Чекаємо на фінал Огляд заключних етапів Longines Global Champions Tour, CSI5*
Тетяна Маринич
12-й етап, Лондон (Велика Британія), 10-13 серпня 2023 р.
Чергову нагороду за 3 місце отримала на лондонському етапі GCL команда Riesenbeck International. Christian Kukuk разом з Just be Gentle (Tyson/Be Gentle) двічі чисто відстрибав обидва раунди, Philipp Schulze Topphoff в парі з Carla NRW (Comme il Faut 5/Pamina) припустився однієї помилки у другому гіті. Результат 4.00/144.56 вивів Різенбеків на третє місце. Друге місце посіла збірна Madrid in Motion. За неї у першому раунді виступали дуети Mark McAuley — GRS Lady Amaro (Amaretto d Arco/Legal Lady) та Jack Whitaker — Equine America Valmy de la Lande (Mylord Carthago*HN/Athena de la Lande), які також забезпечили команді чистий фініш. У другому раунді на старт вийшов Maikel van der Vleuten, в якого під сідлом стрибав Beauville Z N.O.P. (Bustique/Weinton), і ця пара відпрацювала бездоганно, тоді як McAuley з Lady Amaro продемонструвати чистий дубль не змогли. У підсумку мадридці також завершили виступ з одним руйнуванням, але час подолання маршрутів у них був кращим — результат 4.00/144.39 відповідав срібній нагороді. Перемогу на лондонській арені здобули Stockholm Hearts. Дивно, але і ця команда виступала за загальним алгоритмом — перший раунд у виконанні дуетів Olivier Philippaerts-Le Blue Diamond v’t Ruytershof (Plot Blue/Diamantina van t Ruytershof) та Peder Fredricson-Hansson WL (Hip Hop/Indra WL) завершився нулем, у другому раунді Philippaerts поміняв напарника на H&M Miro (Diamant de Semilly/Indiana) і також фінішував чисто, а Fredricson разом з Catch Me Not S (Cardento 933/Ralmea (Ex Black Lady)) здобули штраф за руйнування. Тож перемогу стокгольмці здобули завдяки вмінню долати дистанцію якнайшвидше. Результат цієї команди дорівнював 4.00/139.47.
До перестрибування у лондонському Гран Прі увійшли 10 пар вершник-кінь. Четверо з них не впоралися з фінальним маршрутом та завершили його з помилками. Призерами цього етапу стали: бронзовим — голландець Harrie Smolders разом з Monaco N.O.P. (Cassini II/Ulla II), їх результат 0.00/43.92; срібним — бельгієць Olivier Philippaerts разом з H&M Miro (Diamant de Semilly/Indiana) з перевагою лише у дві соті секунди (результат 0.00/43.90), а золото виборола американська вершниця Jessica Springsteen, пару якій склав Don Juan van de Donkhoeve (Bamako de Muze/Diva van de Donkhoeve), вони завершили маршрут з блискучим результатом 0.00/43.01.
13-й етап, Валкенсваард (Нідерланди), 18-20 серпня 2023 р.
У Валкенсварді у черговий раз без штрафних очок не завершила етап GCL жодна з команд-учасниць. Перемогу на цьому етапі здобула збірна Saint-Tropez Pirates. Перший раунд у виконанні дуетів Marlon Modolo Zanotelli-Cornest (Balou du Reventon/Staconny) та Simon Delestre-Dexter Fontenis Z (Diarado/Gorka des Foutenis) завершився без помилок. У другому новий гравець Michael Pender в парі з HHS Catwalk (Cit Cat/HHS Clo Jo) фінішував нулем, але Delestre в дуеті з другим конем I Amelusina R 51 (Dexter R/B Amelusina R22) зруйнував одну з перешкод, таким чином команда завершила виступ з підсумковим рахунком 4.00/154.08. У срібні призери вийшли Scandinavian Vikings. Ця команда почала з не дуже вдалого раунду: хоча Richard Howley та Mansini LTD (Caressini L/Marang) фінішували чисто, Henrik von Eckermann разом з Calizi (Cellestial/Shakira) заробив на дистанції 8 штрафних. У другому раунді вершники пересіли на інших коней й пару Howley склав Consulent de Prelet Z (Consulent Z/Lara de Prelet), von Eckermann’у допомагала Glamour Girl (VDL Zirocco Blue/Moonlight II). Ця заміна виявилася позитивною для Вікінгів — більших помилок вони вже не припустилися та завершили етап з результатом 8.00/135.52. Бронзові призери, Paris Panthers також заробили штрафи за 2 руйнування, але за показниками хронометра результат у них був кращим — 8.00/144.20. Перший раунд дуети Jur Vrieling-Fiumicino van de Kalevallei (Plot Blue/Triomphante van Schuttershof) та Ben Maher Ginger-Blue (Plot Blue/Royal Rose) провели бездоганно, але у другому Maher’а, який стартував з Dallas Vegas Batilly (Cap Kennedy/Violetta Batilly), спіткала невдача. На щастя, Harrie Smolders разом з Monaco N.O.P. (Cassini II/Ulla II) відпрацювали чудово, тож Пантери впевнено виграли у суперників у швидкості подолання маршруту.
