Тетяна Зубарєва, з ювілеєм! (випуск журналу №2)

Народилась наша ювілярка у м. Києві і в дитинстві була дуже спортивною – починала займатись різними видами спорту: фігурне катання, гімнастика, плавання, лижний спорт, а в 13 років відвідування кінноспортивної школи «Авангард» визначило її спортивну судьбу.

Першим тренером у Тетяни була Фролова Таїсія Афанасіївна, яка прищеплювала своїм вихованцям любов до коней, працьовитість та спортивний характер.

Пройшло три роки наполегливих тренувань і Тетяна, разом з Іною Рябоконь,

перейшла вже до конкурної групи Сумцова Анатолія Аврамовича. «Ми вчились конкурній виїздці та оволодівали технікою подолання перешкод. Анатолій Аврамович давав мені можливість стрибати на своїх конях (Полонез, Інерція, Символ) що надавало мені впевненості в своїх силах» — розповіла нам Тетяна.

У 1978 році спортсменка вступає до інституту фізичної культури, а після закінчення починає свою трудову діяльність в кінноспортивний школі «Динамо». Саме тут до її рук потрапляє жеребець Висотник і саме з ним вони вперше на офіційних змаганнях виступають на маршруті висотою 150см.  – це були Молодіжні Ігри у Дніпропетровську. З цим же конем ця спортивна пара, хоча і поза конкурсом, долала свої перші 160см. під час Чемпіонату СРСР серед сільських спортсменів, а незабаром, але вже в парі з конем Погремок, цю ж висоту вони успішно долають під час Кубку України у м. Миколаїв. Такі успішні старти дозволили Тетяні у 1986 році виконати норматив майстра спорту і двічі його підтвердити (зональні змагання у м. Київ, Мінськ, та Чемпіонат України у Дніпропетровську). 4 штрафних на маршруті саме на такій висоті давали право на присвоєння цього почесного звання.

Прийшли 90-ті роки, нових конкурних коней не було і Тетяна, як тренер, зайнялась виїздкою. Успіхи не заставили себе чекати: вдало виступає на міжнародних змаганнях Костянтин Черняк. Три її вихованки — Денисенко О., Соколовська І, та Лищук В. виконують норматив майстра спорту. Крім того Масока Юліана та Вікторія Ліщук отримують ліцензію на чемпіонат Європи і у складі команди їдуть до Франції. Вікторії не пощастило, вони зі своїм чотириногим напарником не змогли пройти ветчек і не були допущені до старту. Що стосується виступу Юліани, то він був досить успішним і отримані результати дорівнювали нормативу майстра спорту – нажаль була затримка з оформленням документів вже по приїзду в Україну і таке звання їй не було присвоєне.

«Хочу поблагодарить замечательного тренера, Татьяну Юрьевну! Человека, который поделился со мной своими знаниями и научил, как добиться успеха. Тренеров, которые всю душу вкладывают в работу, совсем немного. Вы всецело принадлежите спорту и готовы в нужную минуту помочь, дарите стимул своим ученикам становиться все лучше. Желаю долгих лет тренерской карьеры, здоровья, оптимизма». — Юліана Масока.

Хочу поздравить с юбилеем замечательного тренера и прекрасного человека Зубарєву Татьяну Юрьевну. Моего первого тренера, открывшего мне дорогу в большой спорт! Хочу пожелать Вам крепкого здоровья и побед во всем, люблю вас и целую»Вікторія Ліщук.

«Хочу привітати свого тренера Зубарєву Тетяну Юріївну з ювілеєм, побажати міцного здоров‘я, творчого натхнення, життєвої енергії, душевного тепла і талановитих учнів! Також хочеться подякувати Тетяні Юріївні за її кропітку тренерську працю та науку, за набутий досвід, виховання спортивної дисципліни у характері, можливість брати участь у багатьох змаганнях та за відчуття великої дружньої родини, коли я переступаю поріг КСБ «Динамо»! – Альона Горобець

Тетяна Юріївна певний час працювала в бригаді тренерів з сучасного п’ятиборства. Разом з юніорською командою нашої країни їздила на чемпіонат Європи та світу. За досягнуті результати їй було присвоєно звання Заслужений тренер України.

Наразі, ювілей Тетяна Зубарєва зустрічає на своєму тренерському посту в ДЮКСШ «Динамо» – вона продовжує працювати з молоддю і її вихованці постійно приймають участь у чемпіонатах та Кубках України, міжнародних змаганнях. Як тренер Тетяна дуже пильно спостерігає за їх виступами, ретельно вивчає технічні протоколи з тим, щоб надавати професійні поради та покращувати результати.

Бажаймо ювілярці міцного здоров’я та вдалих виступів підопічних!