Відомі спортсмени та тренери України: Борис Аркадійович Трутнев
Сьогодні ми докладніше розповімо читачам журналу «Horses Ukraine» про відомого львівського спортсмена і тренера, який увійшов до історії радянського та українського кінного спорту.
Народився Борис Аркадійович 26 вересня 1933 р. Його дитинство пройшло у підмосковному місті Іваново, де батько працював головою колгоспу. У господарстві було багато коней — то ж, роботі з ними Борису довелося навчитися із самого дитинства. Далі він пішов на роботу коноводом до іменитого радянського спортсмена Миколи Олексійовича Сітько. У 1952 році Борис Трутнев призивався до армії та потрапив до львівської спортроти – це й визначило подальший шлях життя в Україні, бо після заснування кінно-спортивної школи «Буревісник» прийшов туди на роботу. Тож на змаганнях виступав за це спортивне товариство — у 1956 р. навіть взяв участь у «Спартакіаді народів СРСР» з триборства.
Але, але після кількох років роботи спортсмен вирішив облишити коней та опанувати «громадянську» професію.
Тільки, як нам всім відомо, «Кіннотник — це назавжди». Тож, у 1974 році, за запрошенням тодішнього старшого тренера школи Віктора Дуркота, Борис Трутнев повернувся у «Буревісник», де пропрацював усе своє життя. Практично одразу він зарекомендував себе як тренер успішних спортсменів. Так у 1976 р. Віктор Дуркот під наставництвом Бориса Трутнева став чемпіоном СРСР з конкуру. У 1977 р. Степан Смалюх виборов титул Чемпіона УРСР серед юнаків та став кандидатом у майстри спорту СРСР. У 1978 р. Олег Данчак виборов титул Чемпіона УРСР серед дорослих з триборства та почесне звання майстра спорту. Надалі до іменитої Львівської команди доєдналися й інші спортсмени, які досягли високих спортивних регалій завдяки наставництву Бориса Аркадійовича. Це — Мирослав Зозуля (мс), Василь Моряк (мс), Роман Білик (мс), Олексій Грибачов (мс), Юрій Дуля (мс) та Петро Плекан (мсмк).
У 1983 році М.Зозуля, В.Моряк, П.Плекан і Ю.Дуля виграли Чемпіонат УРСР з триборства у командному заліку. Зокрема, Юрій Дуля став переможцем в особистій першості із незаслужено забутого зараз кінного вольтижування, у якому Борис Трутнев теж був професіоналом високого класу. Юрій Дуля продовжив свій переможний поступ і далі, успішно стартуючи у різних турнірах з триборства у складі збірної команди України. Відомий усім нам чинний спортсмен, мсмк, багаторазовий Абсолютний Чемпіон України з триборства, тренер КЗ ДЮСШ «Буревісник» Петро Плекан був беззмінним членом Збірної України з 1987 р, а у 1990 р навіть потрапив до збірної СРСР, що було надскладною, але дуже престижною задачею.
Багато відомих кінній спільноті України спортсменів, тренерів та очільників кінних клубів отримали «путівку у кінно-спортивне життя» саме завдяки Борису Аркадійовичу Трутневу, це — мсмк Андрій Стенпковський та Микола Томочко, кмс Ігор Щербатюк та багато інших.
15 березня 1995 року внаслідок серцевого нападу Борис Трутнев на 62-му році раптово відійшов у Засвіти, але улюблена справа продовжила життя завдяки колективу його вдячних учнів, бо вже з наступного року після смерті Бориса Аркадійовича й донині щороку у середині березня ДЮСШ «Буревісник» проводить змагання « Меморіал Бориса Трутнева», який для наших кіннотників є символічним закриттям зимового змагального сезону у критому манежі.
Назавжди збережемо пам’ять про тих, чиє ім’я не тільки для львівських кіннотників стало легендарним!
У цьому році, попри воєнний стан та економічні труднощі загальнодержавного масштабу, завдяки Славетним ЗСУ та підтримці спортивного керівництва України й м. Львова, а також, невтомній праці трудового колективу КЗ ДЮСШ «Буревісник», вже 28-й традиційний турнір ми проводимо у березні – цій події буде присвячена окрема стаття в поточному номері журналу.
Разом — до Перемоги на усіх фронтах!