2-й Етап Кубку України з подолання перешкод (випуск журналу №52)

Марина Матвейчук – головний суддя, Віра Кириченко_ Фото К’яра Вікторова, Наталія Бобровська

В зв’язку з несприятливими погодними умовами на прохання більшості учасників змагання проводились в критому манежі.

У відповідності до затвердженого міністерством молоді та спорту Регламенту, в Програмі змагань були передбачені маршрути для різних вікових груп вершників, а також для молодих коней. Включення саме останніх було дуже доречним, бо дало можливість вершникам показати, так би мовити, «підростаюче покоління».

У категорії коні 5-ти років стартувало 8 спортивних пар, але для двох з них дана висота та складність маршруту представили певні труднощі і вони на наступні два дні перейшли в змагання «Кубок Parade Allure». З приводу цього, хочу зазначити доцільність, на мій погляд, проведення паралельно з державними комерційних змагань, що в черговий раз підтвердив цей випадок. Безперечним лідером серед п’ятирічок був Стіл Хартс – сірий жеребець гановерської породи від Клінтон Херд та Стелли, якого готує Олександр Іванов – за три дні ні єдиного штрафного очка, включно з перестрибуванням в останній день! Такий результат свідчить про рівень майстерності вершника.

У числі призерів був Сільвер Блу (Май Блу Плеже Дів/Міс Фора), сірий жеребець німецької спортивної породи, якого представляв Василь Зайцев, Бархан (н/в) – стартував під сідлом Кирило Думчикова, а також підопічний Дениса Косика — Люк (Бакарді IIVDL/Кімберлі).

Представляє інтерес і п’ятирічний ольденбуржець Кастелло-II від Кастелано-II та Європи PKZ. На цьому жеребці досить вдало виступила представниця Дергачівської ДЮСШ Марина Гадецька і тільки прикра помилка (долання перешкоди, що не входила до маршруту) не дала їй можливість завершити маршрут останнього дня. Не вистачило ще стабільності, але це зрозуміло – спортивний сезон тільки розпочався — і парі Артем Єрмолін- Кенон (Каннан/Лакосте). В цілому, тобто практично всім коням, які стартували в цій групі, ще не вистачає виїздкової підготовки, і, в першу чергу, помітні помилки у правильності зміни ніг під час руху по маршруту (як правило зад відстає), відмічається нестабільність контакту – коні активно висмикують повід перед підходом до перешкод. Так що попереду є над чим працювати.

Що стосується маршрутів для коней 6 років, то тут найкращій результат показав, якщо до уваги брати суму штрафних за три маршрути, гнідий мерін Ленд Ровер (Джадор/Лавлі-PKZ), якого представив мсмк Костянтин Рудий – тільки у маршруті другого дня пара допустила один раз руйнування перешкоди та отримала 1 штрафне за перевищення норми часу. Костянтину досвіду не займати і манера роботи на маршруті – практично сам підводе коня до перешкод у розрахунок – про це свідчить.

Темно-гніда вестфалка Кареніна (Діамант де Сомелі/Іділія) під сідлом мсмк Василя Зайцева перші два маршрути пройшла без помилок, а в останньому, висотою 130см., жердини двічі падали на грунт. Не зовсім вдалим були стартові дні у Хуанхе (Хідвей/Харіта). Відчувається що ця руда кобила УВП ще не зовсім налаштована на співпрацює з Максимом Токаревим, але будемо сподіватись на їх кращі результати у майбутньому.

В програмі Етапу Кубку України більша частина маршрутів була для різних вікових категорій вершників і саме в них вони могли заробляти рейтингові бали і претендувати на входження до складу команди України для поїздки на чемпіонат Європи.

Категорія Діти. Протягом трьох днів переможцями маршрутів ставали Поліна Ільчинська, Андрій Тищенко та Софія Баклажова. Як в калейдоскопі змінювався ґатунок отриманих медалей призерами, тому говорити про якусь стабільність поки не приходиться. Так, наприклад, якщо перший та другий маршрут Поліна Ільчинська пройшла чисто, то в останньому допустила аж три повали. Ван Сайен Ева в перший день на основному маршруті штрафу не мала, а в другому була виключена. По одному руйнуванню мала на маршрутах Софія Баклажова – її з Рубіном в цьому році ми на офіційних стартах бачимо вперше – а ось останній маршрут висотою 125 см. здолала без помилок і у перестрибуванні, завдяки швидкості проходження, буквально «вирвала» золоту медаль у Андрія Тищенко. У цих двох вершників зовсім різна манера руху по маршруту. Софія завжди йде на грані фолу – іноді здається що кінь її зовсім не слухається. Андрій же надає перевагу спокійному, розсудливому підводженню коня до кожної перешкоди.

Найчисленнішою групою на цьому турнірі була група юнаки, тому заздалегідь її, в залежності від висоти, розбили на дві.

