Старти українських вершників, які виступали у міжнародних змаганнях з виїздки на поні у 2023 р.

Напередодні найвідповідальнішого старту сезону – Чемпіонату Європи, вершниці, які виступають під прапором України, взяли участь у традиційному міжнародному турнірі з виїздки у Довілі (13-16.07, Франція). 

У «Командному призі», де стартували 10 дуетів, Serafyma Purtova і Tackmann’s D-Jay (D-Day AT/Rapsody K) були 8-ми з оцінкою 64.714%, Mariia Rybachuk та Crommentuyns Fuego (Heitrak’s Marvin/Kooihuster Selmina) з результатом 63.857% посіли 9-е місце. З об’єктивних причин змагання продовжив лише один наш дует, і у «Особистому призі», де кількість учасників скоротилася до 9-ти, Rybachuk та Crommentuyns Fuego наїздили 65.000%, що відповідало 7-му місцю. На жаль, можливість продемонструвати довільну програму надавалася 6-ти кращим дуетам, тож українські вершниці участі у цьому тесті не брали. Всі призові місця у фристайлі посіли дуети з Нідерландів: Sophie van der Steen та His Royal Badness DK (Hesselteichs Golden Dream/Nina van de Beekerheide) вибороли золото з оцінкою 79.375%, Sanne Glissenaar та Filippo (Kantje’s Carlando/Orchid’s Ducata) з результатом 73.617% отримали срібну медаль, Maddy Dijkshoorn та Hojvejs Casmir (nr/nr) наїздили 72.983%, що відповідало бронзовій нагороді.

З такими, доволі не високими результатами, наші дівчата відправились в Ле Манс на Чемпіонат Європи.

На участь у престижному турнірі, якій проходив з 24 по 30 липня, було заявлено всі три дуети з України: Olesia Volkovetska – N-Constantino v/d Bolkerhoeve (Constantin/Ulysse vh Wilgenbos), Serafyma Purtova – Tackmann’s D-Jay (D-Day/Rapsody K), Mariia Rybachuk – Crommentuyns Fuego (Heitrak’s Marvin/Kooihuster Selmina.

Разом з групою підтримки наші дівчата взяли участь у церемонії відкриття, яка, як завжди, пройшла у дружній атмосфері. Різнобарв’я кольорів навколо, посмішки членів команд різних країн, святкове вбрання додавали драйву.

Ветчек всі наші чотириногі спортсмени пройшли на відмінно, тож у повному складі вийшли на перший старт — це був «Командний приз». 

У Марії Рибачук цього дня їзда не склалася — серед 55 учасників змагань вона посіла 52 місце з оцінкою 61.457%. Нижче своїх можливостей проїхала й Serafyma Purtova, її оцінка 65.114% відповідала 45 місцю. Щодо Олесі Волковецької, вона разом із своїм напарником продемонструвала впевнену їзду та фінішувала на 22-й позиції з результатом 69.286%. Сумарна оцінка української збірної на жаль виявилася невисокою — 195.857%, що відповідало 11-му місцю серед 13 команд-учасниць чемпіонату. Але ми повністю розділяємо слова Олесі Волковецької: «Сьогодні для нашої країни дуже важливо, що українські спортсмени, незважаючи ні на що, продовжують виступати під українським прапором і розвивати, зокрема, кінний спорт України. Для мене надзвичайно цінно, що ми із Марією і Серафимою знову зібралися у повному складі нашої команди. Це був дуже складний рік, сповнений невизначеності, переживань і різких змін, і я дуже вдячна дівчатам за їхню підтримку протягом цього року, а також усім тим людям, завдяки яким команда збереглася і знову заявила на такому високому рівні, що кінний спорт у нашій країні є і буде!».

Перше місце у командному заліку посіла збірна Німеччини з результатом 228.114%, друге команда Данії з оцінкою 217.772%, третіми були вершники Бельгії, їх загальний результат дорівнював 216.057%.

На другий старт наші дівчата вийшли більш налаштованими, і результати дещо поліпшилися. У «Особистому призі» Mariia Rybachuk та Crommentuyns Fuego наїздили 63.270%, це було 49-е місце з 53 можливих, Serafyma Purtova і Tackmann’s D-Jay з оцінкою 66.162% піднялися на 39 місце, а Olesia Volkovetska з N-Constantino знов була 22-ю, їзду цієї пари судді оцінили у 69.189%.

Фрістайл. У третьому виді програми таким чином набув право участі лише один український дует — Olesia Volkovetska та N-Constantino v/d Bolkerhoeve. Рівень виконання довільної композиції був стабільним, оцінка 70.406% вивела нашу молоду вершницю на 18-те місце у Чемпіонаті Європи!

«Для мене це був дуже емоційний Чемпіонат – розповіла нам Олеся. — Звісно, завжди хочеться мати ще кращий результат, однак я впевнено можу сказати, що за минулий рік мені вдалося якісно покращити свій рівень. Завдяки цьому вперше серед українських вершників на ЧЄ я потрапила до фрістайлу! Це були незабутні емоції, я отримала величезне задоволення, змагаючись поруч із найсильнішими поні-вершниками Європи, і я хочу ще раз подякувати дівчатам за їхню щиру дружню підтримку, а також моєму неймовірному партнеру N-Constantino, разом з яким я змогла здійснити одну зі своїх мрій!»

Абсолютною переможницею турніру стала вершниця з Німеччини Lilly Marie Collin. Разом з Cosmo Callidus NRW (Cosmopolitan NRW/Coco Chanel) вона виграла всі види програми, в тому числі фрістайл, оцінка за який була фантастично високою та недосяжною для конкурентів — 86.960%. Срібло у довільній програмі виборола пара з Бельгії Liezel Everars — FS Capelli de Niro (FS Champion de Luxe/FS Donna Gracia), чию їзду оцінили у 80.150%. Ще одна представниця Німеччини Maria Teresa Pohl в парі з Der Kleine Sunnyboy WE (Der Feine Lord/Diva) продемонструвала складну красиву композицію, за яку отримала оцінку 79.780% та бронзову нагороду Чемпіонату Європи з виїздки на поні.