2-й Етап Кубку України з подолання перешкод

Квітень не дуже гостинно зустрів учасників другого Етапу – хмари та дощик дещо зіпсував настрій. Перший день змагань пройшов саме в таких умовах, але надалі  вийшло сонечко і всі відчули себе комфортно. За несприятливих погодних умов ветінспекцію було перенесено у критий розминочний манеж, що викликало певні труднощі для спортсменів, але всі погодились що це краще, ніж під дощиком на вулиці.

Як і зазвичай, в нашому огляді ми будемо розповідати про результати змагань згідно з категоріями та групами, що були визначені у Регламенті.

Категорія «Діти»

I група. Зовсім «плачевна» картина спостерігалась в цій групі – ніхто з 3-х заявлених спортивних пар: Єгор Тищенко-Форсаж, Вероніка Степанська-Ідальго та Єгор Тищенко з Кольтом не змогли кваліфікуватись для участі у маршрутах наступних двох днів.

I «А» група. У заключний день змагань всього 2 спортивні пари з 5, які стартували в маршруті першого дня, вийшли на старт — Софія Яричевська (КСК «Klimenko Stable») та Поліна Трохимчук (КСК «Молода країна). Обидві пари отримали на маршруті однакову кількість штрафних – по 4, але, якщо Комкор під сідлом Софії допустив руйнування, то Фабіо їх отримав за непідкорення, однак на маршруті перестрибування він не схибив, що дозволило цьому дуету випередити Софію з Комкором, які знов допустили руйнування однієї перешкоди.

Категорія Юнаки

Група II (висота перешкод 120-130см). Найдосвідченішими вершниками в цій групі можна вважати представників команди «Tyschenko Horses Club» Софію Юшкевич, але навіть вона за часом проходження в першому маршруті віддала пальму першості молодому представнику КСК Klimenko Stable Дмитру Мошенському, та Андрія Тищенко з Пякуром, який в заключному маршруті висотою 130см не стартував. Право саме на цій висоті виступити за результатом попереднього маршруту виборола Ніна Сафонова, але дана висота їй з Гідо Блю не підкорилась.

Група ІІ а. На старт першого маршруту вийшло 9 спортивних пар. З висотою 100см не впорався тільки Максим Лучкевич. На наступний день не пройшла кваліфікацію Ксенія Буркотенко. Таким чином кількість учасників у маршруті №5а (висота 115см) становила вже цифру 7. По його закінченню вибув з обійми ще один учасник – Олександра Сіроштан. Таким чином до старту заключного випробування – маршрут №6а – 120см, було допущено шість вершників, три з яких потрапили у перестрибування, завершивши основний маршрут без штрафних очок. Такий самий результат показали Софія Герасимчук та Ганна Ярова. Долю ґатунку медалей вирішив тільки прилад електронного обчислювання часу, який надав перевагу Софії. Бронзу з 4 штрафними отримала Катерина Азарова.

Потрібно зауважити, що протягом турніру в цій групі однозначного лідера ми не спостерігали, попри те, що серед вершників була вже досить досвідчена вершниця Софія Юшкевич. Саме вона в парі Кофі Бін перші два маршрути пройшла без жодного штрафного, а тільки в останньому допустила одне руйнування.

III група — категорія Юніори

Висота перешкод для цієї категорії вершників коливалась від 125 до 135см, але спробувати свої сили на найвищій висоті відважилась тільки Єлизавета Ткачук в парі з Май Леді. Як «блискавка» – саме такий епітет буде доречним, якщо характеризувати стиль проходження маршруту, але на такій швидкості неминучим було руйнування – так і відбулось на останній перешкоді. Вони його завершили маючи тільки 4 штрафних. До речі, попередні два дні ця пара показала результат 4 та 12 штрафних очок. Ілля Тищенко разом з Куражем мали 0 та 12 штрафних, з Касандрою — 4 та 4, а Тимофій у парі з Кедром 0 та 4 штрафних очки.

V група- вік коней 5 років

Навіть серед 3-х учасників, на висоті 115 см. (заключний день), всі присутні змогли спостерігати за перестрибуванням. Воно відбулось між Василем Зайцевим в парі з Акуніним та Едуардом Слободенюком, в якого під сідлом був Корнет Голд, й саме їм не вдалось утримати лідируючу позицію. «Золото» поїхало до м. Суми, а Едуард задовольнився сріблом та бронзою – останню він отримав в парі з Легендою.

