ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ТА ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ ВФКС ДО СВІТОВОЇ КІННОЇ СПІЛЬНОТИ СТОСОВНО ІДЕЇ МОК ПОВЕРНУТИ РОСІЙСЬКИХ АТЛЕТІВ ДО УЧАСТІ У МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАННЯХ

Шановні колеги!

Спираючись на заяву МОК відносно солідарності з Україною, санкцій проти Росії та Білорусі та статусу атлетів цих країн, ми звертаємось до вас з проханням докласти всіх зусиль в межах ваших можливостей з метою не допустити повернення атлетів та офіційних осіб цих країн до участі у міжнародних змаганнях до остаточної деокупації Української території та закінчення війни.

Ми хочемо навести два аргументи з багатьох на підтримку збереження діючих санкцій:

У заяві МОК стверджується, що російські та білоруськи паспорти не мають перешкоджати їх власникам брати участь у змаганнях. Це твердження ігнорує справжнє значення громадянства. Бути громадянином означає бути членом політичного співтовариства, мова йде про ототожнення з державою та нацією. Існують численні свідчення, у тому числі опитування громадської думки про те, що громадяни Росії підтримують агресію та війну. Таким чином вони розділяють відповідальність за те, що відбувається в Україні. Більш того, у режимах, подібних російському, спортсмени та спортивні чиновники виступають у якості національних представників, й успіхи у спорті використовуються режимом для просування своїх позицій. У Росії спортсмени, які виступають на міжнародній арені, належать до кола політичної еліти й користуються повною підтримкою режиму. Повернення російських спортсменів на міжнародні змагання буде мовчазною згодою агресивної війни проти України.

 

По друге, специфіка російського кінного спорту полягає в тому, що в ньому беруть участь у більшості бенефіциари режиму. Візьмемо, як приклад, Євгена Пригожина та Аркадія Ротенберга. Першому належить приватна армія, відома як ПВК Вагнера, яка звільняє із в’язниць вбивць та ґвалтівників і відправляє їх на війну в Україну. Другий — олігарх, який знаходиться під санкціями та є найближчим поплічником Путіна. Члени їх родин є діючими конкуристами й вони повернуться на спортивні арени, як тільки заборона буде знята. Існує багато інших прикладів.

Відміна санкцій зараз, у найскладніший період війни в Україні, коли Росія готує нові напади, стала б сигналом про підтримку злочинного режиму і не повагою до страждань жертв війни. Ми хотіли б просити вас, як лідерів кінного співтовариства, працювати спільно задля захисту наших цінностей і зробити все можливе, щоб не дозволити цим спортсменам брати участь у спортивних змаганнях, у тому числі в Олімпійських Іграх, до тих пір, поки не наступить мир. Це має стати червоною лінією, яку не можна перетинати.

 

Президент ВФКС                                              Андрій Мілованов

Генеральний секретар ВФКС                     Михайло Пархомчук