Відомі спортсмени та тренери України: Борис Аркадійович Трутнев

Сьогодні ми докладніше  розповімо читачам журналу «Horses Ukraine» про відомого львівського спортсмена і тренера, який увійшов до історії радянського та українського кінного спорту.

Народився Борис Аркадійович  26 вересня 1933 р. Його дитинство  пройшло у підмосковному місті Іваново,  де батько працював головою колгоспу. У господарстві було багато коней — то ж,  роботі з ними Борису  довелося навчитися із самого дитинства. Далі він пішов на роботу коноводом до іменитого радянського спортсмена Миколи Олексійовича Сітько.  У 1952 році Борис Трутнев  призивався до армії та потрапив до львівської спортроти – це й визначило подальший шлях життя в Україні, бо після заснування  кінно-спортивної школи  «Буревісник» прийшов туди на роботу. Тож на змаганнях  виступав за це спортивне товариство — у 1956 р. навіть взяв  участь  у  «Спартакіаді  народів СРСР» з  триборства.

Але, але після кількох років роботи спортсмен  вирішив облишити коней та опанувати «громадянську»  професію.

Тільки, як  нам всім відомо, «Кіннотник — це назавжди». Тож, у 1974 році, за запрошенням тодішнього старшого тренера  школи Віктора Дуркота,  Борис Трутнев повернувся у «Буревісник», де пропрацював усе своє життя. Практично одразу він зарекомендував себе як тренер успішних спортсменів. Так у 1976 р. Віктор Дуркот під наставництвом Бориса Трутнева став чемпіоном СРСР з конкуру. У 1977 р.  Степан Смалюх виборов титул Чемпіона  УРСР серед юнаків та став кандидатом у майстри спорту СРСР. У 1978 р.  Олег Данчак виборов титул Чемпіона УРСР серед дорослих  з триборства та  почесне звання  майстра спорту. Надалі до іменитої Львівської команди доєдналися й інші спортсмени, які досягли високих спортивних регалій завдяки наставництву Бориса Аркадійовича. Це — Мирослав Зозуля (мс), Василь Моряк (мс), Роман Білик (мс), Олексій Грибачов (мс), Юрій Дуля (мс) та Петро Плекан (мсмк).

У 1983 році  М.Зозуля, В.Моряк, П.Плекан і Ю.Дуля  виграли Чемпіонат УРСР з триборства у командному заліку. Зокрема,  Юрій Дуля став переможцем в особистій першості із незаслужено забутого зараз кінного вольтижування, у якому Борис Трутнев теж був професіоналом високого класу. Юрій Дуля продовжив свій переможний поступ і далі, успішно стартуючи у різних турнірах з триборства  у складі збірної  команди  України. Відомий усім нам чинний спортсмен, мсмк, багаторазовий  Абсолютний Чемпіон України з триборства, тренер КЗ ДЮСШ «Буревісник» Петро Плекан був беззмінним членом Збірної України з 1987 р, а у 1990 р навіть потрапив до збірної СРСР, що було надскладною, але дуже престижною задачею.

Багато відомих  кінній спільноті України спортсменів, тренерів та очільників кінних клубів отримали «путівку у кінно-спортивне життя» саме завдяки Борису Аркадійовичу Трутневу,  це — мсмк Андрій Стенпковський та Микола Томочко, кмс Ігор Щербатюк та  багато інших.

15 березня 1995 року внаслідок серцевого нападу Борис Трутнев  на 62-му році  раптово відійшов у Засвіти,  але  улюблена справа продовжила життя завдяки колективу його вдячних учнів, бо вже з наступного  року після смерті Бориса Аркадійовича й донині щороку у середині березня ДЮСШ «Буревісник»  проводить змагання « Меморіал Бориса Трутнева», який для наших кіннотників є символічним закриттям зимового змагального сезону у критому манежі.

 Назавжди збережемо пам’ять про тих, чиє ім’я не тільки для львівських кіннотників стало легендарним!

У цьому році, попри воєнний стан та економічні труднощі загальнодержавного масштабу, завдяки Славетним ЗСУ та підтримці спортивного керівництва України й м. Львова, а також, невтомній праці трудового колективу КЗ ДЮСШ «Буревісник»,  вже 28-й  традиційний турнір ми проводимо у березні – цій події  буде присвячена окрема стаття в   поточному номері журналу.

Разом — до Перемоги на усіх фронтах!