Вітаємо з ювілеєм Валентина Миколайовича Ничипоренко (випуск журналу №51)

Як би у заголовку не стояло прізвище, а тільки ім’я та по батькові, то все одно більшість кіннотників нашої країни здогадались би чий ювілей ми маємо на увазі.

Коли наближається «кругла» дата, то, зазвичай, рідні, близькі, друзі, колеги по роботі намагаються пригадати весь пройдений за ці роки життєвий шлях того, кого збираються вітати. Але сьогодні ми відступимо від традиції і тільки окреслимо так нам близьку сферу діяльності ювіляра, бо без кіннозаводства він не був би Ничипоренко.

Валентин Миколайович у якості співзасновника у 1999 році почав створювати завод буквально з декілька десятків маток. Пройшов час і зараз це знане у всьому кінному світі підприємство.

Такий успіх став можливим завдяки ентузіазму, натхненню і наполегливості, з якою він взявся за справу. Але, безумовно, без працьовитого, злагодженого колективу підняти таке і досягти омріяних висот було б неможливо. А висоти – ось вони. Мабуть нема країни, де кіннотники не чули б кличку Корнет Оболенський — саме від цього жеребця плідника розійшлись по всьому світу його нащадки і успішно виступають на вельми престижних конкурних турнірах. Це стало можливим також завдяки використанню в заводі методу штучного запліднення, у впровадження якого доклав свої зусилля і Олег Мигович, який працює в заводі вже два десятка років.

Але не тільки кличка Cornet Obolensky широко відома кіннозаводчикам. За цей період було вирощено більше 20-ти жеребців плідників з європейською ліцензією, серед яких також і Captain Fire, Lancer III, Artifex, Consolidator, Copperfield, Comme il Faut, Congress та інші. Біля 95% маточного поголів’я – це еліт клас, більшість з якого премійовано у Німеччині. Безліч титулованих зарубіжних спортсменів виступають на вихованцях заводу, основне поголів’я яких придбано під час щорічних аукціонів в Жашкові.

Перелічувати всі досягнення заводу не наше завдання – сьогодні ми слова подяки хочемо сказати Валентину Миколайовичу також і за його вагомий внесок у розвиток вітчизняного кінного спорту.

По-перше — це будівництво і введення в дію 14 серпня 2010 року кінноспортивного комплексу «Parade Allure», комплексу європейського рівня, настільки зручного для проведення змагань, що більшість спортсменів з всіх трьох олімпійських дисциплін з задоволенням сюди приїжджають.

Хочеться зауважити, що наш ювіляр багато років і сам приймав участь у змаганнях з подолання перешкод, чим подавав приклад своїм колегам кіннозаводчикам, власникам кінноспортивних клубів.

По–друге, вагомим внеском у розвиток нашого виду спорту було заснування в свій час на базі клубу кінноспортивної школи, навчання в якій дало можливість юним мешканцям Жашкова долучитись до кінного спорту, пройти певні етапи підготовки та досягнути гідних результатів.

Частину свого вільного часу Валентин Миколайович присвячує громадській діяльності. Другу каденцію він обирається членом Правління Всеукраїнської федерації кінного спорту і приймає активну участь у його засіданнях. Безкомпромісні висловлювання з приводу шляхів розвитку кінного спорту, кіннозаводства, роботи федерації, інших громадських організацій, тільки підвищують його авторитет, так саме як і особиста фінансова підтримка спорту та федерації у вигляді надання приміщення під офіс ВФКС, пільг деяким категоріям спортсменів, безкоштовне харчування суддів, надання нагороджувальної атрибутики, запровадження призового фонду на державних змаганнях в цьому році, та інш.

Бажаємо Валентину Миколайовичу міцного здоров’я, радувати своїх дітей, і ще багато років бути на гребні кіннозаводства!