2-й етап Кубку «Union Riding Cup» (випуск журналу №53)

Віра Кириченко

Фото Світлана Свірчук

У порівнянні з першим етапом збільшилась кількість спортивних пар, які взяли участь у цьому новому турнірі, запровадженому особисто Президентом федерації кінного спорту Хмельниччини Кенією Новік – дійсно спрацювало «сарафанне радіо», бо, саме головне — рівень організації змагань всі учасники визнали достатньо високим:

— жодного разу жодний конкур протягом трьох днів не було перенесено, або затримано у часі, заздалегідь оголошеному у Програмі;

— курс-дизайнером Сергієм Жоговим, разом з бригадою на полі, вдавалось в дуже стислий час готувати маршрути до перегляду;

— складність маршрутів відповідала кваліфікації спортивних пар заявлених на них.

— до головної суддівської не надійшло жодної скарги, або апеляції стосовно підрахунку результатів; кожний протокол ретельно перевірявся головним суддею Мариною Матвейчук.

 

— переможцям та призерам на церемоніях нагородження вручались медалі, розетки, цінні призи від спонсорів, а в останній день ще й кубки;

— переможців практично кожного маршруту запрошували дати коротке інтерв’ю біля прес-волу Всеукраїнської федерації кінного спорту;

— велась відеотрансляція змагань.

— запрошений на турнір фотограф Світлана Свірчук фотографувала біля прес-волу Всеукраїнської федерації переможців та призерів, а також всіх вершників під час проходження маршрутів і всі фотографії були викладені у вільному доступі в групі;

—  на території комплексу працював магазин кінної амуніції «Еквісервіс», який був ще й спонсором турніру так саме, як і магазин «Жокей» «First Dnipro Brewery».

— ну і, нарешті, ще один плюс – вечірка. Саме під час такого заходу у вершників, тренерів, представників команд, грумів, суддів є можливість вільно поспілкуватись, висловити свої думки, поділитись враженнями, що однозначно сприяє покращенню психологічного клімату під час проведення змагань.

У всіх вершників була можливість обрати в Програмі змагань той маршрут, складність та висота якого відповідала на даний момент рівню підготовки вершника і його коня. Тому, аналізуючи результати, ми умовно поділили всіх учасників на три групи — вершники, які стартували у маршрутах висотою:

а\ від 50 до 90 см.,

б\ від 100 до 110см

в\ від 120 до 140см.

У маршрутах умовної групи А брали участь до 17 спортивних пар, серед яких були і наймолодші учасники турніру: Хомюк Євгенія (КСК «Патріот» м. Рівне – тренер Денис Косик), яка в другий день турніру отримала з рук суддів золоту медаль за виступ в дуеті з Свеном, доречи, саме з ним в парі вони стартували вперше на таких відповідальних змаганнях і цей кінь не підвів свою нову напарницю. Переможницею маршруту №2 була її одноклубниця Аліса Шумаєва з Торою.

У цій же групі стартував і вже досить відомий вершник Олександр Цапін, але під сідлом була чотирирічка Аквітанія і ця нова пара показала гідний результат. Серед переможців на висотах від 50 до 90 см. були представниця КСК «Silver Foal» (м.Кременчук, тренер Геннадій Мартиненко) Вікторія Штереб в парі з Троєю. В заключний день турніру поталанило Софії Койпиш з Вербою (м. Миколаїв, КДЮСШ облради «Колос», тренер Тетяна Пруднікова). Практично без штрафних пройшла всі маршрути, запропоновані тренером Богданом Дзидзан, його вихованка Юстина Пісарчук, в якій під сідлом виступав Стаккатос Бой. Після перемоги в маршруті № 8 в своєму інтерв’ю вона розповіла, що займається кінним спортом з 9 років, а з Богданом тренується вже другий рік і основна частина її тренувань спрямована на відпрацювання взаєморозуміння з конем. Крім цього коня спортсменка виступала також і в парі з кіньми Фашиб та Дрвал. Серед переможців була і представниця КСК «Тамерлан» з м. Хмельницький Марія Супрунова – її тренує Владислав Ромішевський.

Група «Б». Незважаючи на зайняті місця – а вони в основному були першими – лідером в цій групі був Дмитро Тітов, який витупав на Прайді та Кейптауні. Цей вершник вже має достатній досвід стартів на відповідальних змаганнях і саме це він підтвердив на 2-му Етапі Кубку « Union Riding Cup». Достойний результат показали спортивні пари Анастасія Максимець-Копа Колестус, Тетяна Цвінтарна-Колібрі. Не залишились без «золота» Олександр Путілін зі своїм постійним напарником Конвоєм, Андрій Грищенко з Конвалією, Ніна Сафонова з Гідо Блю.

Зазвичай в основній групі, висота маршрутів в якій коливалась від 120 до 140 см., стартували найдосвідченіші вершники, кваліфікація яких відповідає званням майстер та кандидат в майстри спорту, але, так би мовити органічно «вписалась» в цю когорту на даному етапі і другорозрядниця Анастасія Жукова, яка тренується під керівництвом Анни Пархоменко. Разом з Кволіті Чойс вони пройшли безпомилково маршрути висотою 120, 125 та 130см., посівши призові місця, а в заключний день у перестрибуванні нагородою їм стала золота медаль, саме її вони «відвоювали» у таких «креків» як Олександр Іванов, Іван Кирилюк та у свого тренера Анни Пархоменко.

Дуже схвальні відгуки від фахівців ми чули про манеру долання маршрутів та про перспективу у конкурі Анни Пархоменко в парі з Lotus-PKZ, і ця пара підтвердила таку думку. Першій маршрут висотою 130см. вони проходять чисто, так саме як і Іван Кирилюк з Кадрією та Олександр Іванов з Браксіс Стар, але уступають їм в часі і отримують бронзову медаль. На другий день результат такий же самий (0 штрафних – 135см), але тепер це вже срібна нагорода після Олександра Іванова. У заключний день з 6 штрафними вони також отримують срібло. Неперевершеним вже в який раз є результат Олександра Іванова, який вони з Браксіс Стар показують протягом всього сезону. Всі три маршрути пари проходять без жодного руйнування перешкод і тільки в маршруті №15 на декілька сотих секунди не вкладаються у норму часу, за що отримують 1 штрафне очко, але це золота медаль.

Такій стабільності виступів, доречи, на декількох конях, яких він має під сідлом, може по доброму позаздрити будь якій спортсмен. Від небагатослівного Олександра під час інтерв’ю мало чого можна почути, тому нам, після офіційної церемонії нагородження заключного маршруту, на яку він виїхав в попоні переможця, залишилось побажати «Так тримати!»