Урочисте святкування 30-річного ювілею Федерації кінного спорту України (випуск журналу №55)
Багато років тому в Україні почалась кропітка, об’ємна робота по оформленню документів та реєстрації Федерації кінного спорту, левову частину якої взяв на себе Анатолій Васильович Бєлов, який на установчій Конференції 13 листопада 1991 року і був обраний її першим Президентом. Посаду віце-президента посів Г.І. Риндич, а Генеральним секретарем обрали Анатолія Шейко. На той час українських кіннотників знали в багатьох країнах світу і вже у наступному, 1992 році, нашу Федерацію приймають до складу Європейської, а у 1993 Генеральною Асамблеєю FEI приймається рішення про прийняття Федерації кінного спорту України до складу цієї міжнародної спортивної організації, яка, до речі, також святкувала свій ювілей, але 100-річний у 2021 році.
Пройшло 30 років з моменту заснування ФКСУ, а для декого це було начебто вчора. Редакція журналу напередодні святкування ювілейної дати мала змогу поспілкуватись не тільки з Анатолієм Васильовичем Бєловим, Геннадієм Івановичем Риндичем, другим Президентом – Володимиром Юрійовичем Монтьєвим, а і з деякими ветеранами нашої Федерації, які, до речі, знайшли можливість прибути на захід, присвячений святкуванню 30-річчя. Завдяки такій роботі стало можливим створення спочатку короткого, а згодом і розширеного відеоролику, який відтворив найбільш яскраві сторінки історії кінного спорту в незалежній Україні – участь у Чемпіонатах Європи та Світу, Кубках Світу, Всесвітніх кінних та Олімпійських Іграх.
Саме 13 листопада, але вже 2021 року, у соціальних мережах та на сторінці журналу «Horses Ukraine» нині чинний Президент Федерації Андрій Мілованов опублікував своє привітання з 30-річним ювілеєм.
Датою проведення безпосередньої церемонії святкування було обрано 17 грудня, бо напередодні до нашої країни з візитом прибув Президент Міжнародної Федерації кінного спорту Інгмар Де Вос, який провів офіційні зустрічі у міністерстві молоді та спорту, у Комітеті Верховної Ради, НОК України – (цій події ми присвятили окремий матеріал).
Місцем церемонії святкування ювілею Федерації кінного спорту України було обрано готельно-ресторанний комплекс «Чумацький шлях».
Гостинна зустріч прибулих українськими музиками та жіночками в національному вбранні, які запрошували гостей випити чарочку та відвідати українського сальця, різноманітних смаколиків, створювала святкову атмосферу вже перед входом у вишукано прибрану залу ресторану. До речі, така ж «доля» очікувала і Президента FEI Інгмара Де Воса.
У всіх запрошених перед початком офіційного відкриття заходу була можливість не тільки поспілкуватись, зустрівши давніх друзів, знайомих, а і сфотографуватись – до їх послуг спеціально оформили фотозону. Цією пропозицією скористались практично всі. На фото, які згодом були викладені на сторінці Дискусійного майданчика у ФБ, можна побачити і спортсменів, тренерів, власників спортивних комплексів, і запрошених офіційних осіб. Така ж сама «процедура» повторилась і в перерві, що була оголошена після першої офіційної частини святкового заходу. Саме в цей час Інгмар Де Вос жодному не відмовив у фотографії з ним, і, зрозуміло, цією нагодою скористалась більшість присутніх.
Перед початком офіційної частини ведучі запросили всіх за святкові столи і надали слово Президенту ВФКС Андрію Анатолійовичу Мілованову, який привітав всіх присутніх зі знаменною датою в житті Федерації та коротенько зупинився на деяких моментах історії. Помітно було його хвилювання, бо він сам в кінному спорті не один десяток років і основна частина подій створення історії пройшла на його очах.
Після вступного слова Андрія Мілованова ведучі запросили на сцену шановного гостя – Президента FEI Інгмара Де Воса і почалась церемонія нагородження тих, хто зробив гідний внесок у створення і подальшу роботу нашої Федерації кінного спорту. Цими нагородами – а це авторські картини майстрів центру народного мистецтва Петриківки — за вагомий внесок у розвиток кінного спорту в Україні та з нагоди 30-річчя заснування Федерації кінного спорту України
були відзначені: (на жаль, з різних причин, не всі змогли прибути на цю урочисту подію і отримати нагороди власноруч):
— основні кінно спортивні комплекси країни на території яких неодноразово проводились не тільки чемпіонати і Кубки України з виїздки, конкуру та триборству, а і ціла низка міжнародних змагань, в тому числі Етапів Кубку Світу: КСК «Parade Allure», «Equides Club», «VG Horse Club», а також команда Солли+ та її вершниця Наталія Святуха за гідне представлення нашої країни на Чемпіонаті Світу 2021 серед молодих коней з виїздки у Німеччині.
