Українська команда стала на крок ближче до Чемпіонату Світу з пробігів

Минулих вихідних (17-19.02. 2023) в Італійському Ареццо відбувся перший етап культового щорічного Тосканійського Туру, Фестиваль Терра Тоскана. Ці масштабні міжнародні змагання, які організовують пані Кьяра Вівареллі та пан Алессандро Дженералі в Кінному центрі Ареццо (Arezzo Equestrian Centre), славляться неймовірно теплою, майже сімейною атмосферою, прекрасною організацією та взірцевою технічною підтримкою.

Онлайн-застосунок www.enduranceonline.it — це потужний інтернет-ресурс, де можна не лише спостерігати наживо за перебігом змагань, відстежувати вершника на трасі та аналізувати поточні результати, але й бачити повну базу даних про кожного пробіжника, як атлета, так і коня, включаючи перформанс на національних та FEI стартах, накопичений кілометраж та всі технічні результати. От би нам такий застосунок!

Українська команда клубу Arion Endurance у складі вершника Віталія Скоцика та тренера Лесі Гордієнко в Ареццо вже вдруге. На цей раз партнером по дистанції став шістнадцятирічний арабський мерин Яссур, який за свою кар’єру успішно фінішував в Барселоні, Дубаї та інших статусних змаганнях. Коня надав тренер Джорджіо Чінголані з клубу Endurance Marche в Анконі.

Їхати 100 кілометрів на коні, якого бачиш вперше — випробування не з простих. Воно потребує величезного професіоналізму вершника, адже потрібно за лічені хвилини до старту зрозуміти не лише його характер та особливості рухів, але й відчути з яким темпом він може рухатись по дистанції саме цією трасою, саме за цих погодних умов та саме під твоєю вагою і балансом. Поїдеш швидше — кінь може закульгати або не відновити пульс. Поїдеш тихіше — не вкладешся в швидкість. Плюс — величезна відповідальність за чужу тварину. Не даремно пробіги називають шахами кінного спорту! Тому в дисципліні, де потрібно просто фінішувати дорівнює виграти, зайняти тринадцяте місце з дев’ятнадцяти на орендованому коні у змаганні з елітою пробігів — це прекрасний результат, яким наша країна може пишатись.

Найзворушливішим моментом був виступ на церемонії нагородження нашого дорогого друга, судді, який багато разів був в Україні, пана Кевіна Кроука. Він привітав нас з успішним фінішем та наголосив на важливості участі українських спортсменів у світових подіях.

Нашим завданням було завершити дистанцію та отримати допуск на наступний етап до Чемпіонату Світу — CEI2*120, який ми плануємо їхати в Шаморині в квітні 2023 року на румунських конях клубу Club Sportiv Ekvestru Decebal, і ми його успішно виконали. Стали на крок ближче до цієї події.

Фото з дистанції виконані Sportendurance/Oreste Testa