2-й Етап Кубку України з виїздки (випуск журналу №52)

1-4 квітня в КСК «Parade Allure» міста Жашків відбулися 2-й Етап Кубка України, а також Кубок КСК «Parade Allure» та змагання Всеукраїнської дитячої ліги Всеукраїнської федерації кінного спорту. Турнір став яскравим дійством, сповненим емоцій.

Найбільш запеклі баталії розгорнулись серед юнаків та вершників Великого Призу.

В групі «юнаки» виступили 22 учасники. На мій погляд боротьба була дуже цікавою. Вже чітко проглядається перспектива включення до збірної команди України для поїздки на Чемпіонат Європи першої п’ятірки в кожному тесті. Найбільш стабільними були виступи Тетяни Соколової в парі з Енерджі та Данила Коновалова з Концетті та Ла Рейна. Соколова Т. (Харківська обл., м.Харків, «VG Horse Club»,тренер Харченко Ірина) посіла перші місця в Командному, Особистому призі, а також у КЮРі (відповідно 70, 152%; 70,294% та 70,250%). Коновалов Д. (Дніпропетровська обл., м.Дніпро, СДЮСШОР, тренери Максименко Віра та Коновалов Віктор) разом з Ла Рейною в Командному призі були другими (69,040%), в КЮРі третіми (69,845%), а з Концетті в Командному третіми (68,788%), в Особистому призі та КЮРі другими, відповідно отримавши від суддів 70,098% та73,030%. В Особистому призі на трете місце вийшла Костянтинівська Софія (Дніпропетровська обл., м.Дніпро, КСК «Horses of Anastasia», тренер Кармазіна Олександра). В парі з Аквафортесом їх результат склав в цьому тесті 67,206%.

Достойні результати продемонстрував Любомир Якимов (Донецька обл., м.Славянськ, ОСДЮСШОР з кінного спорту, сучасного п’ятиборства та триатлону, тренер Наталія Гуцу) разом з Гурбе та новим конем Савоєм, а також Стольникова Ева (м.Київ, НУБіП, тренер Кисельова Світлана) в парі з конем Фридом. З’явився новий кінь також і у Нікіти Глухого – Iнкредібл, хоча вони ще не змогли впоратись з хвилюванням та показати свої реальні можливості. Тренерам необхідно попрацювати над взаємодією нових пар, більшою переконливістю та чистотою виконання окремих елементів. Таким чином, мені здається, що двоє юнаків – Тетяна Соколова та Данило Коновалов вже мають реальні шанси на участь у Чемпіонаті Європи та навряд чи поступляться своїми позиціями, а щодо інших пар, то їм потрібно докласти немало зусиль в боротьбі за місце в команді.

Аналізуючи загальну картину виступів інших учасників, слід підкреслити досить значний розрив в рівні підготовки лідерів та тих, хто замкнув рейтингову таблицю: від 70-73 % до 44-49%. При цьому 6 учасників не виконали кваліфікаційний норматив і не пройшли до КЮРу. Насамперед, ці вершники демонструють низький рівень базової підготовки – це проблеми з контактом, загальна скутість, порушення ритму на бокових рухах. І вершники, і коні досить напружені, що свідчить про недостатній досвід виступів, відсутність автоматизму під час виконання тестів, невміння концентруватись на загальному малюнку їзди, а також про надмірне хвилювання, невміння продемонструвати переваги свого коня.

В групі юніорів всі три дні впевнено лідирувала мс Анастасія Чердак (Харківська обл., м.Харків, «VG Horse Club», тренер Голубєва Вікторія) з конем Севен. Їх результати 70, 196% в Командному призі, 70,490% в Особистому та 71,965% в КЮРі. Стабільно виступила мс Ірина Сорока (Київська обл., КСК «Буча», тренер Пузько Сергій) в парі з своїм конем Діарал PKZ, посівши два других та одне трете місце з загальним результатом близько 66%. Боровик Діана (Сумська обл., м.Суми, КСК «Суми», тренер Кузнецова Євгенія) з Бебі Роял двічі була третьою, але в КЮРі поступилась Дар’ї Недаві (Київська обл., КСК «OK Райдинг», тренер Ковшова Ольга) на Лангро. Мені дуже б хотілось бачити в цій групі більш високі результати, бо між лідером та призерами розрив складає близько 4-5 відсотків, незважаючи на те, що всі спортсмени досить досвідчені.

