УМОВ МЕНЕ СИЛОМІЦЬ: оповідання

Олена Хохлова

 Багато людей вважають цікавим та захоплюючим заняттям умовити маленьку дитину що-небудь зробити. В хід йдуть обіцянки та цяцянки, лестощі й пестощі, повні кишені вигід і навіть міфічний (а іноді і реальний!) ремінь, але вихователі дитсадків та звичайні перехожі можуть зранку спостерігати результати компромісів, але не чистої перемоги: зелені панчохи із зайчиками під рожеву сукню, маленьку Таню із великим скелетом Валерою у колисці та Андрійка зі справжнім пропелером позаду, хоч і в шапці.

Тепер ви впевнені, що запросто проведете переговори з терористами, після чого вони, осоромлені, здадуться і більше так не будуть. Ги))) Ваша впевненість протримається лише доти вам не випаде вмовити на щось Справжню Живу Конячку.

Пояснюю: кінь за інтелектом — та ж 4-хрічна дитина, з усіма її «нехочунебуду»  і «негайноосьтуди». З усіма капризами, тупотінням і впертістю, з рівними шансами пояснити необхідність дії. Лише за одним але: вага коня сягає 500-600 кілограмів, з усіма наслідками.

Тобто:

  • Якщо дитина прямує категорично не туди, її можна спіймати і переспрямувати. А кінь легко підійме і переспрямує вас, добре якщо акуратно.
  • Налякану дитину можна узяти на руки та заспокоїти. А знаєте, що робить налякана конячка? Теж іде до вас на ручки, і іноді у неї виходить!
  • Гаркнути на неслухняного коня можна також, як і на неслухняну дитину. З тим же результатом)
  • Якщо у дитини забагато енергії — її потрібно вигуляти. Коня – аналогічно. Але почати гуляти кінь може раніше, ніж ви вирішите його відпустити. А бігає він швидко, про що нижче.
  • Несанкціановано втікшу дитину можна наздогнати та знешкодити. Повірте, можна! Бо вона біжить повільніше за 60 км\год , і її простіше втримати, ніж 500 кіло скаженої тушонки. Бо бігаюча конячка — то цікаве видовище взагалі, а ловиться довго, весело і неодноразово, і якщо мотузочок від конячки у ваших руках — це взагалі нічого не значить. Лише одна радість: коли кінь досхочу набігається – сам повернеться. Як і дитина)
  • Якщо ви ведете дитину, ваша пара буде прямувати туди, куди хочете ви. Для цього ж фокусу кінь повинен буди ну дуже вихованим. Бо звичайна картина — ведучий у власному напряму кінь і швидко пересуваючийся володар. Різниця у швидкості пересування)
  • Як згодувати несмачне? Теж майже без різниці. Дитина виплюне бридку кашу у вас і буде щаслива. Кінь зробить з бридкою глистогонкою те ж саме, а різниця — у кількості виплюнутого.
  • Водили дитину на укол? Приготувались до істерики, заплющили вуха… Це ви ще коня не кололи, і ваше щастя, якщо він, як і дитина, не встигне зрозуміти, що коїться. А от якщо встиг — тут вам і стане до потреби уся ваша хвалена дипломатія. І так: навіть якщо вас розмазують по стінах (пам’ятаємо про 500 кіло!), ухиляючись від голки, навіть після відтоптаних пальців та сліду укусу на філейній частині, підльоту у повітря і униз, на коняку не варто ображатися і брати до рук лопату. Бо задоволення затягнеться до ночі, і ця тварюка залишиться неуколотою.

Саме тому на світанку сімейного життя коневласник Маша зовсім не злякалась. Бо усе просто: «дитина – це лише маленька конячка»))