VI Група. У змаганнях для коней 6 та 7 років розігрувався один комплект нагород серед 15 спортивних пар, однак тільки 12 вершників в кінцевий день змагань вивели на старт своїх чотириногих партнерів. Для коней 6 років максимальна висота перешкод сягала 125см, але тільки парі Едуард Слободенюк-Капітан Корландо вдалось пройти маршрут без помилок. Серед семирічок висота безумовно, була збільшена до130см, але також тільки один вершник – Олександр Іванов разом з Стилл Хартс не мали штрафу. До речі, загальна кількість штрафних очок в цій групі в цілому коливалась від 4 до 8, проте у загальному заліку розподілення місць мала зовсім іншу картину: 1-е місце посіла пара Едуард Слободенюк-Огано де Руа, 2-е — Олександр Іванов разом зі Стилл Хартс, а третю позицію мали Сергій Лавров і Ромен.

IV група.  Коні 7 років та старше

18 пар ми побачили в стартовому протоколі першого дня змагань й 11 з них пройшли маршрут без єдиного штрафного. До речі, практично всі інші учасники могли похизуватись досить непоганим результатом, що коливався від 2-х до 8 штрафних. Невдача спіткала лише Ігоря Чорного з Блек Вайтом, та у наступному Михайла Пилипенка разом з Картагосом. Золоті медалі отримали Едуард Слободенюк з Ізюмчиком та Євген Лапа з Хай Треком.

Гран Прі

На старт основного маршруту турніру було допущено 16 спортивних пар! Я навіть не можу пригадати, коли на Етапі Кубку України саме в цій групі ми мали таку кількість вершників, які дійсно бажали на початку сезону випробувати можливості своїх коней на висоті 140см. До речі, практично всі учасники, за виключенням Тимофія Тищенко та Іванова Олександра, під сідлом мали по два, або, навіть, по три коні, і це на тлі того, що у Програмі був окремий маршрут для 6 та 7 річок з гандикапом. Це, зазвичай, вселяє надію на хороші результати під час майбутніх міжнародних турнірів. Однак не всі заявлені вершники змогли завершити цей маршрут. Заздалегідь відмовився від участі у розіграші комплекту медалей з Козімо Де Медичі-14 Ростислав Дементьєв; Євген Лапа після руйнування та непідкорення Хай Трека-13 вимушений був покинути бойову арену; Олександр Іванов з Браксіс Стар-12 після декількох допущених помилок відмовився від подальшої боротьби, так саме як і Анастасія Єршова з Даріос де Вескарі-13. Проте 12 спортивних пар вели запеклу боротьбу до кінця! Перший нуль ми отримали від Анастасії Єршової в парі з Кетаном PKZ, які вийшли на бойове поле під четвертим стартовим номером. Наступний 9-й стартовий номер – Євген Лапа з Корамбо-15 також бездоганно пройшли маршрут, але дуже прикро, що буквально на якихось соті долі секунди вони перевищили норму часу, за що отримали одне штрафне очко і не змогли увійти до складу учасників перестрибування. «Стабільність» у 8 штрафних показували наступні вершники. Так було практично до виходу на старт передостанньої пари Ростислав Дементьєв -Артист-14. Всі полегшено видихнули – перестрибуванню бути! Очікуємо результат виступу заключних учасників. Євген Лапа виводить на старт Новеллу PKZ-13. Трибуни вибухнули аплодисментами – є ще одне чисте проходження маршруту!

Всім присутнім тепер залишається тільки спостерігати за розгортанням події на маршруті перестрибування – саме тут має вирішиться доля першого місця. За правилами змагань на старт першою виводить свого підлеглого Анастасія Єршова. На вході у систему вони з Кетаном PKZ допускають руйнування – жердина опиняється на грунті, а це 4 штрафних. Чим відповість Ростислав Дементьєв? Таку саму помилку на тій самій перешкоді допускають і вони з Артистом, але по часу трохи програють.

Слово за Євгеном Лапою. Чи витримають в нього нерви, чи зможе Новелла PKZ допомогти своєму напарнику? Пройдено першу половину маршруту – ні жодної помилки, яка змогла б змусити суддів застосувати штрафні санкції. Здається що пара просувається по дистанції не кваплячись, ретельно долаючи всі перешкоди – і саме ця тактика привела їх до перемоги! Вони вкладаються у норму часу не отримавши жодного штрафного!

Залишається дочекатись церемонії нагородження, на яку вершників виводить шеф-стюард Етапу Кубку України, міжнародний стюард Лариса Калініченко, а нагороди вручає головний суддя змагань, суддя національної категорії Ірина Пономарьова, суддя національної категорії Зоя Смірнова, головний секретар, секретар національної категорії Анна Швецова, курс-дизайнер Сергій Жогов. Із задоволенням викликала вершників для отримання медалей почесний суддя, суддя національної категорії з подолання перешкод Віра Кириченко.