Українська команда готується до Чемпіонату Світу з Дистанційних кінних пробігів

 

Щоб досягати вагомих результатів потрібно ставити амбітні цілі. А що може бути важливішим, ніж Чемпіонат світу, якщо мова йде про спорт?

Команда, сформована на базі кінного клубу Arion Endurance, нещодавно успішно виконала чергову кваліфікацію в Словаччині.

 

Віталій Скоцик успішно завершив CEI1*100 зі швидкістю 14,6кмг

 

 

Леся Гордієнко фінішувала на дистанції CEI2*120 з середньою швидкістю майже 15кмг\

Спортивний комплекс X-Bionic Sphere, розташований на південному сході від Братислави в містечку Шаморин, наразі є одним з найпотужніших у Європі, оскільки надає тренувальні можливості для 30 олімпійських дисциплін. Попередня назва комплексу була “Hippo Аrena Samorin”, бо починався його розвиток саме з кінного спорту, з подачі відомого словацького бізнесмена Маріо Хоффманна, який є великим шанувальником та діючим спортсменом з дистанційних пробігів. До речі, пан Хоффман теж виступав на дистанції CEI2*120 і нам вдалось перекинутись з ним парою слів на першій фазі.

Комплекс X-Bionic Sphere проводить змагання з пробігів щомісяця з березня по жовтень і вражає як організаційними можливостями, так і красою навколишнього ландшафту. Кінну арену поділено на чіткі зони: для різних дисциплін, а також для «своїх» та для «гостей». Для останніх відведено дві велетенські літні стайні на 440 денників, але є ще 198 зимових денників та 45 для приватних коней. Всередині скакової доріжки знаходяться основні зони змагань: після фінішу ви потрапляєте в зону охолодження, де розсідлують і поливають коней водою, а в зону відпочинку, з якої ви стартуєте на наступну фазу, можна потрапити лише через ветгейт. Тому тут без команди підтримки для кожного вершника ніяк не обійтись, — хтось має переносити амуніцію. На нашому старті було чотири ветеринарні доріжки, але місце дозволяє облаштувати і більше, відповідно до кількості учасників на конкретному старті. Сама скакова доріжка – 18 метрів шириною, довжина кола 1650м. Як на пристойному іподромі, тільки зі штучним багатошаровим покриттям як на конкурних полях.

Нас, спортсменів, найбільше вражають пробіжні траси, бо вони – справжній витвір мистецтва. Ідеально пострижена газонна трава вздовж Дунаю, тунелі в лісосмугах та інтуїтивно зрозуміла розмітка. Траси розраховані на жваву їзду, тому мінімальна швидкість була 14кмг. Для кожного кола – окремий маршрут. Це значно полегшує вершникам моральну складову, бо вони не томляться від одноманітного пейзажу.

Українські вершники виступали на румунських конях, а для цього їздили на тренувальні збори в місто Бакеу, в кінний центр Club Sportiv Ekvestru Decebal, що спеціалізується на пробігах. Наразі вже є домовленості з цим клубом про постійну співпрацю щодо тренування наших пробіжників. Влітку 2023 вже буде набиратись перша підліткова група для поїздки в Румунію.

А наразі ми готуємось стартувати в Італійському Ареццо для виконання чергової кваліфікації на Чемпіонат Світу, а також щоб набиратись досвіду перед проведенням міжнародних змагань з дистанційних пробігів в Бобриці наступної осені.