент в залі був її вірний помічник – батько.

Настає черга юнаків, і кращім виїздковим вершником року визнано Данила Коновалова, на долю якого випало отримати нагороди не тільки від ВФКС. В цій урочистій обстановці він отримав з рук представника Міністерства молоді та спорту ще й посвідчення майстра спорту України та значок. Однак і це було не все. Несподіванкою навіть для ведучого церемонії став вихід з подарунком віце-президента компанії «Соллі+» та власниці КСК «Соллі+», які вручили Данилу ними запроваджений приз глядацьких симпатій, а Галина Токарева побажала йому плекати та розвивати свій талант. Після бурхливих оплесків ведучий не утримався і спитав у юного вершника ким він себе бачить в майбутньому, на що отримав відповідь: «бажаю залишитись в кінному спорті, досягти успіхів і надалі бути тренером як мої батьки».

Не всі номінанти з різних причин змогли приїхати в Східницю щоб взяти участь у такій урочистій церемонії, тому ведучий попросив передати їм відзнаки і оголосив наступні прізвища: Костянтин Боярко, Костянтин Рудий та Вероніка Кучеренко – нагороди Вероніки були вручені її тренеру Ірині Пономарьовій.

На цій мажорній ноті під звуки всім відомої мелодії гурту “Queen”- «We are the Champions» урочиста частина Гала-вечора була закінчена.

Надалі всі присутні до пізнього вечора мали змогу в невимушеній обстановці поздоровити один одного з прийдешніми святами та поспілкуватись, і всі до одного відзначали неординарність події, її доцільність та користь і бажали Всеукраїнській Федерації не збавляти оберти і так само, як і з моменту виборчої Конференції у вересні, плідно працювати надалі.

Доцільність проведення щорічних Звітних Конференцій ВФКС саме в такому форматі підтвердила практика, усні висловлювання присутніх, а також велика кількість схвальних відгуків, що були розміщені на сторінках засобів масової інформації.

«Напередодні Різдва ми стали учасниками звітної конференції Всеукраїнської Федерації кінного спорту. В роботі нашого відокремленого підрозділу (Хмельниччина) виникало багато питань, на які дуже складно знайти відповіді на місцевому рівні. І можливість обміну досвідом із іншими регіонами стала надзвичайно корисною. Три дні ми спілкувались у колі однодумців. Окрім офіційних зустрічей було також багато бесід в неформальній обстановці і ми мали змогу обмінятись ідеями, проектами і обговорити шляхи їх реалізації. Вишуканий Гала-вечір був останньою урочистою подією нашої конференції. Привітання найвизначніших постатей цього року було дуже ефектно. Сподіваюсь отримання такої нагороди стане стимулом для спортсменів і тренерів у наступному році.

Щиро дякуємо організаторам за проведення конференції у такому форматі, віримо, що це допоможе об’єднати нас у єдину спільноту, що рухається до спільної мети без непорозумінь і упереджень!, а проведення конференції у виїзному форматі перетвориться у гарну традицію!»