Шлях до майстра спорту: Тимофій Тищенко (випуск журналу №55)

Тищенко Тимофій почав займатись кінним спортом в 2012 році коли йому було всього 7 років. Це було спочатку лише хоббі. З появою сильного спортивного коня Кольта, коли Тимофію вже було 11років, почалась спортивна кар‘єра молодого талановитого вершника. Саме з цим конем Тимофій брав участь у всіх національних змаганнях. З 2016 року під час літніх канікул він виїздив на тренування до Німеччини, а також брав участь в міжнародних змаганнях. В 2017 році Тимофій на Кольті стає кандидатом в майстри спорту, подолавши безпомилково маршрут висотою 130 см на всеукраїнських змаганнях «Equides Cup“.

Далі, в тому ж 2017році, на Чемпіонаті України в категорії «діти» Тимофій посів почесне 3-е місце, отримав місце в дитячій національній збірній команді України з конкуру і вирушив на Чемпіонат Європи, який відбувався в Словаччині, в м. Шаморін. У складі команди з 4 вершників: Тищенко Тимофій, Тищенко Ілля, Рибін Ілля та Яромола Дар’я вони тоді посіли 14-е місце серед 19 представлених команд.

Далі було багато успішних змагань для Тимофія і в Україні і за кордоном. Тільки у 2018 р він став срібним призером Чемпіонату України серед дітей. У скарбничку досягнень лягли 1-е місце в CSI 1* в м. Ферден (Німеччина) на коні Кассандра, 2-е місце в Гран Прі CSIO-Ch з Кольтом в м. Хаген, (Німеччина), а також участь у Чемпіонаті Європи з подолання перешкод для дітей в Фонтенбло, (Франція).

Надалі знову низка національних та міжнародних змагань, де молодий вершник наполегливо працює над вдосконаленням своїх професійних навичок.

З 2021 року Тимофій починає тренуватись з відомим українським вершником Олегом Красюком, внесок якого у розвиток кінного спорту був відзначений під час святкування 30-річчя створення в нашій незалежній державі Федерації кінного спорту.

У 2021 році Тимофій бере участь у Чемпіонаті Європи серед юнаків у Віламора (Португалія), стартує в Оліві (Іспанія) — CSI1* Bronze Tour Final і посідає 8-е місце, а в програмі Гран-Прі з висотою перешкод 140см в основному маршруті та перестрибуванні він не отримує штрафних очок. Це був дуже вдалий турнір для юного 

У відповідності до Наказу Міністерства молоді та спорту України від 21 грудня 2021 р. № 4906 Про затвердження Складу національних збірних команд України з літніх олімпійських видів спорту на 2022 рік Тимофія Тищенко зараховано до резервного складу, а також, згідно з вимогами діючої в нашій країні спортивної класифікації, наказом Міністерства молоді та спорту України, вже на початку 2022 року Тимофію Тищенко було присвоєне звання Майстра спорту України.

Додаток до наказу № 97 Мінмолодьспорту «Про присвоєння спортивного звання «Майстер спорту України» від 13.01.2022

СПИСОК спортсменів, яким присвоєно спортивне звання «Майстер спорту України» з олімпійських видів спорту:

І ми тренери, і його сім’я, без підтримки якої здобути таке звання було б просто неможливо, і друзі поздоровили Тимофія і, звичайно, побажали подальших успіхів.

Попереду в талановитого спортсмена ще багато здобутків і перемог – ми в цьому не сумніваємось, адже справжній спортсмен не зупиняється на досягнутому.

P.S. Слід додати, що Тищенко — це справжня молода династія українських конкуристів, адже п’ятеро молодих спортсменів з однієї сім‘ї займаються цим прекрасним видом спорту на професійному рівні і кожен з них вже має свої здобутки.

Редакція журналу також поздоровляє Тимофія з присвоєнням цього почесного звання і бажає йому подальших успіхів!