«Тамерлану» – 20! (випуск журналу №53)

У місті Хмельницький вже багато років існує кінно-спортивний клуб «Тамерлан», який починав свою діяльність з 2-х коней, а зараз в його стайнях стоять 36 чотириногих красеня, та ще й 2 поні. Таке поголів’я здатне задовольнити запити не тільки тих, хто бажає провести свій відпочинок разом з цими дивовижними створіннями природи, а й тих, хто бажає піти стежкою кінного спорту.

На кіно-спортивній мапі України КК «Тамерлан» вже знане місце, де проводяться не тільки клубні змагання, а й міського, обласного і регіонального рівня, а також майстер-класи провідних українських та зарубіжних спортсменів і тренерів.

Родина Гарапенчуків докладає багато зусиль щоб такі заходи проходили у душевній, зручній для приїжджих обстановці, за що їм вдячні всі, хто переступає поріг цього клубу.

Чого тільки варті вечірні зустрічі на березі річки біля вогнища, що стали вже традицією, коли всі присутні у невимушеній обстановці можуть поспілкуватись між собою, з суддями і просто відпочити після трудового дня змагань під «живу» музику і зворушливі пісні.

А цього літнього вечора ми скуштували дуже смачний, виготовлений до ювілею клубу, величезний торт та насолодились «живою» музикою.

Ольга Гарапенчук зуміла об’єднати навколо себе багато однодумців і дуже приємно бачити як під час проведення спортивних заходів всі діти намагаються допомагати своєму керівникові і тренеру.

Міцні зв’язки у адміністрації клубу і з Федерацією кінного спорту Хмельниччини, яку очолює член Правління ВФКС Ксенія Новік. Така співпраця однозначно сприяє підвищенню рівня організації і проведення змагань. Так було і цього разу, коли відкритий чемпіонат міста Хмельницький співпав з 20-річчям «Тамерлану». Оргкомітет попрацював на славу, і. в першу чергу, потрібно зазначити, що їм вдалось залучити таких відомих спонсорів як «Торговий дім Євромоторс», «Audi Центр Хмельницький», «Best Restaurant Group» , готельно-ресторанний комплекс «Потоцькі». Магазин кінної амуніції «Жокей» взагалі є незмінним спонсором всіх без виключення змагань у Хмельницькому, да й не тільки. Під час спортивного турніру директорка Клубу Ольга Гарапенчук від свого імені, на честь 20-річчя клубу запровадила призи для коней переможців та срібних призерів всіх маршрутів у вигляді мішків корму.

Приємною подією для всіх хто в ці дні був на території КК «Тамерлан» став виступ каскадерів «Козаки Олега Юрчишина». Карколомні трюки верхи на конях виконували Леонід Ярмусь, Микола Мартюк, Сергій та Валентин Коліух, Ян Кліпп, Олексій Левицький, а також красуні дівчатка Катерина Борисенко, Ангеліна Дзеркаль і, звичайно, сам керівник Олег Юрчишин.

Захоплено спостерігали всі присутні і за вправними рухами каскадерів, які показували майстерність володіння бічем, а наприкінці виступу — за вибудованою на спинах коней пірамідою.

В урочистій обстановці відбувся в перший день чемпіонату офіційний парад відкриття, на якій виїхали верхи, а дехто – пішки, всі учасники змагання. З привітанням до присутніх звернувся начальник управління молоді та спорту Хмельницької міської Ради Ремез Сергій Степанович, який вже не вперше присутній на кінно-спортивних змаганнях. Президент Федерації кінного спорту Хмельниччини Ксенія Новік підкреслила вагомий внесок у розвиток кінного спорту області таких змагань. Директорка клубу Ольга Гарапенчук подякувала спортсменам та всім присутнім за можливість знайти час та відсвяткувати з ними 20-річний ювілей клубу.

Після привітальних слів була представлена суддівська бригада на чолі з головним суддею, суддею національної категорії з подолання перешкод Мариною Матвэйчук (м.Кременчук). До складу ГСК входили суддя національної категорії, почесний суддя ВФКС Віра Кириченко (м.Дніпро), суддя 3 категорії  Світлана Гончар (м.Хмельницький), міжнародний стюард Лариса Калініченко (м. Суми), курс-дизайнер, суддя національної категорії Сергій Пінчук (Дніпропетровська область).

Відкритий чемпіонат м. Хмельницький було оголошено відкритим і перші медалі на церемонії нагородження отримали переможці і призери маршрутів, що вже відбулись.

Даний чемпіонат проходив за підтримки міського голови. У змаганнях прийняли участь спортсмени з Волинської області (м.Ковель, КСК «Фасте»), м. Львів – Lemberg Horse Club», Чернівецької області («Migov Stable»), м. Луцьк («Кінний двір»), м. Житомір («КСК «Домбай»), м. Шепетівка (ПВ Алілуйко»), м. Тернопіль (Західплемконецентр), і, звичайно, найбільша кількість спортсменів представляли КК «Тамерлан».

Дводенна Програма чемпіонату включала маршрути різної складності як для коней, так і для вершників, деякі з яких, доречи, виконали нормативи 3 та 2 розрядів, і, навіть першого.

Серед переможців маршрутів обох днів чемпіонату Вікторія Дуля («Lemberg Horse Club», м.Львів, тренер Олег Семко), Єва Павлівська (Західплемконецентр ДП «Конярство України», м. Тернопіль, тренер Юрій Кондратенко), Наталія Андрущак («Кінний двір», м. Луцьк, тренер Леся Крупа), Тетяна Цвінтарна (КСК «Фасте», м. Ковель, тренер Павло Алілуйко). Але найбільша кількість переможців і призерів припала на вихованців КК «Тамерлан», серед яких Ольга Качан, Марія Супрунова і Поліна Гарапенчук – всі вони тренуються під керівництвом Ольги Гарапенчук.

Доречи, не тільки переможці, а й призери кожного маршруту запрошувались на п’едестал пошани біля пресcволу ВФКС для фотосесії, а після закінчення Гран При його переможницю і призеку Поліну Гарапенчук, якій в цей день виповнилось 17 років, запросили разом з батьками. Під час спілкування з Поліною ми дізнались, що вперше на коня вона сіла в 6 років, а вже у вісім приймала участь у змаганнях і зараз визначилась що хоче своє майбутнє пов’язати з кінним спортом і буде вступати до Національного університету фізичної культури, щоб отримати спеціальність тренера.

Порадувала спортсменів, тренерів, гостей клубу і погода – практично обійшлось без катаклізмів — всі були цьому раді, бо в то й же час по всій Україні гримів грім, полихали блискавки і йшов проливний дощ, а подекуди ще й з градом.

Наприкінці розповіді про чудово проведені дні у КК «Тамерлан» хочеться побажати власникам клубу —

«Так тримати!»