— особи, які стояли у джерел створення Федерації і зробили свій внесок у її подальшу роботу – насамперед перший Президент Анатолій Васильович Бєлов, Геннадій Іванович Риндич, Володимир Юрійович Монтьєв, Ірина Анатоліївна Мусієнко, Наталія Борисівна Присяжнюк, Юрій Дмитрович Чертков, Вікторія Повзло, Юлія Пархоменко, Анна Скабард та інші.
— учасники Олімпійських Ігор – Юрій Ковшов, Віктор Погановський, Олег Красюк, Світлана Кисельова, Інна Логутенкова та Олександр Продан.
— ветерани кінного спорту України – Олександр Довгополов, Віра Кириченко, Михайло Киргизов, Володимир Герун, Ірина Шульга, Копилов Вадим, Сергій Дорошенко, Володимир Копилов та інші.
— спортсмени, яким у 2021 році було присвоєно звання чемпіону України або Володаря Кубку України: Анна Дяченко, Данило Коновалов, Костянтин Рудий, Олександра Шликова, Олександра Потієнко, Олеся Волковецька, Анна Пархоменко, Ілля та Андрій Тищенко, Світлана Євтехова, а також Дар’я Губанова, яка отримала нагороду як краща вершниця 2021 року у ДКП. Нагорода Анастасії Бондаревої було вручена батькові – Костянтину Бондареву.
— найбільш активні на сучасному етапі члени ВФКС: Вікторія Грецька-Миргородська, Микола Безуглий, Ксенія Новік, Оксана Самсонова та інш.
Офіційна, так би мовити, частина урочистостей весь час супроводжувалась дотепними жартами ведучих, іграми – наприклад інтерактивна гра «Quiz» подібна телегрі «Що, ДЕ, Коли?», конкурсами для знавців історії кінного спорту.
Загальний подив і незабутнє враження на всіх справила майстерність українського художника Дениса Дитинюка, який на очах присутніх в залі за лічені хвилини намалював картину з зображенням коня і портретом поважного гостя, яку з задоволенням прийняв Президент FEI Інгмар Де Вос.
Перед початком офіційної частини святкувань та в перервах ведучі брали інтерв’ю у багатьох гостей запрошених на цей урочистий захід, серед яких був і член Міжнародного Олімпійського Комітету, перший віце-президент НОК НОК України Валерій Борзов, учасниця двох Олімпіад Інна Логутенкова, ветерани українського кінного спорту, тренери, спортсмени, керівники відокремлених підрозділів ВФКС в областях. А вже практично наприкінці вечора на екрані та на моніторах, розташованих і в нижньому і в верхньому залах, всі побачили короткий змонтований відеоролик з відповідями на поставлені запитання ведучих під час інтерв’ю.
Протягом всього часу проведення урочистого заходу в залах панувала невимушена, дружня атмосфера. У кожного була можливість поспілкуватись з друзями, яких давно не бачили та з тими, з ким спілкувався напередодні свята. Приємно, що в цю атмосферу дуже гармонійно вписалися і наші поважні гості з FEI, а Інгмар Де Вос мав змогу не тільки під час офіційної частини висловити подяку нашій Федерації за запрошення і змогу поспілкуватись з державними та громадськими діячами України в галузі спорту, а і промовити застольний тост.
Вже стає традицією, на щорічній церемонії нагородження за підсумками роботи Федерації, вручати посвідчення майстра спорту України – так було і цього разу. Крім того в цей вечір всі бурхливими оплесками вітали двох присутніх в залі іменинниць – Анну Копилову-Черних та Альону Соловйову.
І, як зазвичай, на будь якому дні народження, головним сюрпризом став іменинний торт — під урочисті фанфари його винесли (вірніше вивезли) на середину залу і запросили присутніх порізати.
Вже після того, як гості скуштували цей витвір кулінарного мистецтва, ведучі запросили всіх присутніх на танцмайданчик, а на сцені з’явився гурт Lucky men. І тільки пізно ввечері їх змінив ді-джей Малевич. Свято підійшло до свого логічного завершення, але приємні спогади від цього вечора залишаться у кожного, хто завітав до «Чумацького шляху».
Це було свято тисяч людей, які зо років створювали історію кінного спорту в незалежній Україні і дуже прикро, що не всі запрошені (зрозуміло з різних причин) змогли бути присутніми.