В «дитячій» групі в трійку призерів увійшли Шликова Олександра (м.Київ, тренер Ткаченко Світлана) з конем Патріот, Лященко Кіра з конем Віват (м. Дніпро, КСК «Horses of Anastasia», тренер Удовиченко Людмила), Гут Вікторія в парі з Традицією (Львівська обл., КЗДЮСШ «Буревісник», тренер Гут Оксана), а також Байгот Ева з World Class (м.Київ, «Динамо», тренер Масленнікова Анна). В цій групі з семи вершників до Особистого призу «дійшли» всього четверо. І якщо за якість виконання суддями були виставлені досить високі оцінки, то технічна частина виступу тільки в Командному призі у Кіри Лященко досягла 72.2%, тоді як у інших пар вона коливалась від 68% до зовсім проблемних 42%. Мені здається, що на цьому етапі «дитяча» група досить нестабільна і формування команди на чемпіонат Європи може викликати значні труднощі.

В тестах «великого кругу» стартувало 6 спортивних пар і в обох перемогу здобула мсмк Оксана Гусарова в парі з Энріко (Київська обл., КСК «Ранчо Болівар», тренер Геншке Наталія) з результатом 66,326% у Великому призі та 71,435% в КЮРі. На другому місці двічі був мсмк Сергій Пузько, у якого під сідлом стартував Сер Діамант (Харківська обл., ТОВ Харківській кінний завод», тренер Сірож Ольга). Результат цієї пари 64,043% у Великому призі та 69,200% в КЮРі. Доречи, на фінішній прямій Сергій, піддавшись емоціям, взяв повід в одну руку та відверто запросив публіку підтримати його аплодисментами. На жаль, у відповідності до діючих правил змагань, саме це знизило оцінку пари на 0,5 бали за гармонію, яка має коефіцієнт 4. Однак, вірогідно, Сергій вирішив, що краса, безумовно, потребує «жертв».

МС Анна Дяченко разом з Фабулосо (Харківська обл., м.Харків, «VG Horse Club», тренер Ковшов Юрій) двічі завойовували трете місце, отримавши у Великому призі 63,500%, а в КЮРі 68,005%. На коні Сан Аморе Анна мала п’ятий результат.

Відома українська вершниця мсмк Світлана Кисельова разом з Сінтоном залишилась четвертою в обох тестах. Їзда, як то кажуть, не склалась, і парі не вдалося досягти бажаної гармонії в контакті, як і молодому вершнику Роману Балдіну. Саме нестабільність контакту та скутість не дозволили йому потрапити до КЮРу, незважаючи на досить добре «сформований» пасаж. Сподіваємось, що у вершників ще залишилось достатньо часу до міжнародних стартів, щоб попрацювати над помилками.

Хочу відзначити самовіддану працю всієї суддівської бригади турніру та секретаріату. Різні обставини не дозволили приїхати на змагання двом суддям та трьом секретарям. Однак, залучена з резерву Тетяна Левищенко, волонтери Анжеліка Дідковська, Анна Вольська, тренер Наталія Гуцу, спортсмени, представники команд, місцеві судді та особисто Тетяна Шкуринська допомогли нам впоратись. Треба сказати, що найбільший обсяг роботи випав на долю головного секретаря Олени Гук та Ірини Пономарьової. Почесний суддя Ірина Козіна працювала аж на трьох «посадах»: судді, коментатора та журналіста. Нам, доречі, пощастило з дикторами – невимушено звучали голоси Оксани Гут, Анни Вольської, Ірини Козиної, а місцевий суддя Віталій Білозір просто підкорив всіх тембром свого баритону. Під час турніру суддям дуже важливо мати надійний тил у вигляді професійної роботи стюардів та ветлікарів. Так було і в цей раз. Стюарди Андрій та Віктор Пономарьови, ветлікар Наталія Бобровська блискуче впорались з покладеними на них завданнями і своїми порадами допомагали вершникам. Хочеться подякувати також групі фахівців на чолі з Сергієм Трубкіним, які забезпечували відеотрансляцію змагань, та всьому колективу КСК «Parade Allure» за чудову організацію змагань.