«Alvіn Stable» – життя ДО, Під час та Після звільнення

У 2017 році неподалік від смт Іванків на честь фризьського жеребця Alvin Сергієм Боярчуковим була створена стайня «Alvin stable». Все починалось з декількох денників, а згодом відбудувалась стайня на 7 денників, в яких є все необхідне для того, щоб наші чотириногі мешканці почувалися в гарних умовах в затишку і. На практично розпланованій території з’явились й левади з шелторами, в яких коні мали змогу проводити увесь світовий день. Саме для них створювались випаси з посівною травою. Такими умовами утримання можуть похизуватись не всі власники стаєнь в Україні.

Йшов час і ось вже здані в експлуатацію крита бочка з єврогрунтом та світлий, стандартного розміру критий манеж з дзеркалами та європейським ґрунтом, який дозволяв працювати з кіньми в будь яку пору року та доби, чим залюбки користувались й працівники, й відвідувачі стайні.

А тепер познайомимось ближче з нашими улюбленцями:

Alvin — friesen про якого можна сказати що він ветеран стайні, наразі — «заслужений пенсіонер». Peppy — кінь породи Quarter horse працює у вестерн стилі, а також бере участь у змаганнях з Робочої Їзди, так саме як і CSG GO GO GUN — для своїх Джокер. Це кінь породи American Quarter Horse, він також, як й Peppi родом з Польщі.

Ralke van de waelhoeve — жеребець fries. Приїхав до нас з Голландії – ще один представник змагань з дисципліни Робоча Їзда, а також чудово ходить в маратоні.

Aris — Haflinger родом з Австрії. Саме йому підходить визначення «професіонал», бо не тільки працює у дисципліні Робоча Їзда, а й вже почав брати участь у змаганнях з виїздки.

Тепер надійшла черга до двох коней, які представляють виключно олімпійську дисципліну кінного спорту – виїздку. Мускат — представник УВП, можна сказати ветеран в спорті, так як брав участь не тільки в змаганнях з триборства, конкуру та виїздки, а й виступав в дисципліни Робоча Їзда.

Morento— представник KWPN, приїхав до нас з Голландії в 4 — річному віці Він, на відміну від інших, є «суто» виїздковим конем.

Ще хочеться згадати про одне чотириноге «створіння», яке мешкає на стайні — це шотландський бик з добрим ім’ям Нафаня – улюбленець й працівників, й всіх, хто просто відвідує стайню так би мовити «для душі».

Потрібно зауважити, що в стайні Alvin stable займаються не тільки класичною виїздкою, але й розвитком та просуванням дисципліни Робоча Їзда. Мені здається, що не всі кіннотники в нашій країні знають про те, що 11 травня 2021 року була офіційно зареєстрована Федерація Робочої Їзди України — Working Equitation on Ukraine на чолі з її нинішнім Президентом — Колядко Меланією Сергіївною.

Ми навіть встигли провести декілька онлайн змагань з цієї дисципліни, яку оцінювали міжнародні судді. Потрібно наголосити, що українські вершники на міжнародній арені показали себе дуже добре. Тож  Україна вже має дипломованих інструкторів з Робочої Їзди. 

Представники Alvin stable брали участь у Kiev Horse Show, яке проходив 25 вересня 2021 року в Києві на території Equides Clab.

На початку березня 2022 року ми планували провести відкритий урок з Робочої Їзди, було багато планів та ідей, АЛЕ …

24 лютого 2022 року «Alvin stable», як і уся наша країна, прокинулась зранку від звуків вибухів. Почалось повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України.

Весь персонал уїхав по домівках до рідних. На стайні залишились Борис Ковшов та Колядко Меланія. Вони почали розробляти план дій в разі захоплення території росіянами. Збирали речі, всі автомобілі прятали у критий манеж, для того, щоб ззовні виглядало так, ніби нікого нема. Вивозити коней не було вже сенсу. Ми чудово розуміли, що незважаючи на наявність автомобіля з батманкой, всіх коней одразу не вивезти, а впевненості повернутись назад небуло. До того ж залишати пусту стайню без догляду не хотілось. Наступного дня, 25 лютого, ми зрозуміли що опинились повністю в окупації, так як стайня знаходиться неподалік від білоруського кордону (біля 40 км). Над головами постійно літали ворожі літаки, місцевість обстрілювалась градами та іншою великокаліберною зброєю. Пішла вже військова техніка. Мирне життя скінчилось!

Спочатку була можливість телефонувати кожного дня, але дива не сталося – і через декілька днів зв’язок було втрачено.  Світло пропало раніше ніж зв’язок , але рятувало те, що інколи була змога вмикати генератор для того, щоб набирати воду коням.  Їжу для тварин вимушені були економити, так як запаси закінчувалися і ніхто не знав коли буде можливість їх поповнити.  Самі годували, поїли, прибирали денники та працювали у бочці в перервах між вибухами та автоматними чергами. Не тільки за конями доглядали – в арсеналі чотириногих були ще й чотирилапі інші мешканці, за якими теж потрібно було доглядати та годувати, а їх не мало — вісім собак, один бичок й два кота. Нас рятувало досить спокійне ставлення коней до вибухів, бо їх готували до пострілів, феєрверків та вогню з метою участі у різних шоу, які відбувались у стайні на свята, тому всі коні відносно спокійно себе почували і не лякалися звуків вибухів.

Всю техніку що могла пересуватися: а це автомобілі, причіпи та трактори ми знерухомили для того, щоб її не викрали росіяни. У другій половині березня, російські військові, відчуваючи близький кінець, почали проводити обшуки по кілька разів на день та на повну мародерити – забирали все що тільки могли втянути: теплі речі, електротехніку.

Нарешті 1-го квітня довгоочікуване визволення — наші славетні ЗСУ витіснили ворога за межі кордону з білоруссю, а вже 5 квітня (раніше наші військові не пускали нікого на територію), до нас змогли приїхати Сергій та Максим Боярчукови.

Після деокупації ми потроху почали відновлюватися. Почали поступово втягувати коней до праці та паралельно запасалися кормами, тирсою, відновлювали техніку та прибирали той безлад, який залишився після «руського мира»

Нарешті 14 серпня ми змогли вже взяти участь у відкритому турнірі пам’яті А.А.Сумцова, що проходив у Києві в КСК «Динамо» та зайняли перше місце в програмі UKR L-5. І в подальшому, також брали участь у відкритих турнірах КСК Динамо, КСК Буча та повертались з медалями.

З початком нового – 2023 року ми вже встигли стартувати в онлайн Міжнародних змаганнях з Робочої Їзди і посіли призові місця. Наразі готуємось до різноманітних клубних, регіональних змагань та до Єтапів Кубку України з виїздки.

P.S   Cпортсмени стайні: 

Ковшов Борис Валерійович — майстер спорту з виїздки. Дипломований інструктор з Робочої Їзди, діючий спортсмен, тренер.

Колядко Меланія Сергіївна — Президент Working Equitation on Ukraine. Дипломований інструктор з Робочої Їзди, діючий спортсмен.

 

Дуже сподіваємось, що цього року вже закінчиться війна.

Віримо в ЗСУ і скорішої нам всім перемоги!