З десяти учасників перестрибування у Гран Прі Валкенсварда 5 пар подолали останній маршрут чисто, ще 5 завершили його зі штрафними. У підсумку бронзу здобув британський атлет Ben Maher, під сідлом якого стрибала Dallas Vegas Batilly (Cap Kennedy/Violetta Batilly), результат пари становив 39.33сек. Вершник з Австрії Max Kühner та його Up Too Jacco Blue (Chacco-Blue/Celestial Up Too) посіли другу сходинку п’єдесталу, вони також продемонстрували чудовий час подолання дистанції 38.84 сек. Але навіть цю стрімку пару змогла випередити голландська вершниця Sanne Thijssen, якій допомагав Con Quidam RB (Quinar Z/S-Capitola B) — переможний результат дорівнював 38.10 сек.
14-й етап, Рим (Італія), 15-17 вересня 2023 р.
Блискуче розпочали змагання Istanbul Warriors — у складі цієї команди перший раунд завершили нулем дуети Abdel Saïd–Obama van Ostaayen (Etoulon VDL/Cleopatra Z) та Efe Siyahi–Independent (Diamant de Revel/Sandburgs Carina). Крім стамбульців аналогічний результат вдалося продемонструвати лише одній збірній, а саме Stockholm Hearts. Але у другому раунді Abdel Saïd стартує разом з Bonne Amie (A Big Boy/Lara II) та привозить до фінішу 4 штрафних, і з таким же рахунком завершує дистанцію пара Andreas Schou-I Know (Arezzo VDL/Tonia). Прикрий для Воїнів Стамбула підсумок 8.00/131.90 відкинув їх хоч і на призове, але третє місце замість першого. Протилежна ситуація склалася у результатах команди Paris Panthers. У першому раунді пари Ben Maher — Point Break (Action-Breaker/Beretta) та Gregory Wathelet — Nevados S (Calvados Z/Nestia S) заробили по 4 ш.о., але цю прикрість Пантерам вдалося виправити: Maher, знов-таки в парі з Point Break цього разу проходить дистанцію безпомилково, Harrie Smolders разом з Monaco N.O.P. (Cassini II/Ulla II) також фінішує нулем, і з результатом 8.00/130.61 збірна Paris Panthers посідає друге місце. А перемогу на передостанньому етапі турніру здобувають Madris in Motion. Від мадридців у Римі стартують двоє вершників — Maikel van der Vleuten разом з Dywis HH (Toulon/Uhura HH) заробляє у першому раунді 4 штрафних, але в парі з Beauville Z N.O.P. (Bustique/Wrinton) фінішує чисто. Laura Kraut також стартує на двох конях, і це дійсно чудова робота: Calgary Tame (Old Chap Tame/Davendy S) так само як Bisquetta (Bisquet Balou vd Mispelaere/Takashi van Berkenbroek) стрибають бездоганно, таким чином у підсумку команда завершує виступ з переможним результатом 4.00/132.15.
У індивідуальному Гран Прі до перестрибування кваліфікувалися одразу 11 дуетів, тож боротьба за призові обіцяла бути дуже цікавою. Втім маршрут перестрибування виявився більш складним для учасників — три пари завершили його з 8-ма штрафними. Цікаво, що єдиного власника бронзової нагороди не зумів визначити навіть суперточний лонжинівський хронометр — шведський дует Peder Fredricson-Catch Me Not S (Cardento 933/Ralmea (Ex Black Lady)) та данська пара Andreas Schou-I Know (Arezzo VDL/Tonia) прийшли до фінішу з абсолютно однаковими показниками 42.27сек. Срібним призером був німецький конкурист David Will, який у парі з My Prins van Dorperheide (Zilverstar T/Iselle van Orshof) подолав дистанцію перестрибування за 41.46 сек. Перемогу на римському етапі здобув неперевершений дует із Швеції Henrik von Eckermann-King Edward (Edward 28/Koningin de Lauzelle): він завершив виступ з кращим показником часу 41.26 сек.
15-й етап, Рійяд (Саудівська Аравія), 26-28 жовтня 2023 р.