Група IIа (115-125см) – дванадцять спортивних пар боролись за медалі, але отримали їх  протягом трьох днів всього дев’ять. З достойним результатом закінчила змагання Софія Косенко та Атілія, які представляли м.Чорноморськ, КСК Equilife, і це не дивно, бо тренується вона у відомого конкурного тренера Ігоря Рудого. Перші два дні достойну конкуренцію своїй одноклубниці склала Маргарита Надточей в парі з Метеором PKZ, здолавши маршрути без штрафних очок, але у третій день їх спіткала невдача. У числі призерів також були Катерина Очкуренко з Каппою (ОКНТЗ Сумська ДЮСШ), Анна Парімуда (м.Чорноморськ, КСК Equilife).

Висота перешкод в групі II коливалась від 125см. до 135см. і це вже надавало вершникам можливість презентувати себе як майбутніх учасників чемпіонату Європи. Марія Авдєєва з Кантадором – золота та срібна медалі. Без медалей не поїхав додому і Ілля Тищенко, причому в парі як з Касандрою, так і Форсажем. Кінь Унічер допоміг своїй напарниці Анжеліці Канєвській у скарбничку нагород покласти золоту медаль. Здається, впорався з поставленим тренерами Віктором Коломойцем та Мечиславом Подгурським завданням і Артем Цапін, вони в парі з Росомаком демонстрували потужні стрибки і заслужено завоювали 2-е та 3-е місце.

Перемогу в останньому, найскладнішому маршруті здобула пара Тимофій Тищенко з Буено – всі перешкоди були подолані безпомилково і це був єдиний нуль.

IV група – вік коней 7 років та старше. Зазвичай, саме в цій групі виступають найдосвідченіші пари і показані результати це підтвердили, навіть, не беручи до уваги, той факт, що їх була всього мінімальна кількість. Перший маршрут — висота 135см. Не склалось у Олександра Іванова і з результатом 7 штрафних очок разом з Браксис Стар вони займають трете місце. Просто чудово долають дистанцію Костянтин Рудий в парі з Шир Ханом – 1-е місце. Перевищення норми часу коштувало Дмитру Іващенко і Кромвел одного штрафного – 2-е місце. «Проба пера» відбулась. На другий день бронзові призери попереднього маршруту побажали змінити ситуацію і блискуче (без штрафних) проходять обидві фази на висоті 140см. не залишивши Костянтину шансів на золото з його 4 штрафними у другій фазі, до якої, з одним штрафним за перевищення норми часу вже не допускається Дмитро Іващенко.

Завершальний день змагань. Висота перешкод на маршруті Гран При, який встановлено під керівництвом курс-дизайнера Сергія Жогова, дорівнює 145 см.

Першим на бойовому полі з’являєтеся пара Іващенко-Кромвел і одразу після долання першої перешкоди на грунт опускається жердина. Надалі в подвійній системі вони також допускають повал. В потрійній системі Дмитру доводиться використати стек, але це не призвело до руйнування, вершник дуже активно заходить на «канаву» і також чисто. Так, з 8 штрафними, вони і фінішували.

Під другим стартовим номером судді викликають на поле Костянтина Рудого та Шир Хана. В своїй манері – активно підводе вершник коня до кожної перешкоди, у всіх присутніх викликає захоплення долання потрійної системи, і без жодного штрафного пара фінішує. Тепер черга за Олександром Івановим, чи дадуть вони гідну відповідь Костянтину? Так воно і відбулось, незважаючи на не зовсім вдалий вхід в потрійну систему.

Перестрибування оголошується за 10 хвилин після їх фінішу. Висота перешкод піднімається до 150 см. За стартовим протоколом першим випробувати можливості свого напарника доводиться Костянтину Рудому. З перших секунд відчувається його намагання перемогти завдяки швидкості руху по дистанції, але, але все ж таки одна жердина не встояла і впала на грунт – з чотирма штрафними вони фінішують. Ну що ж, тепер все залежить від Олександра Іванова, причому, практично від надійності його нервової системи, бо з технікою долання перешкод все в нормі. Олександр Іванов, начебто на тренуванні, спокійно виїжджає на конкурне поле, оглядає маршрут перестрибування, піднімає коня в галоп і вони перетинають лінію старту. Спортсмен одразу після першої перешкоди дуже активно розвертає коня явно скорочуючи дистанцію, тому зі сторони що здається він буде намагатись її скорочувати і надалі, але ні, досить спокійно але активно підводить в розрахунок свого чотириногого партнера до кожної наступної перешкоди і без жодної помилки вони фінішують. Чудовий результат! Чудове закінчення 2-го Етапу Кубку України.

Буквально за декілька хвилин після фінішу Гран При відбулась церемонія нагородження переможців і призерів завершального дня змагань.

Нагороди вершникам, крім головного судді змагань, членів ГСК, вручали представник міністерства молоді та спорту Олександр Погуляй та член Правління ВФКС Микола Аліфанов. 6 комплектів медалей різного ґатунку отримали спортсмени, які стартували в усіх вікових категоріях вершників та коней, а їх партнерам вручались пам’ятні розетки з логотипом ВФКС. Приємно було спостерігати за сяючими обличчями переможців та призерів, особливо в категорії «діти», які ще не в змозі стримувати свої емоції в момент, коли їх запрошували на п’єдестал пошани.