Збірна Riesenbeck International вшосте виграла етап Global Champions League, завдяки чому здобула блискучу перемогу у рейтингу сезону 2023. На останньому випробуванні у Рійяді від Різенбеків на старт вийшли дуети Philipp Weishaupt-Zineday (Zinedine/Paola) та Eoin McMahon-Mila (Monte Bellini/Lintoubette). Два бездоганні фініші у їх виконанні стали чудовим стимулом як для претендентів на перемогу, так і для їх найближчих суперників. У другому раунді McMahon та Mila припускаються помилки, але пара Weishaupt-Zineday знов фінішує нулем. Результат другого раунду 4.00/149.65 дуже хороший, ба більше, як виявилося згодом, він навіть був найкращим на бойовому полі Рійяда. Друге місце вибороли Stockholm Hearts, від цієї збірної стартували три дуети: Peder Fredricson та Catch Me Not S (Cardento 933/Ralmea (ex Black Lady), Olivier Philippaerts-H&M Legend of Love (Landzauber/Waldperle) та Malin Baryard-Johnsson-H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax). Дві останні пари впоралися із задачею відмінно, щодо Fredricson’а, його напарнику довелося стрибати двічі, і другий раунд у його виконанні завершився з руйнуваннями, остаточний результат становив 8.00/142.92. На третю позицію доволі несподівано вийшла команда Prague Lions. Перший раунд Леви у складі дуетів Fernando Martinez Sommer-Lady van de Haarterhoeve (Casall/Clarimo) та Niels Bruynseels-Origi vd Vosberg (Echo van’t Spieveld/Anoeska vd Ruitershoeve), як і більшість учасників етапу, завершили без порушень, але у парі з Delux van T&L (Toulon/Ulricke van’t Paradijs) Bruynseels поклав до штрафної скарбниці 4 очка, і ще 4 додав Pieter Devos разом з Mom’s Toupie de la Roque (Kannan/Walloon de Muze*Val Henry, BWP). Тож команда завершила етап з результатом 8.00/147.12, і це було лише на 2 секунди краще, ніж показник такого серйозного конкурента як Paris Panthers. Пантери, за словами керівника Різенбеків Людгера Бербаума, протягом усього сезону “дихали у спину” лідерам, і хоча завершальний етап був для них не вельми вдалим, у рейтинговій таблиці після цього етапу вони посіли друге місце. Третє виборола збірна Madrid in Motion, четверте — Stockholm Hearts. Саме ці 4 команди візьмуть участь у фіналі, який відбудеться у столиці Чехії 16-19 листопада 2023 р. Боротьба, безумовно, буде захопливою, тож будемо спостерігати за подіями на бойовому полі Праги.
Вісім чудових дуетів завершили нулем основний раунд останнього Гран Прі сезону 2023. Що до призової трійці, то після перестрибування місця розподілилися згідно з показниками хронометра. Французький атлет Simon Delestre та Dexter Fontenis Z (Diarado/Gorka des Foutenis) зупинили час на відмітці 38.31 сек. та здобули бронзу, срібну нагороду виборола шведська амазонка Malin Baryard-Johnsson, якій допомагала незмінна напарниця H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof/Halifax), ця пара впоралася з перестрибуванням за 37.72 сек. Переможцем етапу стала пара з Німеччини Christian Kukuk-Checker 47 (Comme il Faut 5/Pamina), яка фінішувала з неперевершеним показником часу 37.56 сек.
Таким чином, після цього етапу загальна картина сезону виглядає так:
Блискучий виступ на арені Рійяда сприяв просуванню Kukuk’а у рейтинговій таблиці, але до 3-го місця йому не вистачило 4.5 балів. На третій сходинці залишився швед Henrik von Eckermann з сумою 245.50 балів. Він провів дуже вдалий сезон і цілком справедливо сподівався на більш високе місце у рейтингу чемпіонів, але збита жердина в основному раунді останнього етапу завадила реалізації його амбітних планів. Зовсім незначно випередив шведського вершника голландець Maikel van der Vleuten з 246-ма балами. Цей атлет у перестрибуванні на завершальному етапі поставив «на кон» рейтинговий чемпіонський титул, він долав маршрут ризиковано, і також не досяг мети — одне руйнування перешкоди не дозволило піднятися на найвищій рядок рейтингу. Представник Нідерландів Harrie Smolders хвилювався даремно — він лишився недосяжним для конкурентів та вдруге у своїй спортивній кар’єрі виборов звання переможця у рейтингу багатоетапного турніру Global Champions Tour. Здобуток чемпіона загального рейтингу склав 252 бали.
Попереду фінал у Празі. Нагадуємо, подія відбудеться з 16 до 19.11.23